Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most már az Együtt 2014-et és...

Davidpsp kérdése:

Most már az Együtt 2014-et és a PM-et elküldik a rendőrök, hogy ne legyen demonstrálás?

Figyelt kérdés
Itt van a videó [link]

2014. szept. 11. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Most ezzel nem értem mit akarsz. Ja de. Provokálni. Már megint te. Miért is csodálkozom...
2014. szept. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

3

3

1....


Diktatúra!

Diktatúra!

Diktatúra!

Diktatúra!

Diktatúra!

Diktatúra!

Diktatúra!

Diktatúra!

Diktatúra!

Diktatúra!

2014. szept. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen Dév, már a szocionistákat sem hagyja tüntetni a Zsidesz.


Lehet, hogy a Kucuginfó mégsem mond igazat és nem zsidók vannak mindenhol és ők állnak az összes párt mögött?

2014. szept. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet!
2014. szept. 11. 17:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Szemétség volt a rendőrség indoklása!

A gyülekezési jogról szóló törvény szerint:

"3. § A törvény hatálya nem terjed ki-

a)4 a választási eljárásról szóló törvény hatálya alá tartozó gyűlésekre;

Márpedig, -ahogy a cikk végén is említik- kampányidőszak van!

2014. szept. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Napfonat ***** válasza:

Ilyen hülye molinót vagy transzparenst sem láttam még! Az Együtt-2018 és Pall Mall ennyire hülye, hogy nem fogják fel: A korábbi bolsi-komcsi-libsi-cionista gyülekezet annyira tönkretette az államot, hogy a kormánynak minden eszközt be kell vetnie, hogy az állam elkerülje a csődöt!

Miért olyan furcsa ez? Svédországban, Finnországban, Norvégiában és Dániában is állami monopólium a szeszárúsítás! Ezért drága is mint a méreg!

A bor és sör továbbra is kapható lenne ugyanúgy mint azelőtt!

2014. szept. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves Napfonat!

"A korábbi bolsi-komcsi-libsi-cionista gyülekezet annyira tönkretette az államot, hogy a kormánynak minden eszközt be kell vetnie, hogy az állam elkerülje a csődöt!+


Ezt úgy kell érteni, hogy a trafikok szétlopása, a földmutyik, a kaszinók bezáratása, majd a fidesz-haver Andy Vajna kezébe adni az összeset hétmilliárdos adójóváírással!!! stb. Igen, ez nyilván mind Magyarország gazdasági érdekét képviseli. És ez még csak néhány eset.

Annyira erős valakiben a vak gyűlölet, és kimosta az agyát a fidesz-propaganda hazugsággyár, hogy nem látja a fától az erdőt! Nem állítom, hogy nem volt az MSZP kormányában is mutyi, mert volt, nem is értékelem őket nagyon, de nem lehet mindent rájuk fogni, pláne az az érv vicces, hogy azért kell mindent szétlopni, mert ezzel megvédjük a gazdaságot. Egyszer már megvédték a nyugdíjamat a kiflicsücsök-miniszterrel az élen sajnos. Kérem szépen a Fideszt, többet inkább ne védjen meg.

2014. szept. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyébként ha értenéd, nem az lenne a baj, hogy állami monopóliumban van valami, hanem azzal, hogy valamit megvonnak, pl dohányárúsítási jog mindenkitől, és 99%-ban fideszes haverok kapták a trafikokat, ahol árulni lehet, a kisboltosok meg tönkremennek, ezáltal munkahelyek szűnnek meg. Ez nem MO érdeke.


Földeket olyanoknak adnak, akiknek soha közük sem volt a földműveléshez, stb. akiknek meg kellett volna és valóban használták volna, azoktól megvonták, és minő véletlen, itt is fideszesek a nyertesek.


A kaszinót annak idején állami monopóliumba akarták tenni, szerencsejáték RT (ami nem is lett volna talán nagy gond) de helyette a fenti uraság kapta meg, ráadásul évi 7 milliárdos adókedvezménnyel.

