Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tűntek el az adatok a...

Miért tűntek el az adatok a 2000es beiskolázás etnikai megoszlásáról?

Figyelt kérdés

1999 szeptemberében Pokorni nyilatkozott a TVknek és az újságoknak hogy minden harmadik 1. osztályos cigány. Erről jelenleg semmiféle infót nem lehet előhalásznia Neten.


Anno Amerikában éltem és ez rendszeresen téma volt a magyarok között, azaz nem csak én hallottam ill. olvastam. De az infó eltűnt...



2014. szept. 17. 18:34
 1/7 A kérdező kommentje:
bocsika az 1999es adatokról van szó de 2000ben is ugyanaz volt a helyzet mert mitől lett volna más...
2014. szept. 17. 18:36
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Mert kiderülne az igazság.
2014. szept. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert ez nem igaz. Borsodban lehet, de országosan nem. Nálunk 5 ált. iskola van, de osztályonként nincs 3-4 cigánynál több. Pedig elég sok cigány él a városban.
2014. szept. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
A cigánykérdést ne Borsod megyére alapozzátok. Arrafelé elhiszem hogy sok a gond, de az ország többi részén nem. Mifelénk 6 középiskola van, a tanulók bő 90%-a fehér, tehát nem cigány.
2014. szept. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Baranya sem egy nagy magyar lakta vidék, de szinte nem is nagyon látni romák az iskolákban (legalábbis a városiakban nem). Úgy kb. 1-2% a 98-99%-hoz az aránya a roma és fehér tanulóknak. Tehát a fehérek bőven többségben laknak, nekem anno nem is azzal a néhány romával volt a gondom, hanem azzal, hogy a fehérek 60%-a iszonyatosan szemét volt egymással, az osztályfőnökök sorban adták át az osztályt. Pedig nem egy utolsó iskola volt.
2014. szept. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 2000-ben kezdtem az általános iskolát,de nálunk 1 db roma volt az osztályban. És azért Somogy megyében is laknak jópáran romák,mégse volt nagyon jellemző kettőnél több egyik iskolában sem. Persze ma már lehet más a helyzet.
2014. szept. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na ja csak hogy vannak olyan iskolák ahová pedig szinte csak roma gyerekek járnak


és hát... elég furcsa hogy ennyire félreinformálták volna az oktatási minisztert

2014. szept. 18. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!