Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne ha, a Lehet Más a...

Bob76xd kérdése:

Mi lenne ha, a Lehet Más a Politika (LMP) nyerné a választásokat és nem a Fidesz és az MSZP. Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy az LMP nyerné a választásokat és nem a Jobbik, az MSZP, a DK, a Fidesz, a KDNP, a Munkáspárt, az Együtt 2014, a PM, az Európai Baloldal Munkáspárt 2006, a KTI és a Jesz. Én csak a véleményeket várom és nem a szemtelenkedéseket. Csak előre szólok, hogy én kíváncsi lennék, ha az LMP nyerne és nem a Fidesz és nem az MSZP-sek nyernék a választásokat!

2014. szept. 23. 15:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Nyomor és éhínség.
2014. szept. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Változás. Az, hogy jó vagy rossz irányba, erősen kérdéses.
2014. szept. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

Varázsütésre semmi sem változna.


Egyelőre erre a feladatra egyébként az a párt szervezetileg, szakmailag, stb. sem alkalmas.


Igaz, a többi sem.


Nagyobb lenne az intézményes demokrácia jelentősége, számos kérdésben javítanának a közjogi berendezkedésen. Erre kétségkívül képesek.


De nem tudnak kicserélni rengeteg beteg embert egészségesre, egymillió alkoholistát tízezerre, teljesen leszakadt területeket prosperálókra, korrupt alkalmazottakat, szadista tanárokat, pénzéhes orvosokat, stb. stb. szóval ezt a társadalomnak magának kéne előállítania, nem egy pártnak.


Per ma a választék közül ők a legszimpatikusabbak számomra, de mondjuk főleg a közjogi kérdésekben elfoglalt álláspontjuk és a vidékpolitikájuk miatt.

2014. szept. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Napfonat ***** válasza:
41%

Szlogenjük: Ha lehet más a politika, lehet más az ország is!


A tehetségkutató műsorokban csak a női ruhába öltözött szakállas férfiak indulhatnának.

4 év alatt megszűnne Magyarország létezni, és fel lenne osztva cégbirodalmak között. A megyék nevei márkanevekké változnának, pl. McDonald's megye, Coca-Cola megye. Ezeket a megyéket pedig Új-Jeruzsálemből igazgatnák!

2014. szept. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Miről beszélsz, az LMP pont a helyi érdekeket tartja szem előtt a nagyvállalatokkal szemben. Agyrém, amit írsz.
2014. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha - erősen hipotetikusan - megnyernék a választásokat, egyszerűen nem lennének képesek kormányt alakítani. Egy kormánynak ugyanis van kb. 20 tagja. Namármost az LMP-nek összesen nincs 20 tagja :)


Viccet félretéve: nincs 20 olyan szakpolitikusa, akikre rá tudnák bízni a tárcákat. Félő, hogy választást ugyan nyernének, de kormányt alakítani nem tudnának...egyszerűen senki nem vállalná a feladatot. Ha valaki értene is mondjuk jól az egészségügyi tárcához, az azért nem merné vállalni, mert a nemzetgazdasági miniszteri tárcára csak egy szefós jutna, aki nem tudná garantálni az eü működéséhez szükséges gazdasági hátteret. Stb stb...


Amúgy meg semmiben nem mutat más politikai irányzatot, mint a jelenlegi rezsim. Max nem fasizálnák az országot, de ugyanazt a nyomorék neoliberális megszorító politikát alkalmaznák. Az LMP ugyanúgy a nagytőke kontrollja alatt áll, mint a többi párt.


A hatalom kérdésében nem választásban kell gondolkodni! Próbáljátok kicsit átvenni az Európai Baloldal - Munkáspárt 2006 demokráciát kiszélesítő politikai alapelveit, melynek tekintetében a politikai és gazdasági hatalmat minél jobban a népre kell átruházni. Ki kell venni a maroknyi kizsákmányoló kezéből. A demokrácia jelenleg az, hogy négyévente ráikszelsz egyet egy papírra. Ennél sokkal több alsó beleszólás kell a közügyekbe. Miért? Mert odafenn minden korrupt. Még a látszólag szűz LMP is. Ha nem lenne korrupt, nem lenne a parlamentben.

2014. szept. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy az LMP korrupt, sőt.


Azt sem, hogy a Munkáspárt jobb lenne.


Az meg, hogy mire lenne képes némelyik... hát valakinek úgy tűnt, hogy az utóbbi 25 évben az ország vezetéséhez értő emberek ültek a pozíciókban?


Most erre nem azt mondom, hogy minden balféket ültessünk pozícióba, de pl. az LMP mögött van már némi szaktudás is, Róna Péter, stb.

2014. szept. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem egészen tiszta a kérdésed. milyen választásokra gondolsz?! Most az önkormi jön... Volt országgyűlési, és EU-s is, nem mindegy, hogy mi a kérdésed, mert mindegyik másról szól, és az is kérdés, hogy mit értesz nyerés alatt, stb.


Mivel felsoroltál itt egy tonna pártot, ami tudtommal nem indul az önkormin, EP-vel meg sem próbálkozott, marad az OGY. Jól sejtem, hogy erre gondoltál?


