Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy fizikai munkások között kétszer gyakoribb az öngyilkosság mint a szellemi foglalkoztatáságúak között?

Figyelt kérdés

"A fizikai dolgozók kétszer olyan gyakorisággal pusztítják el önmagukat, mint a szellemi dolgozók. "


[link]


2014. szept. 23. 11:32
 1/9 Tharos ***** válasza:
100%
Menj el egy építkezésre vagy egy gyárba melózni és megtudod.
2014. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert alacsonyabb életszínvonalon élnek, vegetálnak..
2014. szept. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 LazyJones ***** válasza:
100%
Mert vegetálnak, nem élnek meg, nem haladnak előre, gyakorlatilag bármilyen extra kiadás megboríthatja az életvitelüket. Nincs jövőképük, perspektívájuk, ha megszűnik a munkahely, gyakran semmi egyéb lehetőségük nem marad arra, hogy megéljenek. Egy diplomás könnyebben mozdítható, többnyire jobban is keresnek, így tudnak tartalékot képezni egy esetleges váratlan helyzetre. Azt sem szabad elfelejteni, hogy fiataloknál a párkeresésben gyakori szempont a kereset, a pénz, a látszat, így már fiatal korban elkezdődhet egy frusztráció, vagy depresszió. Az is fontos, hogy míg diplomás munkahelyet viszonylag könnyen fent lehet tartani egészen a nyugdíjas évekig, a fiziai munkások többségénél már 30-40 éves korukban jelentkeznek a leterheltségből fakadó egészségügyi probléma, pl állandó fájdalmak, sérülések, viszér.
2014. szept. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jobban érinti őket a depresszió. Ez nem csupán úri betegség.
2014. szept. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy a 3-as írja.


Én leendő diplomásként is elég nehéznek érzem a dolgot, de legalább látok lehetőségeket. Meg láttam azt is, hogy milyen ha valakinek ez úgymond nincs meg, és egy gyárban öregszik meg, 40 évig ugyanazt a monoton, haszontalan munkát végezve. Sőt, lenne hely, ahol ha dolgoznom kéne, meg műanyag ruhafogasokat gyártani 3 műszakban, akkor én is hamar felkötném magam.


Az a jó, ha az embernek vannak lehetőségei, látja a fejlődési lehetőséget, tud biztonságot teremteni maga köré. Meg biztos sokban hozzá tesznek a mai társadalmi elvárások is.


Nyomatják hogy kell neked a "lapostévé" 200 ezerért, meg vegyél ájfón 6-ot mert az 5 már nem menő...és mindez 2x annyiba kerül, mint az ember havi fizetése. És nagyon sokan nem hogy megvenni nem tudják, de az életük, már ha lehet életnek nevezni abból áll, hogy reggel bemegy dolgozni, este hazajön, nézi a tv-t, alszik, és folytatja ugyanezt több 10 éven át...közben nem lát világot, nem megy semerre, nem csinál semmit, csak végzi a napi dolgait.


És akkor ott van a család, borzasztó mennyire tönkre tudnak menni, és néha fájdalmas nézni mit össze szenvednek egymással az emberek. NA meg...szar melóból hazamenni egy szar családba sem épp jókedvre derítő.


Meg párkeresés...engem utasítottak már el, mert nincs lakásom csak albérleti szobám, nincs autóm, állandó keresetem, sőt, konkrétan anyuci kedvence lettem emiatt...mindezt olyan lányoktól akik apuci kocsiját vezetik, és a szülőkkel laknak...De még netes társkeresőkön is olyanokat látok hogy 18 éves lány "önálló egzisztenciával rendelkező" férfit keres...Meg ment már tönkre kapcsolatom valamilyen szinten a pénz hiánya miatt.


De még ha nyíltan nem is mondhatom hogy a pénzre hajtana egy lány, azért nagyobb előnnyel indul az, aki bmw-vel megy első randira, és nem bkv-val...és azt senki nem fogja nézni hogy az apuci kocsija e vagy saját, csak a látszat a lényeg.