[link]

És jegyezzük meg azt a tényt is, hogy ez az úr egy igen kemény offshore-lovag

[link]


De hozzuk szóba a Közgépet is, ami szintén fidesz-közeli, és gyakorlatilag minden pályázaton nyer, amin indul, ezáltal rengeteg más vállalkozás csődbe ment, és munkahelyek szűntek meg.


Magyarázd meg kérlek, kedves Napfonat, hogy ezek miként vannak pozitív hatással a MO gazdaságra?


A manyupvagyon elherdálása, a megtakarításom kizsarolása, hűtlen kezelése stb. mennyire védi az ország érdekét?

Tudom, a válasz, hogy milyen nagy veszélyben voltam, meg hogy alig kaptak az emberek hozamot a megtakarításuk után, csak azt nem értem, hogy ezt miért a manyupokra fogják, amikor

1) a megtakarítások bizonyos részét törvénynek megfelelően államkötvényben tartották, ami csak lejáratkor adja a hozamot, de ilyen esetben nyilván hosszú lejáratról van szó, a Fidesz meg azonnal "széttépte a papírokat" ezzel csökkentve az államadósságot, az embereket meg megfosztva a haszontól.

2) a másik része részvényekben volt, amit a gazdasági világválság kellős közepén tőkésített, amikor minden részvény alig ért valamit, így ez is a Fidesznek köszönhető.


Az államadóság meg rekordot dönt, amit nem lehet az MSZP-kormány nyakába varrni. Pláne, ha figyelembe vesszük, hogy 2008-ban tört ki a gazdasági világ válság, és addig viszonylag alacsony volt az államadósság.


Most ha az államadóssághoz hozzáadjuk a manyupvagyont és a paks 2.-hitelt, akkor az államadósság meghaladja a GDP 100%-át!


A paksi hitel meg felér egy hazaárulással, mert ha pár héttel késünk a törlesztéssel, akkor az oroszok felmondhatják az egész hitelszerződést, amitől becsődölnénk. A sokszorosan gránitba vésett alkotmányban meg benne van, hogy nem emelkedhet az államadósság... szerinted ebből mi jön ki?

a) az emberek tömegnyomora

b) további gránit gravírozás?

2014. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Napfonat ***** válasza:

Kedves előző hozzászóló! Úgy tűnik, te is csak egy-két olyan dolgot tudsz kiragadni, ami valamiért bántja a csőröd! Ahogyan én is! Mindenki a saját bőrén megtapasztalt csapások alapján ítél!

Én például a rendszerváltás után 1-2 évvel érkeztem Magyarországra, és 2010-ig itt is éltem. Hozzáteszem, mélynyomorban! Pedig két (három) diplomám is van.

5 (azaz öt) nyelven beszélek, ebből 3-on anyanyelvi szinten!

1998 és 2002 között annyira jól kezdtem élni, hogy rögvest megházasodtam (egy magyarországi nővel), és újdonsült feleségemmel kedvezményes lakáshitelt is fel tudtunk venni 2002-ben!

És utána jött a nyomor! Jött a 2004. decemberi népszavazás! Jött 2006 és az őszödi beszéd, valamint az októberi ramazuri! És jött a devizahitel is, amely szerencsére engem nem érintett, de a barátaim közül többet is! És a nagy válság!

És 2010-ben, a legmélyebb nyomorban jött a válás, és el kellett hagynom Magyarországot! Mindössze 150 euróval a zsebemben!

Azóta nem követem a magyar politikát! De tudom, hogy a magyar baloldalnak köszönhetően sanyarú volt a sorsunk, és a 2004-es népszavazással a baloldal örökre lehúzta nálam a redőnyt! És mindenki más is, aki nemmel szavazott ránk! Szégyelljék magukat!


Ami a termőföldes hozzászólásodat illeti, az bizony nem úgy van! Családi szálakon keresztül több földművest is ismerek, akiknek igazából 2010-től vitte fel az Isten a dolgát!

