Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon azért voltak...

Magyarországon azért voltak népszerűtlenek a feminista mozgalmak, mert egy magyar nő általában "kemény"?

Figyelt kérdés

Ha körülnézek, a családban, barátok között, úgy vettem észre, hogy a magyar feleségek, asszonyok mindig is kemények, dominánsak voltak.


Sok helyen, akkor is a nő viseli a nadrágot, ő parancsol, hogyha a férfi a családfenntartó, többet keres többet.


Nagyszüleimnél is, a nagypapa hajlamos lett volna néha italozásra, a nagymama viszont elég szigorú volt és kordában tartotta.Ha kellett eldugta a söröket, vagy kiöntötte őket.


Szerintem több az olyan magyar család, ahol a nő főnök és nem a férfi.


Magyarország a feminizmusnak sosem volt jelentősége, mert sosem volt rá szükség.



2014. szept. 5. 15:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
A feminizmus mondjuk nem arról szól, hogy a nő a főnök. De amit itt felsoroltál, annak sem sok köze van hozzá. Sokkal inkább azért népszerűtlen (amit azért nem hiszek), mert itt a nők eléggé...nyámnyilák. Mintha nem lenne önbecsülésük.
2014. szept. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Na ez volt a legviccesebb amit ma olvastam :D



"Magyarország a feminizmusnak sosem volt jelentősége, mert sosem volt rá szükség."


Ez a rész... ÓÓÓ fogalmad sincs mi van magyarországon.

2014. szept. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%

Na, csodás provokatív kérdés.

Azért nem volt soha ilyen mozgalom, mert a magyar társadalom annyira férfiközpontú, annyira természetes a nők számára, hogy állatként vannak tartva, hogy fel sem merül senkiben, hogy ezt megkérdőjelezze.


És most lehet mocskolódni, hogy a nők elnyomnak mindenkit, és szegény férfiak vannak kiszolgáltatva mindenkinek...

2014. szept. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Azért nem mondanám népszerűtlennek. Minden agyhalott női kvótát akar már lassan a férfi wc-ben is...
2014. szept. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

Én inkább úgy mondanám, hogy az idősebbek körében még nagyon nagy a férfiközpontúság - főleg vidéken, de a fiatalabb nők meg már nagyon is el vannak szállva maguktól.


Én faluban nőttem fel, apám nagyon kemény volt és ő döntött mindig is mindenről. Most 47 éves, édesanyám 46, de már huszonéves korukban apám volt a főnök és teljesen kiakasztotta anyámat a folyamatos ivászatával és a kötekedő természetével.

Én most 23 vagyok és elég gyakran elgondolkodom rajta, hogy vajon mit szólnának hozzá a barátnőim, ha úgy kezelném őket, ahogy apám kezelte egész eddigi életükben anyámat. Hát szerintem össze nem jönnénk, nem hogy még 24 évet kibírjanak velem. És akkor még nem beszéltem a nagyszüleimről, ahol mindkét ágon az asszony verve volt jó...


Szóval igen, én azt mondom, hogy az idősebb nők még jobban meghunyászkodnak. Náluk szükség lenne egy kis feminizmusra.

2014. szept. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

"Egy átlagos magyar családban"


Nem tudom te milyen környéken élsz, de mi nem szoktuk verni egymást. Eddig úgy gondoltam teljesen átlagosak vagyunk, de ezek szerint akkor mi nem vagyunk normálisak.

2014. szept. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%

Aki lepontozott az árulja már el miért jó a női kvóta. Mármint nem a nőknek miért jó, mert az nyilvánvaló, hanem miért jó nekem mint cégigazgató, hogy köteleznek(vagyis egyelőre csak köteleznének) X% nő felvételére. Mert az, hogy csak azért őt kell felvennem és nem egy jobb munkaerőt (aki véletlenül épp férfi), mert a törvény azt mondja, az nekem jelentős anyagi kárt okozhat.


Polgár Judit neve ismerős? Na, ő nőként vesz részt férfi sakkversenyeken. Tessék olyan jó lenni, és akkor nem kell női kvóta baromság.

2014. szept. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

"hanem miért jó nekem mint cégigazgató"


Abba vajon belegondoltál már, hogy nem csak a te nézőpontod létezik? Azért pontoztak le, mert ők nem cégigazgatók, akiknek ez rossz lenne, hanem pont ellenkezőleg.

2014. szept. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%
Jó, akkor miért jó, nekem mint férfi munkaerő? Vagy mint miniszterelnök? Vagy mint séf? Akármi. Egyszerűen nincs érv a női kvóta mellett.
2014. szept. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

Miért jó neked mondjuk egy férfi mint séf? :D Nem teljesen mindegy mi a neme, ha egyszer ért hozzá és jól csinálka?

Nekik meg azért jó, mert így kapnak munkát.

2014. szept. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!