Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kötelező a magyar...

Miért kötelező a magyar rádiónak 35-50% magyar zenét játszaniuk és magas kötelező szövegarányt vállalniuk?

Figyelt kérdés

Emiatt kb minden magyar rádió hallgathatatlan: ugyan azok a gagyi magyar zenék, hosszú, semmiről sem szóló megszólalások, stb. Itt Békésben már mindenki a román PROFM-et hallgatja. Mi a célja ezzel a kormánynak?


Miért akarják megmondani, hogy milyen zenét hallgassunk? Mi ez, a 60-as évek? Tetszenének jó magyar zenéket csinálni, és akkor mindenféle törvény nélkül is játszva lennének. Nézzük Romániát és Szerbiát! Románoknál csomó olyan adó van, ami _csak_ hazai zenét játszik! (National FM, Favorit FM), szerbeknél ugyan így!



2014. szept. 8. 10:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Pfffff
2014. szept. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Rosszabb, mint a volt NDK-ban, mert ott legalább bárhol bejött a nyugatnémet rádió.
2014. szept. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
nem tudom, és pl szabályosan rosszul vagyok néha amikor benyomnak egy ákost pl. vannak jó magyar zenék, de 90%-ban ezek nem azt nyomják, ráadásul durván sokszor ismételik a számokat, napjában többször is...
2014. szept. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ja pl. 20 perceként "Azt gondoltam eső esik, pedig csak szemem könnyezik"
2014. szept. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

1. Az senkit ne zavarjon, hogy sokféle zenei ízlés van. Például a kérdezőével ellentétes.

2. Az se zavarjon senkit, hogy sokféle adó van, és a gombokat mindenki maga csavargathatja. Én inkább mazochizmusnak nevezném, ha valaki mindig olyant hallgat, néz, amit utál.

3. A magyar médiában kétségtelenül sok olyan elem van, ami normális országokban nem fordul elő. Azt azonban nem mondhatjuk, hogy másutt ilyen nem fordul elő. Csak nálunk sokkal nagyobb az arány, mint másutt. Hogy ez megváltozzék, azt csak célirányos cselekvéssel lehet elérni, de ehhez előbb sok mindent meg kell érteni, ami ma nem tűnik magától értetődőnek.

2014. szept. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az elképzelés maga tök jó lenne, és mindenképpen támogatandó, hiszen ez valamilyen szinten preferálja a hazai előadókat, zenekarokat, segít nekik ismeretséget kialakítani. Csak a megvalósítással van gond, mert úgy nehéz, hogyha ugyanazokat a számokat adják a rádiók... Holott nem egy nagyon jó magyar zene van. Bár lehet, hogy egy Fidesz-közeli rádiónak kicsit kínos lenne pl. Deniz: Hazám c. száma...
2014. szept. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!