Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bajnairól mit érdemes tudni?...

Bajnairól mit érdemes tudni? Régen miért szidták olyan sokan?

Figyelt kérdés
Én csak annyit tudok róla, hogy olyan volt mint Gyurcsány, sok mindent elcseszett az országban. Ne nézzenek hülyének, hogy nem ismerem annyira Bajnait, csak most ismerkedem a politikával. Fel tudna valaki világosítani?
2014. szept. 11. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

"Én csak annyit tudok róla, hogy olyan volt mint Gyurcsány, sok mindent elcseszett az országban."


Jó a jobboldal propagandája. Ennyit akartak elérni, hogy ne tudj semmit, de utáld. Mehetsz szavazni.

2014. szept. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Bajnai anno 2009-ben kapott a nyakába egy eladósodott országot, amit gyurcsány tönkretett, ráadásul pont a válság kellős közepén. E helyzetben kb minden politikus csak hitelfelvétellel tudta volna megoldani, hogy ne csődöljön be az ország. Bajnai felvett IMF hitelt, majd annak EGY RÉSZÉT felhasználta a stabilizálásra, a maradékot pedig elrakta az ország számára tartaléknak. A GDP újra elkezdett növekedésnek indulni, ami egészen kitartott 2011-ig, mikor életbe lépett a fidesz költségvetése, ami a mostani putrit okozza még most is.


2010-ben bajnai lett a bűnbak gyurcsány hülyeségei miatt. Szokták még libásnak is nevezni, mert a jobboldal megvádolta egy teljesen kitalált hülyeséggel, amit már be is bizonyítottak, hogy kamu.


Többnyire ennyit kell tudnod.

2014. szept. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

A 0 %-os (?????) válaszolónak 100 %-ig igaza van.

Az első se kutya!

2014. szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Gyurcsány kétciklusos ámokfutása után meglepően jól stabilizálta az ország gazdaságát.


Ezenkívül pedig volt az a libás ügye. Ott megoszlanak a vélemények, hogy az egész az Ő felelőssége, vagy abban a helyzetben nem is tehetett mást, de mindenesetre érdekes, hogy az egész, akkori csapatból, rá akarnak kenni minden sarat.

2014. szept. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
11%

Bajnai tovább folytatta a "liberális állam" építését, amit Gyurcsány elkezdett.

Olvasta valaki az akkori PTK-t?

Tele volt szabadelvű elvtelenségekkel.

2014. szept. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Kit érdekel, hogy házasodhatnak-e a búzák, ha van munkahely, és nem döglesz éhen diploma nélkül? Te inkább egy középkori orbán államban akarsz élni, mindennap azért harcolva, hogy legyen kaja az asztalon?
2014. szept. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%

Kedves 6.


Nem, nem szeretnék orbánállamban élni.


Egy állam pedig nem lesz attól középkori, hogy nem házasodhatnak a férfiak, bármennyire is nem tetszik.


Bajnai szervilis, meghunyászkodó külpolitikája, nemzetközi politikája nem volt valami jó.

2014. szept. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Én se gondolom úgy, hogy attól lesz modern, igazat megvallva én se támogatom a házasodást közöttük, de engem ez kevésbé érdekel, minthogy legyen jólét. Hihetetlen, hogy a lakosság ilyenekkel foglalkozik, hogy ki mennyire fekszik le külföldnek meg stb...kit érdekel? Ha én élhetem a nyugodt életem, nem szenvedek hiányt a fontos dolgokból, akkor én boldog vagyok. És a lakosság is az lenne, csak még nem tudják. Nyomja beléjük a hülye jobboldali turbómagyar politika, hogy így hanyatló nyugat meg úgy usa, ők rosszat akarnak nekünk, az nem zavarja őket, hogy a befektetések amik nem összeszerelő, az többnyire tőlük jönne...
2014. szept. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Bajnairól annyit kell tudnod, hogy Gyurcsány ámokfutása után egy évig volt miniszterelnök. Az MSZP annyira osszezuttyant, hogy mindegy minden alapon egy párton kívülire bízta a vezetést. Kvázi már akkor feladta az egészet.


Bajnai Gordon korabban nagyvállalkozó volt. Üzletember. Nem politikusként hanem üzletemberként nyúlt az országhoz. Megpróbálta a csődtől megmenteni ami sikerült is neki.


Orbán gusztustalan bandája élükön a hazi hátsó valagot nyalokkal, azonnal fogást keresett rajta es a Wallis csődje miatt. Tönkrement liba tenyésztők szerencsétlenségét Bajnaira kenték. Azóta tobb jogerős ítélet született amiben ezt a BolseViktorianus manipulátor bandát helyreigazításra kötelezte a biróság. Ezt ők nem bántak, mert a csökött agyú drukkerek alacsony elméjéhez ez már nem jutott el. Évek múlva amikor elővettem egy sík majom fidesznyiknek az erről szoló dokumentumokat, úgy nézett rá mintha egy 168 óra cikk lett volna aminek nem szabad hinnie.


Szóval Bajnai azon egy év alatt amit miniszterelnökként tett az használt az országnak. Nem volt nagy mozgástere de a kis lehetőségek között a legjobbat választotta Az csúti paraszt gyerek ha csak a 1/4-et teszi annak, amit Bajnai tett, a 2/3 adta hatalmi lehetőséggel, akkor sokkal jobban élnénk.

2014. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Bajnait nem "olyan sokan" szidták, hanem újbóli a politikába álláskor a Fidesz őt tekintette első számú ellenségének, és minden létező eszközt bevetett a lejáratására. Főleg nemtelen eszközöket. Hogy mennyire erről van szó, jól mutatja, hogy mióta háttérbe vonult, sőt külföldre készül, szinte tárgyilagos véleménnyel lettek róla. ÉS nálunk a Fidesz sok embert tud megvezetni, őket hallhattad. Ennyit a szidásról.


Bajnai gazdasági szakember, üzletember. A libás ügyét senki nem tudta bizonyítani (nem is akarták, hiszen jogi értelemben hazugság volt), ugyanis libás ügy volt, csak nem Bajnaival és nem akkora, amekkorára fújták. Ha egy egyszerű stadionépítéshez, vagy metróépítéshez hasonlítom, szinte felfedezhetetlen.


Bajnai a gazdasági irányításban erős, és elsősorban a háttérben szeret irányítani. A mai zajos politikai fellépéshez lényegében nem ért, ezért csökkent a népszerűsége. Más a habitusa, nem az a kiállós fajta. Szemben Gyurcsánnyal, aki gátlástalan ötletember, jó áttekintőképességgel és félelmetes sziporkákkal. Ma gyakorlatilag nem képes felvenni vele a versenyt senki a nagy szövegelésben. Orbán is ezért nem áll ki ellene. Viszont hasonlóan ötletel az államirányításban is (neki meg ez a habitusa), ami katasztrofálisan káros egy ország életében. Nem létezik olyan gazdaság, amely elviseli azt a napi irányváltást, amit Gyurcsány tett.


Ha lehet ilyen mondani, Gyurcsányt tenném Bajnai kampányfőnökévé. Bajnai nem szólalhatna meg a kampányban, mert azzal rontaná az esélyeit. Gyurcsány nem szólalhatna meg az országirányításban, mert csak tönkretenné azt. De persze ez abszurd, mert Gyurcsány az országot és a barátait is eladja a hatalomért, Bajnait pedig csak az irodában érdemes tartani, onnan irányítson. Nem kompatibilisek semmiben.

2014. szept. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!