Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közterület felügyelők nem...

A közterület felügyelők nem szégyelik magukat, hogy egyfolytában azt lesik, kit lehet megbüntetni? Szerintem iszonyat szánalmasak ahogy szivatják az adófizető kisembereket.

Figyelt kérdés
Ez a nagy közterület felügyelés, hogy feljelentik az autósokat, büntetnek minden francért, közbe meg ha a nagydarab izmos cigány késeli a 80 éves nénit, akkor futnak. Szerintem ez a leggázzabb munka, nem a BKV ellenőr. Mert az, hogy járják a várost, hogy kit lehet megbüntetni, hát erre szavak nincsenek..

2014. aug. 30. 19:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Avagy mi a véleményetek a közterület felügyelőkről és a nagyszerű munkásságukról?
2014. aug. 30. 19:33
 2/9 anonim ***** válasza:
A hülye törvények miatt a bűnözőket nem üldözik , igazából semmi értelme a közterületfigyelésnek .
2014. aug. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a feladatuk!

A törvények betartatása!

Ha kihágás van, büntetnek!

Ha valami probléma van a rendszerben, törvényt, jogszabályt, rendeletet hoznak!

Ezeket valakiknek be kell tartatni!

Így működik MA!

Nem igazán értem, hogy akkor a rendőr is rossz, ha épp te szabálytalankodsz, amúgy meg ki fogná el a néni gyilkosát?

Mert elfogták mindig!

Egy gondolatot meg nem lehet büntetni, csak az elkövetett gyilkosságot...

2014. aug. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest , hogy miket hallgatnak el , elég durva . Első voltam .
2014. aug. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Csak nem mindig a gyilkosokat kéne elkapni, mert akkor már mindegy. Megkéne előzni a bajt. De a drága köztereseket mindig csak forgalmasabb helyeken látom, ahol lehet büntetni. Külvárosi részeken, vagy akár 8. kerületben egyet se látni. De kőbányán se..


Amúgy ezek kapnak jutalékot a büntetésekből, igaz? Tehát gondolom nem úgy van, mint a rendőröknél, hogy szó szerint KELL teljesíteniük bizonyos büntetési rátát. Vagyis hát én úgy tudom. Mivel rendőrökkel lehet egyezkedni, többször sikerült már nekem. Azok normálisabbak sokkal ha büntetésről van szó. De a közteresek kb. elélveznek miközben épp büntetnek.

2014. aug. 30. 19:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Viselkedj szabályosan, és nem lesz miért büntetni. A közteresek ezért vannak.
2014. aug. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. A közteresek munkája is munka, azért dolgoznak, hogy eltartsák a családjukat, a társadalomnak és a gazdaságnak is jobb, mintha munkanélküliek lennének.

2. A közterületesek ott vannak, ahová irányítják őket, nem ott, ahová kedvük van menni.

3. Nem a közteresek hibája, ha rosszak a törvények.

4. A köztereseknek más a feladatuk, mint a rendőröknek, mint ahogy a péknek is más a feladata, mint a boltosnak.

5. A szabályok azért vannak, hogy betartsák, a közteresek meg azért, hogy a szabályokat betartassák.

6. A bűncselekmények, stb. már egy kicsit más kategória, az nem tudom, hogy mennyire az ő hatáskörük, szerintem az a rendőrségre tartozik, mint ahogy a bűn megelőzése is másra tartozik - ha van ilyen, de azért némileg a jelenlétüknek van bűnmegelőző hatása.

7. Ha a közteresek tettlegességre vetemednek, akkor meg őket veszik elő, és azért ők nincsenek úgy kiképezve jogból, stb. mint a rendőrök, hogy mit mikor meddig...


Szóval ha betartod a rendet, nagy valószínűséggel nem büntetnek meg, bár előfordulhatnak túlkapások is mint ahogy jogos büntetés megúszása is, vagy szabálysértés büntetlensége, mert nem kapnak rajta, de megérdemelnéd.


Ez koránt sem a legalja munka. Sőt nincs is szerintem nagyon olyan, hogy legalja munka, legfeljebb az, ami törvénytelen, és kis haszon reményében másokat sodor veszélybe, nagy kárt okoz...

2014. aug. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek az a baja, hogy az orbán által kitalált "rendet" tartják be. Pénzlenyúlás! A sok ro..dék meg nyugodtan garázdálkodik. Legalábbis nekem ez jött le a kérdésből.
2014. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az Orbán-rendszer nekem se tetszik, de a kérdező egyáltalán nem erre utalt. Ő kifejezetten a köztereseket szidja.

Amúgy vannak közteresek által büntethető rendeletek, amikkel egyetértek, és vannak, amiket én magam is ellenzek, de ez más kérdés.

Szerintem büntessék meg a kutya gazdáját, ha a kutya után nem szedik fel a mocskot, a szemetelőkkel szemben is járjanak el, a tiltott helyen való dohányzást is elfogadom, és még sok mást is, viszont azt nem, hogy egy szerencsétlen hajléktalan nem emelhet ki a kukából egy ételmaradékot még úgy sem, ha nem szennyezi össze a környezetét, rendet tesz maga után, stb.

Ez azonban a kormány és az önkormányzatok hibája, nem a köztereseké.

2014. szept. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!