Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólsz a jobbik 2010-es...

Mit szólsz a jobbik 2010-es programjához?

Figyelt kérdés
[link]
2010. jan. 17. 10:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem elég jó, bár 100% ban ha valaki nem elvakult akkor egy programmal sem érthet egyet. Az biztos hogy ha ezt akarják megvalósítani, akkor nem lesznek hazugságokra rákényszerítve.


Kíváncsi lennék a többi párt programjára is, de tartok tőle hogy közel sem lesz ennyire komplex. Nem is lehet, hiszen akkor a saját eddigi politikájukat kellene lepontozni!

2010. jan. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 A kérdező kommentje:

Többi nem is érdekel,ők már megmutatták milyenek. Te kire szavazol? A jobbik programjában látható,hogy nincsenek benne megvalósíthatatlan dolgok,csak akarni kell. A többi pártnak is sikerült volna,ha nem mindig a saját zsebükre dolgoznának.


Érdekes képen mondom,hogy Németországban a 100ezer körüli fizukra 3% körüli az adó,a 600ezer körüliekre meg 12%.

És nálunk ez mennyi is?

Magyarország adózás szempontjából élen jár,de nem tudom hova tűnik a pénz.

2010. jan. 17. 10:39
 3/104 anonim ***** válasza:
11%
Onnatól kezdve, hogy be lett ide linkelve, propaganda célból az arcunkba vágva, már nem tudok jót gondolni róla...
2010. jan. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/104 A kérdező kommentje:
A programról kérdeztem a véleményedet. Azért linkeltem be,hogy ne írjanak olyanok akik még el sem olvasták,mint például te.
2010. jan. 17. 10:56
 5/104 anonim ***** válasza:
76%

"Érdekes képen mondom,hogy Németországban a 100ezer körüli fizukra 3% körüli az adó,a 600ezer körüliekre meg 12%. "


Ezt a hülyeséget meg honnan vetted? Németországban dolgoztam, és a havi bruttó fizetésemnek kb. 60%-át kaptam kézhez, mint egyedülálló (I-es kategória). Ebben természetesen a jövedelemadó mellett a TB, a nyugdíjbiztosítás, és egyéb járulékok is benne voltak.


Itt utánaszámolhatsz:


[link]

2010. jan. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk a Jobbik programja sem ígér adócsökkentést, sőt ezen a téren eléggé elnagyolt. Minden esetre benne van a családi adózás választhatósága, mai azért sokaknál jelenthet adócsökkenést. Ezen kívül az szja-ban megőriznék a progresszivitást, de eltolnák a sávhatárokat, csak azt nem tudjuk mennyire. Szerintem nagyon el kéne, és akkor elmozdulhatnánk a felé, amit a kérdező a kommentben helyesen felvet. Aztán beszélnek még az adó- és és járulékfizetők számának szélesítéséről, ami nagyon helyes, csak nem tudjuk, hogy képzelik. A minimálbéreseket is bevonnák az adózásba?


Általánosságban nekem tetszik az iromány. Először is jók a kérdésfeltevései. Egy kicsit olyan ez, mint a gyk. Olyan kérdéseket tesznek fel, amit mások (a többi párt) nem mernek, vagy nem akarnak. És fontos, hogy megjelenjenek ezek a kérdések a politikában (pl. a kezelhetetlen államadósság, a cigányság ügye, a korrupció, a politkusbűnözés, az alkotmányos rendszer anomáliái), mert az eddigi kudarc és csőd oka, hogy ezekkel senki nem foglalkozott. És hogy milyenek a válaszok? Összességében azt mondom, hogy jók, helyenként nagyon jók (pl. az informatika rész, bár persze vannak elnagyolt pontok és pár olyasmi is, amivel én nem értek egyet (pl. az EU-val való szakítás lebegtetése, a köztársasági elnök erősítése). De jó az alapirány, és egyáltalán jó, hogy van egy politikai erő, aki képes újszerűen és kreatívan hozzáállni ahhoz, a problémahalmazhoz, amit úgy hívunk, hogy Magyarország.

2010. jan. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/104 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerősöm 2500-ból, 2200-at kap kézhez!
2010. jan. 17. 10:59
 8/104 anonim ***** válasza:
12%

"A programról kérdeztem a véleményedet."


- Arról mondtam. Egyébként éppen elegszér volt már "szerencsém" a Bethlen-programhoz, és így belenézve, sok fejlődést nem mutatott ahhoz képest. Nem találtam olyan pontot, amit megvalósíthatónak és/vagy életszerűnek találtam...

2010. jan. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/104 anonim ***** válasza:
78%

Onnatól kezdve, hogy be lett ide linkelve, propaganda célból az arcunkba vágva, már nem tudok jót gondolni róla...


1, Nem tűnt még fel hogy ez egy politikával foglalkozó oldal, ahol kérdéseket lehet fel tenni?

2, Ki tehet arról hogy a pártod nem akar, vagy tud programot adni válaszul? „ nem a Jobbik!”

3, Mi lett az arcodba vágva?

4, Ami létezik csak arról lehet vitatkozni és a válaszod tocsog a demagógiától, ami szintén nem a Jobbik hibája, hiszen neked az fáj hogy a pártod soraival nem tudsz válaszolni.

2010. jan. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/104 anonim ***** válasza:
80%

Arról mondtam. Egyébként éppen elegszér volt már "szerencsém" a Bethlen-programhoz, és így belenézve, sok fejlődést nem mutatott ahhoz képest. Nem találtam olyan pontot, amit megvalósíthatónak és/vagy életszerűnek találtam...


Akkor linkelj be valami más pártól, valami megvalósíthatót!

De az sem lenne baj ha belinkelnél valamit a szájtépés és demagógiák elkerülése miatt ami a program alapjaiból nem megvalósíthatóak!

Nem lehet hogy a felfogásoddal van a baj, hiszen az ország már 20 éve követ egy felfogást ami csak romokat gyárt?

2010. jan. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!