Bár nem értek a politikához, azt azért tudom, hogy Kurcsányék izraeliekkel is lepaktáltak annak érdekében, hogy a magyar társadalmat szolgasorba taszítsák, gazdasági értelemben!

2014. szept. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Napfonat!

Ez már egy sokkal átfogóbb és érthetőbb levél. Meg is próbálok tételesen válaszolni a dolgokra olyan hitelesen amennyire csak tudok.

Az én csőrömet a demagógia, a hazugság, az igazságtalanság, az ésszerűtlenség és a mutyi bántja. És rohadtul nem érdekel, hogy melyik oldal csinálja, nincs bennem kettős mérce, de azt mérem, hogy melyik igazságtalanság mekkora, melyik mutyi mekkora, stb. biztos van még pár dolog, amit kihagytam. szóval ennyiben igazad van. Viszont abban nem, hogy kiragadom ezeket, mert kontextusban tekintem az egészet. Legalábbis erre törekszem. Nem vagyok sem MSZP-s, de mivel ezekkel kapcsolatban hoztál fel vélt vagy valós sérelmeket, elmondom a véleményem, és úgy tűnik, hogy védem őket.


A 2004-es népszavazást én nagyon helytelenítettem. Rossz volt a kérdés, és sebeket szaggatott. A Fidesz NEM azért kezdeményezte a határon túli magyarok állampolgárságáról szóló népszavazást, mert annyira szerette őket, hanem hogy ezzel erősítsék a választáson pozíciójukat. Lásd ez most be is bizonyosodott: határon túli magyaroknak levélben is lehet, de a külföldön dolgozóknak akár több ezer km-t kellett volna utazniuk. Ez nem igazság. További bizonyíték Mikola elhíresült beszéde, hogyha sikerül a népszavazás, akkor a Fidesz több cikluson át biztos, hogy kormányon marad.

Ezeket a dolgokat én nagyon szerencsétlennek sértőnek és felháborítónak tartom a határon túli magyarok részéről is (csak a szavazatuk miatt kellenek valójában) Persze a propaganda mást mond széles körben kint is és itt is.

Én vállalom, hogy elleneztem a jelenlegi kérdésre az "igent", nem tudom, már hogy azzal, hogy nem mentem el szavazni annak reményében, hogy érvénytelen legyen a népszavazás, vagy nemmel szavaztam-e, de a lényeg ugyanaz. Ez azonban nem jelenti azt, hogy nem szeretném a határon túli magyarokat, hogy nem tisztelem azt, hogy oly nehéz körülmények között is megtartották a magyarságtudatukat, stb.

Arról van szó, hogy ezzel a kérdéssel ebben a formában nem az ő érdekükben volt szó, viszont sebeket téptek, amire a Fidesz sót is öntött hogy milyen szemetek a baloldaliak, megosztották az országot...

Ha az lett volna a kérdés, hogy szeressük-e a határon túli magyarokat, vagy támogassuk-e őket valamilyen konkrét formában enyhén szólva jobban hajlottam volna arra, hogy igennel szavazzak.


Csak két érvem a sok közül, hogy miért elleneztem a kettős állampolgárságot:


Bár a Fidesz akkor még - annak ellenére, hogy Mikola elszólta magát - többször mondta, hogy nem lesz szavazati joguk nekik, ill. később, hogy nincs kétféle állampolgárság, tehát mégis jár nekik.

Az országgyűlési szavazati jogot két okból ellenzem: egyfelől nem érzem korrektnek, hogy olyan magyarok, akik nem itt fizetnek adót, nem itt élnek, nincsen VALÓDI és HITELES rálátásuk a hazai helyzetre, befolyásolják a határon belüli politikát. Viszont ez fordítva is így van: Én magam sem érzem jogosultnak arra, hogy a határon túli magyarok ügyeibe nem látva képviselőt válasszak. Szerintem az lett volna a helyes, ha valamilyen helyi gyűlésen saját politikusaik közül ők maguk választhatnak. Sajnos be lettek csapva, mert jelenleg soha nem lesz esélyük akár az összes határon túli magyarnak sem, hogy egyetlen pártot is bejuttassanak a magyar parlamentbe, ami valósan az ő érdekeiket képviseli, de mivel több országról is szó van, nagyon nem is lenne egyetértés, egy ilyen esetleges párton belül is hatalmas lenne a feszültség, széthúzás.