Meg azért ott van az, hogy mindenki szereti kicsit többre tartani magát. És mindenki úgy van vele hogy "jobb sorsra érdemes"...csak ugye, van értelmes embereknél is hogy közbeszól az élet, és csak a gyárba kerül, nekem is volt úgy, hogy hagyom az egyetemet, és szartam is volna a tanulásra, de tudtam hogy akkor nem lenne visszaút. Van egy erős, kitartó, talpraesett réteg is, akik képesek munka mellett tanulni, fejlődni, és képesek előre lépni, meg vannak, akik nem tudnak, vagy nem akarnak tenni magukért, és maradnak ott ahol vannak, aztán vagy feldolgozzák, vagy nem.


Vagy visszatérve a média hatására...régen az ember melósok közt volt, velük élt, velük nőtt fel, gyerekkorában kb eldőlt hogy viszi tovább az apja munkáját, vagy együtt fognak dolgozni. Sokan műveletlenebbek voltak, nem tudtak írni, olvasni, sokan nem is tudhatták hogy létezhet másképp is. Manapság meg ezt nyomatják mindenhol, hogy bárki lehet sikeres, bárki lehet "nyerő", még az X-faktorban is a falu végi operaénekes nyer...aztán kikapcsolja a tv-t és rájön hogy az ő élete meg nem ilyen, csak szimpla robotolás.


Meg alapból, a magyar egy elég pesszimista, szomorú nép, a himnuszunk, kb az összes "ünnepünk", a történelmünk...minden szomorú. Ráadsul folyton ezt emlegetjük, ahelyett hogy előre néznénk. És ha több pénzed, időd van, "műveltebb" vagy, és vevőbb a világ dolgaira, akkor hamarabb észreveszed az élet szép dolgait is. Persze ez is relatív, mert a szellemi, irodai munka is legtöbbször napi 10 órát+túlórát jelent, meg nem túl kimagasló kereset....de legalább van egy anyagi biztonság, ami már egy nagy problémával kevesebb.

2014. szept. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mert egy gyári munkás 80at keres, egy mérnök meg 380at. ha a gyári munkást kirúgják, tönkremegy egészségileg (ami kis fizetésből valószínű), akkor nagy szerencse kel laz újrakezdéshez.


illetve fizikai munkát inkább férfiak végeznek, és ők hajlamosabbak is öngyilkosságra. egy nőt nagyobb szociális háló tartja (dekoratív titkárnő = középosztály, pl 150et keres).

2014. szept. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyári munkában sem feltétlenül 80-at keresel, és mérnökként sem 380-at. Szerintem egy jobb gépkezelő simán megkeres annyit amennyit én építészmérnökként keresnék.


De ez csak zárójeles megjegyzés.

2014. szept. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én egy gyárban dolgozok Csömörön aki tudja melyikről van szó,, akkor jó, de nem írom le a gyárnak a nevét. Női higéniai termékeket gyártanak ott. Én ott végzek fizkai munkát, tanulás mellett, és azt veszem észre hogy ezek az irodai, üzeletemberek manager-ek stb.. hogy lenézik a munkásokat, odamegy a ingbe nyakkendőbe egy irodista mondjuk egy bűfébe, és odamegy egy gyárri fizikai munkát végző dolgozó is koszosan stb.. A fizikai munkásnak, mennyire rosszul esik neki, hogy ott kávézgatnak, beszélgetnek, délután 2-kor már huznak haza, lenézik, ba@@tatják a dolgozokat, mintha nem lenn ennyi baj,, a fizikai munkásnak persze hogy tönkre megy az önbecsülése, a lányok is ezekre az újgazdagokra buknak. Én is lehetnék manager meg ilyen de nincs annyi pénzem hogy egyetemen eltudjam végezni ezeket a szakokat még úgyse hogy mellette dolgozok. Emberi társadalmat kéne megváltoztatni és akkor nem lennének az emberek öngyilkosok, de azt a mai 21. században szinte lehetetlen.
2014. szept. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nem tudom milyen gépkezelőre gondolsz de itt főképp az operátorokról van szó, akik épphogy minimálbér fölött keresnek.


"Emberi társadalmat kéne megváltoztatni és akkor nem lennének az emberek öngyilkosok, de azt a mai 21. században szinte lehetetlen."


senki nem érdekelt ebben, aki tudna tenni ellene, az pont jómódú és nem is akarja hogy tanult emberek vegyék körül mert akkor neki is dolgozni kellene lopás helyett.

parasztból van elég, 10 vagy 100 meghal évente, senkit nem érdekel, marad még pár milliárd aki agyontapossa egymást a minimálbérért.

2014. szept. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!