Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az M3 autópálya miért nem...

Az M3 autópálya miért nem Görbeháza fölött megy?

Figyelt kérdés
Érthetetlen. Nincs semmi az út útjában :) Pedig ezzel pár kilométert meg lehetett volna spórolni az biztos....

2014. szept. 5. 15:45
 1/10 A kérdező kommentje:

Így kéne. Vagy nem?


[link]

2014. szept. 5. 15:50
 2/10 A kérdező kommentje:

Vagy sokkal inkább:


[link]

2014. szept. 5. 16:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy autópálya ára nem ezen múlik, hanem azon, hogy melyik politikus mennyit nyúl le. Nálunk ezért drága az autópálya km ára: a kifizetett összeg nagy része nem a megfelelő zsebbe vándorol...
2014. szept. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Építettünk mi már az alföldre alagutat is... ezen ne csodálkozz :-)
2014. szept. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bár laikus vagyok, de nyilván tervezésnél több tényezőt is figyelembe kell venni, nemcsak az út hosszát. Mondjuk geológiai sajátosságok vagy éppen az, hogy kinek a földterületén menne keresztül az út.
2014. szept. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A magyar autópályákkal kapcsolatban egyébként én inkább azt nem értem, miért kell mindig a főutakkal párhuzamosan építeni őket.
2014. szept. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is laikus vagyok, de gondolom azért kell a főutak mentén építeni mert azok már eleve olyan vonalvezetést követnek ami nagyjából optimális, vagyis törekednek az egyenesre, hogy tényleg A-ból B-be a lehető legrövidebb úton juss el.... Az autópálya építésnél szerintem a két fő szempont az hogy tranzitként funkcionáljon és a lehető legtöbb nagyvárost érintse, őszhangabán a helsinki folyosókkal, más országok autópályáival, második szempont csak a "belföldi utazások kényelme" és turizmus.... mert az első pont nem csak az áthaladó forgalomból hoz pénz, hanem vonzó befektetési célponttá is teszi az országot, mert így export piacokra olcsóbban lehet eljuttatni x vagy y terméket, és természetesen beszerzésnél is számít. x vagy y országból könnyebben, olcsóbban, gyorsabban beszerezhető x vagy y alapanyag....
2014. szept. 6. 09:36
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezért rohadtul nem értem az M9 tervezett nyomvonalát, meg az ilyen görbeháza dolgokat.... nem lehet akkora szinteltérés.... szerintem.
2014. szept. 6. 09:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Főutakkal annyira nincs párhuzamosan, hogy ezt említeni kelljen. Vagy azt szeretnéd ha mondjuk Budapest és Mucsaalsó között csak a drága autópálya és földút legyen?
2014. szept. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ennyit arról hogy a domborzati viszonyok miatt:


[link]

2014. szept. 16. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!