A kettős állampolgársággal kapcsolatosan kockáztatva volt és van, hogy az adott országban országgyűlési képviselőt, pártot indítsanak. Ha hoznak egy ilyen alkotmányt, hogy nem lehet kettős állampolgár politikus, akkor saját érdekeiket helyben sokkal kevésbé tudják védeni.


Arról nem is beszélve, hogyha egy választási eredmény után matematikailag az derül ki, hogy a határon túli magyaroknak köszönhetően marad meg a Fidesz kétharmada, vagy maradnak kormányon, könnyen lehet, hogy az "itteniek" nagyon sokan valóban neheztelnének rájuk.



Öszödi beszéd

Én is számtalanszor meghallgattam az öszödi beszédet VÉGIG, FIGYELVE. Nem csak egy-egy szóra, mondatra ugorva. És én arra a következtetésre jutotta, hogy ennek a beszédnek az alapján Gyurcsányt jobban becsültem. Nem a csúnya szavai miatt, nem az indulatossága miatt, hanem azért, mert - ha végig hallgattad, ott van a végén, hogy kész lemondani, ha csak marad a tehetetlenkedés, koncon veszekedés.

Ő legalább belátta - ha csak maguk között is, hogy hibáztak, hogy hazudtak, hogy voltak disznóságok, de ott volt a változtatni akarás is. Erre Orbán soha nem lenne képes, és nem azért mert nem hazudik, nincsenek disznóságaik, ill. minden rendben, és nem kell semmin változtatnia, hanem mert ilyen a természete, nem látja be a hibáját. Ezt tartom jellemgyengeségnek, aminek nagyon is megisszuk a levét.


"az októberi ramazuri"

Ez is egy eléggé nehéz kérdés. A Fidesz folyamatosan és keményen tüntetett, mindent megtett az mszp kormány ellehetetlenítése érdekében, odáig is elmentek, hogy nemzeti ellenállást hirdettek meg, arra buzdítva az embereket, hogy ne fizessenek adót, ne vegyenek jegyet a bkv-n, stb, az EU-t is kérték, hogy ne utaljanak pénzt. Ez szerinted Magyarország érdekét szolgálta, vagy a Fidesz hatalomvágyát?!

A Fidesz folyamatosan uszította, hergelte az embereket a kormány ellen. Az októberi tüntetéssorozatra nem volt felkészülve a rendőrség, mert ilyenre nem volt még példa: tévészékház ostrom, majd annak szétrablása, autók, kukák gyújtogatása, stb. Gondolom, te sem értékelted volna ha az autódat felgyújtják.

És ott is vagyunk az ártatlan ember szemkilövésénél, aki egy békés fideszes tüntetésről ment haza. (Tragédia ez is, pláne, hogy ha jól tudom, öngyilkos is lett azóta)

Viszont ez is a Fidesz felelőssége volt, csak kellett nekik mártír, akit még évekig lehet emlegetni! Történt ugyanis, hogy valahol a Fidesz békés tüntetést szervezet. Ezzel semmi gond nincs, gyülekezési jog, stb. tényleg békés... Viszont innen nem messze volt egy nem békés tüntetés, és éppen tömegoszlatás volt. Ekkor lett vége a fideszes tüntetésnek. A szervezők 100%, hogy tudták, hogy pár saroknyira tömegoszlatás folyik, mégsem figyelmeztették az embereket, hogy melyik irányban hagyják el BÉKÉSEN a tüntetést a saját biztonságuk érdekében. Ez az ő saruk, de nekik az kellett, hogy minél nagyobb legyen a botrány, és jól jöttek az ártatlan áldozatok is.