Napfonat Megint hozta a formáját, olyannyira, hogy szinte már szobor! :D

Nem értem miért szól bele olyan dolgokba, amihez bevallottan nem ért de sebaj, van ideje a frusztráltságának a kiadására, nekem meg arra, hogy kijavítsam az előítéletekből fakadó tévedéseit. Persze lehet, hogy egy idő után méltatlannak tartom arra, hogy energiát fordítsak rá.


"A tehetségkutató műsorokban csak a női ruhába öltözött szakállas férfiak indulhatnának."

Szerintem ezzel a homofób hozzászólásoddal magadat minősíted. Az LMP, mint ahogy a PM, és még néhány más demokratikus pártnak nem az a célja, hogy mindenki legyen meleg, a heterók meg kiszoruljanak a tehetségkutatókból... Ha az arányokat nézzük - mennyi leszbikus, meleg, biszexuális, stb. van a heterókhoz képest, az az egy eset igencsak elenyésző ha a tehetségkutatókban nézve. Volt nemrég apáca is tehetségkutatóban... nagy örömömre, bár nem szoktam ilyesmiket nézni. Ez csak egy reakció volt a színvonaltalan hozzászóláshoz, bár egy idézettel a Bibliából "gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé", nem tudom, hogy bölcsen tettem-e.


"4 év alatt megszűnne Magyarország létezni, és fel lenne osztva cégbirodalmak között."

Ezt mire alapozod? Mennyire ismered az LMP és a PM gazdaság vagy egyéb politikáját?! Talán bölcsebb lenne, ha írógörcs előtt olvasnál egy kicsit. (Gyengébbe kedvvért azért említem az LMP-t és a PM-et együtt olykor, mert korábban egy párt voltak, így egyként fogalmazták meg politikai, gazdasági, és egyéb elképzeléseiket, ezért célkitűzéseik nagy mértékben fedik egymást. Más kérdés, hogy a pártszakadást követően a legtöbb szakember a PM-et választotta, de azért nem vagyok igazságtalan, maradt néhány az LMP-ben is.)

Szóval ha tisztában lennél az LMP és a PM értékrendjével (közös bennük a környezetvédelem) és nem szimpatikus egyiknek sem a "felesleges fogyasztás", sokan a tagjaik közül - mint pl. én (pm-esként) nem iszok semmilyen szénsavas italt, "bojkottálom" a mekit és klónjait, soha nem fogyasztottam semmilyen drogot, életemben összesen ha 40 liter alkholt ittam, akkor sokat mondok, pedig elmúltam negyven... Ja és heteró vagyok, szóval nagyon mellélőttél a személyiségkép-alkotással


"Ezeket a megyéket pedig Új-Jeruzsálemből igazgatnák!"

Értem én, hogy próbálsz valami újszerű szalonzsidózással előhozakodni, de elég gyengécskére sikerült, de megértem, hogy az elmécskédből csak ennyi telik, így nem teszek szemrehányást.


"Ha - erősen hipotetikusan - megnyernék a választásokat, egyszerűen nem lennének képesek kormányt alakítani. Egy kormánynak ugyanis van kb. 20 tagja. Namármost az LMP-nek összesen nincs 20 tagja :)"


Ezzel egyetértek. Ha most kormányra kerülnének, nem lenne elég minőségi szakpolitikus, bár ismerve őket ott is vannak, akik marakodnának a koncon, és másodlagos számukra a szakmaiság.


"Amúgy meg semmiben nem mutat más politikai irányzatot, mint a jelenlegi rezsim. Max nem fasizálnák az országot, de ugyanazt a nyomorék neoliberális megszorító politikát alkalmaznák. Az LMP ugyanúgy a nagytőke kontrollja alatt áll, mint a többi párt."

Bár korábbi nézeteiddel többé-kevésbé egyetértek, ezzel azért mégsem. Igaz, hogy bár látványosan oda-odaszól néha a Fidesznek, azért valamiért mégis csurran nekik valami extra, ami másnak nem. Azért a Fideszt neoliberális pártnak tartani... hát ezt te sem gondolod komolyan! Kíváncsi vagyok, hogy te milyen konkrét megszorítási tervekről tudsz akár az LMP, akár a PM részéről! Én csak átcsoportosításról tudok, de ha te tudsz valamit, küldd már el a konkrétumokat (pl. párt hivatalos programjáról! :)


"Most erre nem azt mondom, hogy minden balféket ültessünk pozícióba, de pl. az LMP mögött van már némi szaktudás is, Róna Péter, stb."

Erre csak azt tudom mondani, hogy sokkal több nincs is. A java a PM-et gazdagítja már.


Ami a szüzességet illeti, már említettem, hogy sok dolgot kap a Fidesztől, de vajon miért? Az nem szokott csak úgy a haverokon kívül másoknak is osztogatni!

2014. szept. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mit kapott az LMP a Fidesztől?


Amúgy az nem igaz, hogy képtelen lenne kormányt alakítani. Kormányt bármelyik párt képes alakítani, egyszerűen azért, mert ha megnyerik a választást, nem csak a tagságból lehet pozíciókat feltölteni, meg lehet fogadni ellenzéki javaslatokat is, stb.

2014. szept. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Napfonat ***** válasza:
29%

8-as!


""gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé".

Ezzel egyetértünk. Ezért nincs helye a PM-nek - és köztük neked sem - a politikai palettán, mert elmebajig neolibsi szoccionista gyülekezet! És még egy ilyen jön bibliai idézettel?

Hihetetlen.

2014. szept. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!