Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tűri/nézi el mindenki...

Miért tűri/nézi el mindenki ezeket a hatalmas lenyúlásokat?

Figyelt kérdés

A 4-es metrótól elkezdve az autópályán át, egyszerűen nálunk minden a 3-szorosába, ha nem az 5-szörösébe kerül.

Egy tanterem felújításához 20 millió kell, amiből ténylegesen 2 millió megy a teremre, a többi másnak a zsebébe.

Magyarországon a legdrágább Európában az autópálya kilométerje.


És mégis mindenki elnézi. De miért? Oké, hogy most mit lehetne tenni...de lassan a korrupció mértéke még az ukránokénál is nagyobb.

Soha nem lesz ennek vége, hogy minden a 4.szeresébe kerül, mint amennyi a valódi értéke? Egy utat nem lehet korrupció mentesen lebetonoztatni a rokon-haver-testvér-barát rendszer miatt.


Ennek soha nem lesz vége?

Mit gondoltok erről?

Miért tűri el mindenki?



2014. aug. 22. 09:03
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Közben a kórházaknak már az alapvető dolgokra sincs pénze.
2014. aug. 22. 09:04
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez soha nem fog megszűnni de még csökkenni se. Akárki kerül a húsosfazék köré, nem fogja tudni megállni hogy merjen belőle. Általában inkább mindig többet mint az előző kormány. Most már nem ott tartunk hogy 4-5-szörös áron adják ki a munkát a haveroknak, hanem adómentességet is kapnak (támogatás formájában kifizetik az adójukat, lásd Adny Vajna, Gerendai, stb). Ez a dupla kétharmad olyan szinten tette őket gátlástalanná, hogy nem tudom mit lehetne tenni. És a következő éra sem lesz jobb, hiszen ezt látja, ezt meg lehet csinálni. Miért ne csinálná meg?
2014. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

"És mégis mindenki elnézi. De miért?"


Te miért nézed el?

2014. aug. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Egyetértek az előttem szólóval. Kiegészíteném azzal, hogy idő közben a kisemberek is beletörődtek a saját kilátástalanságukba, sőt, valami érthetetlen módon olyan közönnyel viseltetnek a saját sorsukkal szemben (a politikával, meg az ország sorsával kapcsolatban megértem, de önmagukkal?), hogy az megdöbbentő. Inkább egymást szapulják és acsarkodnak értelmetlen politikai szlogenek és lózungok mentén, mert ezt könnyebb megtenni, mint két értelmes gondolat mentén összefogni és segíteni egymáson.


Azt mondom, hogy ehhez a "jogbiztonsághoz" (értsd.: egy bizonyos szinten már biztonságban vannak a jogtól) a társadalom és az emberek is kellenek. Egy társadalom, ami fogékony erre.

Aztán a zavarosban lehet halászni...

2014. aug. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Azért, mert ha felszólalok, hogy a milliárdos tolvajoktól el kell kobozni a vagyonukat és rendes fizetést kell adni azoknak, akik éhbérért melóznak Magyarországon, akkor egy csomóan rám sütik, hogy mocskos kommunista vagyok és még mindig a Kádár-rendszerben élek és a többi és a többi.


De gondolom Hollandiában vagy Norvégiában még nálunk is rühesebb, kádáristább és komcsibb vezetés van, mert az átlagember ott például sokkal jobban megél a fizetéséből, mint itt...

2014. aug. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#2: Mit tehetne? Egy országban, ahol 10-ből 8 ember 500 Forintért hátbaszúrja a másikat? Te kiben bíznál meg annyira, hogy hátat mernél neki fordítani?


Vége? Az országban egyetlen gazdasági lobbi van; ezért nincs és nem is volt soha két valóban ellentétes politikai erő sem. Ha jön egy új gazdasági lobbi amely pariban van ezzel és tud rá egy máshogyan gondolkodó politikai elit támaszkodni, akkor lehet számítani változásra. Addig csak ugyanez a bábszínház és kabaré. Élvezd a műsort.

2014. aug. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Te miért nézed el?"


Én azt nem értem, hogy ha valaki megmondja, hogy ennek nem így kéne lennie, akkor mindenki behúzza fülét farkát, és mondja, hogy "akkor tegyél ellene ha nem tetszik".

Az egyetemistákat is a nép hurrogta le, hogy minek tüntetnek....

2014. aug. 22. 09:49
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Én azt nem értem, hogy ha valaki megmondja, hogy ennek nem így kéne lennie, akkor mindenki behúzza fülét farkát, és mondja, hogy "akkor tegyél ellene ha nem tetszik".


Én egy szóval mondtam ilyet.

Te kérdezted, hogy miért tűrjük el. Erre én visszakérdeztem, hogy te miért tűröd el.

Ha erre tudsz választ adni, akkor arra is rájössz egyben, hogy a többiek miért tűrik el.


Azt hittem, hogy egyértelmű lesz a dolog, de látom, hogy nem esett le.

2014. aug. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Csak tűrni tudsz, nincs más megoldás. Észak-Kóreaiak mit tudnak tenni? Csak tűrni? Az oroszok? Csak tűrnek. Ha nálunk nem is lőnek agyon, vagy nem dobnak börtönbe 3 évre, de megvannak a kormányzati eszközök, hogy egy többszázezres hangot is elhallgattassanak. (lásd békemenet) Olyan meg már nem lesz hogy egy ország egy emberként álljon fel, mert látszatdemokrácia van.
2014. aug. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszel 2006-ra kérdező? Ott az emberek megpróbáltak valamit alkotni és mégis sokan hurrogtak és náciztak. Azok után, ami akkor történt ne várd, hogy bárki is elmenjen hőbörögni. Nem elég, hogy gumibotozást és gumilövedéket kaptak a tüntetők, a nép is megvetette őket (akikért elvileg volt az egész balhé).


Ezek után én nem kívánok tovább Magyarországon élni és elhagyom. A magyar nép menthetetlen és erről saját maga is tehet.


Mindeközben így néz ki Brüsszelben a kórházi kaja:

[link]

2014. aug. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!