2008-ban a válság idején is a Fidesz mindent megtett azért, hogy minél nagyobb legyen a felháborodás, hogy a kormány kevésbé tudja kezelni a helyzetet. Nem zavarta az őket, hogy ezzel Mo-nak ártanak a leginkább. Tiltakoztak a szükséges megszorítások ellen, amit azért később kormányon tovább folytattak. Uszították a nyugdíjasokat az MSZP ellen, hogy elveszik a 13. havi nyugdíjukat, holott pont az MSZP adta korábban (Medgyessy Péter 100 napos programja, ő az egyetlen eddigi politikus, aki betartotta a választási ígéretét) Lehetett volna úgy is felfogni, hogy az MSZP adott a nyugdíjasoknak 7 havi ajándék nyugdíjat. (Korában a Fidesz annak ellenére, hogy tisztában volt a gazdasági helyzettel, az MSZP-s 13. havi nyugdíjra, rálicitált a 14. havi nyugdíjjal) Persze a Fidesz annak ellenére, hogy mennyit szidta az MSZP-t, hogy elvette a nyugdíjasok 13. havi nyugdíját, nem tettek igazságot, vagyis kvázi ők is ugyanúgy elveszik, csak most hallgatnak.

Mint ahogy hallgatnak arról is, hogy a rokkant nyugdíjról rokkantsági ellátássá változás során mennyi mindennek rövidítették meg a legszegényebb embereket (és itt már totál nem lehet beszélni csalásról, mert mindenkit évente ellenőriznek, hátha kinőtt a karja.


A devizahitelt egyébként akár hiszed, akár nem, a Fidesz-kormány idejében jött be, és így a Fidesz-kormány a leginkább felelős azért, hogy nem volt rendesen szabályozva semmi. Persze ettől még az MSZP kormány pótolhatta volna a Fidesz mulasztását, de az alapvető hibát a Fidesz követte el.


A 2008-ban induló Gazdasági világválságot meg igazán nem lehet az MSZP nyakába varrni, és ha a Fidesz a pártérdek helyett az ország gazdasági érdekét helyezte volna előtérbe, akkor sokkal hatékonyabban lehetett volna kezelni a problémákat, de ellenzékként szándékosan hangolta az embereket a szükséges megszorítások ellen, ill. az akkor már kisebbségi kormányban működő MSZP-t könnyen le lehetett szavazni.



"Ami a termőföldes hozzászólásodat illeti, az bizony nem úgy van! Családi szálakon keresztül több földművest is ismerek, akiknek igazából 2010-től vitte fel az Isten a dolgát!"

Lehet, hogy két különböző dologról beszélünk, én a 20 éves bérleti jogról beszélek, ami szinte inygyé' van, és számtalan konkrét eset van, ami hatalmas földterületekről szól, sok hatalmas területet egy-egy fideszes nyer, ha egy kicsit keresel a googleban, találsz elég botrányt, és hidd el, hogy azok hitelesek. Írd csak be azt a szót, hogy földmutyi, de szerintem az www.atlatszo.hu hiteles tényfeltáró blogon is találsz konkrét eseteket bőven. Az, hogy van egy-két eset, ahol valaki boldogult, az más tészta.


"Bár nem értek a politikához, azt azért tudom, hogy Kurcsányék izraeliekkel is lepaktáltak annak érdekében, hogy a magyar társadalmat szolgasorba taszítsák, gazdasági értelemben!"

Jaj, azért ne legyünk már ennyire naivak! Esetleg van valami konkrét bizonyítékod, vagy megint csak bedőltél a narancspálinkától?


Figyeld meg, hogy mi lesz itt, ha nem sikerül egyszer időben törleszteni az orosz hitelt, akkor áldani fogod a sorsod, hogy nem Magyarországon élsz!

[link]

2014. szept. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!