Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szlovákokat, románokat,...

A szlovákokat, románokat, szerbeket, ukránokat, horvátokat magyarellenességre nevelik?

Figyelt kérdés
Nagyjából abban a sorrendben próbáltam írni amennyire az adott népek utálnak minket. Szlovákiában például napi szinten hallani incidensekről amiket magyarok ellen követnek el. Földre dobott visszajáró, köpködés, verekedés etnikai alapon és még sorolhatnám.
2014. szept. 11. 12:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mint az első válaszadó, én sem tapasztaltam, hogy a horvátok utálnának minket. Voltam ott és semmi atrocitás nem volt a két nép között. Romániában is kedvesek voltak. Szlovákia déli részén egy kis negatívumot tapasztaltam, de én továbbra is kedvesen viselkedtem.

Egyébként én senkit nem utálok, aki művelt és kulturált. Az általad leírt népek (horvátok kivételével) valószínűleg úgy lettek belé nevelve, hogy ne szeressenek bennünket.

Az érdekes az, hogy a hírekbe mindig beírják, hogy "a szlovákok megvertek egy magyart". Itt meg nem hallottam olyat, hogy a magyarok bántottak volna egy szlovákot, szerbet vagy románt. Szerintem ez azért van, mert mi nem vagyunk ilyenek. Néhány éve a Budai Várban hallottam szlovákokat beszélgetni és senki nem akadt ki, hogy mit keresnek ezek itt.

2014. szept. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a politika és a történelemhamisítás miatt van.

Nekem volt egy szlovák iskolatársam a szakképzőben. Senki nem tett róla megjegyzéseket a származása miatt. Nagyon rendes srác volt. Egyszer mesélte, hogy gimis korában egy szlovák behúzott neki egyet úgy, hogy rendőrségi ügy lett ebből. És miért tette ezt? Mert megvédte a magyar turistákat. Azt is mondta, hogy a rendőrök is jó fejek voltak, mert ők is szerették a magyarokat.

2014. szept. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
29%

Egyértelmű, hogy a nevelés miatt alakul ki magyarellenesség.


Míg pl. a cigányokat a viselkedésük miatt utálják mindenhol, a magyarok ezzel szemben tanulnak, dolgoznak, kulturáltan viselkednek és minden ország hasznos állampolgárai. Éppen ezért nincsen ok, józan érv, hogy miért van ellenszenv a magyarság iránt, csakis a félrenevelés, negatív propaganda lehet az ok.


Én is ismerek tót srácot és amikor megjegyeztem egy tényt, miszerint Szlovákia jogilag nem létező állam, akkor az a tök higgadt, normális, jóravaló gyerek egyik pillanatról a másikra megváltozott, magából kikelve üvöltözött. Olyan gyűlölet és indulat szabadult fel belőle, és ontotta a történelemórákon belesulykolt hazugságokat az ősi szlovák államról és a magyar elnyomásról, hogy ihaj.

Komolyan mondom félelmetes volt ez a metamorfózis.

Aztán lehiggadt, de sosem felejtette el ezt a mondatomat.


Zsigeri gyűlöletet nevelnek beléjük.


Frusztráltak, mert legbelül tudják, hogy a mi területünket rabolták el Trianonban és a tolvajnak mindig rossz a lelkiismerete.


Nem tudnak felmutatni egyetlen épített történelmi emléket, egyetlen történelmi eseményt vagy személyt, aki szlovák, román, szerb lett volna azon a helyen. Ez bizony nagyon frusztráló.

2014. szept. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
utolsó, talán nem kellett volna beszólnod neki, ő is túlreagálta az tény, de te meg mit díszmagyarkodsz, üljetek le mindketten, egyes.
2014. szept. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
amúgy meg undorítóan rasszista a válaszod... kibe is neveltek zsigerből való gyűlölködést? a válaszodból az jön le hogy beléd... még logikátlan is vagy a bunkóságod mellé..:)) ne büszkélkedj inkább mert nincs mivel...
2014. szept. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 bob76xd ***** válasza:
Na álljunk meg egy szóra! A magyarok nem cigányok! A magyarok magyarok, a cigányok meg cigányok! A románok románok, a szlovákok szlovákok, egyik sem cigány! A cigányok Indiából jöttek és nem Romániából!
2014. szept. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
A románok a Dél-Balkánról érkeztek a Kárpát-medencébe és az albánok a legközelebbi rokonaik.
2014. szept. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
70%

A horvátok egyáltalán nem utálják a magyarokat, épp az hogy barátnak tekintenek minket.

Az ukránok olyan semlegesnek tartanak minket tehát se nem szeretnek, se nem utálnak minket. Én speciel szeretem az ukránokat...

Viszont a szlovákok és a románok mindig is utálták a magyarokat.

A szerbekkel pedig azt veszem észre hogy egyre jobb kapcsolatban vagyunk.

2014. nov. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#8 Azért az túlzás, hogy semmit sem tettünk le az asztalra.Rengeteg dolgot mi találtunk fel.
2019. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!