Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek is van ilyen vagy...

Nektek is van ilyen vagy ilyesmi egyetemi professzorotok? Fideszes vagy Jobbikos lehet?

Figyelt kérdés

Ma találkoztam vele először, közgazdaságtant tanít.


Először azt hittem, hogy tök bunkó lesz, de aztán kiderült, hogy nagyon jó fej.


Teljesen antiliberális, utálja a liberális gazdaságpolitikát is, globalizmus ellenes,az USA-t is keményen kritizálja, meg azt mondta, hogy szerinte amit az utóbbi 150 évben felvilágosodásnak neveznek, az igazából elsötétülés.


Már rendszerváltás előtt is tanított,akkoriban többször is megfenyegették, hogyha nem hagyja abba a jobboldali propagandák terjesztését, akkor baj lesz.



2014. szept. 4. 17:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Nekem olyan professzorom van aki bár nem politizál, de állandóan a cigányokat szidja.
2014. szept. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

"hogyha nem hagyja abba a jobboldali propagandák terjesztését"


Mondjuk legyen az jobb, vagy bal vagy akármilyen, TANÁROKNAK nem propagandát kellene terjeszteni, hanem a tananyagot leadni.

A politikának nincs helye az iskolában, legyen az bármilyen oktatási forma.

2014. szept. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Én szerencsére természettudományt tanulok, így nem kerülök kapcsolatba politikával...
2014. szept. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%

Elég szégyen a magyar oktatásra, ha egy professzor politizál.

Közgazdaságtant tanítson, de ne azt amit Orbán annak mond.

2014. szept. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem párt politizált.
2014. szept. 4. 17:42
 6/23 BlackSword ***** válasza:
71%
Igen, minden egyetemi karon vannak olyanok, akiknek voltaképpen semmi keresnivalója nincs ott...
2014. szept. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy melyik jobb vagy baloldal párti, nem szerencsés ha egy tanár politizál. Persze az egyetemen aktuális dolgokkal is foglalkoznak a tantárgyak, de a professzor nem nyilváníthat ilyenformán véleményt, főleg nem kivételezhet a diákok között.

A tanár dolga objektíven, mindenféle politikai/gazdasági irányzatot kielemezni és az előnyeit/hátrányait ismertetni. Ha te a liberalizmus eszméit kedvelnéd, akkor hogy éreznéd magad? Hogy a tanárod végig ostorozza a világnézeted, de te nem szólhatsz mert utána pikkelni fog rád??

2014. szept. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
22%

Jó hír, hogy vannak a tanárok között is ilyen egészséges gondolkodásúak. Nekem is volt ilyen - egyetemi - tanárom, akkor még nem volt Jobbik, MIÉP - es volt. A pártpolitikát természetesen nem hozta szóba az előadásokon, de azért utalt rá, amikor tehette, mi az értékrendje. Én is csak egy MIÉP - es pártkiadványból tudtam meg, hogy indult a párt színeiben.


Egyébként nem egy magas beosztású, tehetős Jobbikost, vagy velük szimpatizálót ismerek. Próbálják úgy beállítani, hogy egy komolyan vehető értelmiségi csakis liberális vagy balos lehet, aki nemzeti radikális, az csak alul művelt, lúzer lehet, holott ez nem így van.

2014. szept. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem kétlem hogy a Jobbikosok közt is van művelt ember, de sajnos a nagy többség nem ilyen. Megmondom őszintén, hogy a választások előtt elgondolkodtam hogy talán rájuk szavazok, és végig is olvastam a programjukat. Nos ebben, a süket dumán kívül semmi kézzel fogható nem volt, gazdasági vagy bármilyen terv. Ugyanígy nem volt a fideszében sem, bár azt nem szenvedtem végig. Kicsit eltéretem a tárgytól, szóval nem az a baj hogy egy értelmiségi politizál, hanem hogy ha ezt munkaidőben teszi.
2014. szept. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én töriszakos voltam, de ott egyik tanárom sem vallott pártállást, de nem is lehetett érzékelni, hogy milyen beállítottságúak. Akadt persze köztük olyan, aki a második világháborús témakörnél szidta a németeket és az oroszokat is...talán az oroszokat kicsit jobban. Akkor volt olyan is, aki marxizáló történészek könyveiből adott le 1-2 anyagot, de csak annyit fűzött hozzá, hogy "bár kommunista volt, de a könyvének X részei helytállóak, és nem elfogultak".
2014. szept. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!