Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Külföldön dolgozók csak...

Külföldön dolgozók csak tapasztalatot szereznek?

Figyelt kérdés

A fidesz és orbán is folyton azt szajkózza, hogy a fiatalok csak kis időre mennek külföldre dolgozni tapasztalatszerzés céljából, hogy az ott megszerzett tudást a későbbiekben itthon kamatoztathassák.


Tényleg sokan vannak így?


Az én ismertségi körömből szinte mindenki lelép, vagy lelépett, de nem tapasztalatot szerezni, hanem örökre, látogatóba persze visszajönnek! Kint élők közül nem egy már vissza is adta az állampolgárságát, hogy felvehesse pl az osztrákot.És ők is mondták, hogy az összes magyar ismerősük nem akar visszamenni. Volt olyan persze, aki csak addig akart maradni, amíg összejön egy lakás ára, de ő is maradni fog már, mert minden jobb. Az emberek nem idegeskednek, utálják egymást és ott tesznek keresztbe a másiknak, ahol tudnak. A kórházakban nincs 1 éves várólista, modern tiszta minden. A tömegközlekedés nem olyan mint nálunk, tiszta, pontos. A munkahelyen van előrelépési lehetőség és megbecsülnek, megfizetnek és még lehetne sorolni.


Magyarországon meg lassan elfogy a fiatal értelmiség, mert a mérnökök, egészségügyi dolgozók, közgazdászok és még lehetne sorolni többsége elmegy és 10 év múlva nem marad itt adófizető. Mi lesz itt?



2014. szept. 29. 13:33
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
49%

Vannak olyanok is akik csak tapasztalat szerzésnek mennek ki, de azok általában eléggé képzett emberek és valószínűleg már beígért helyük van Magyarországon is.


A többség viszont irtózik ettől az országtól, és nem akar visszajönni.


Kellett nektek megszavazni gyurcsányt meg orbánt.


Bezzeg aki rendbe rakta az állam költekezését még ha fájt is egy RÖVID IDEIG, az egy utolsó szemétláda, megakarta ölni a magyarokat....ugye Bokros utálók?

2014. szept. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
88%

Nekem pont 56 ismerősöm (épp tegnap számoltuk össze) van külföldön. Ausztria, Anglia, Németo., Dánia.


Egyik sem akar hazajönni. Mindenki beilleszkedett már külföldön, aki lány, az már ott ment férjhez, a gyerekük már kinti állampolgár.


Tegnap egy olyan lányismerőssel beszélgettem, aki Auzstriában szobalány, 1400 eurot keres, itthon meg 2 évig fel sem vették sehova, álláskereső volt. Nem akar hazajönni a munkanélküliségbe, sem a 80 nettós fizetésre.

2014. szept. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
És a szomorú, hogy sokszor annyit lehet keresni, de az árak nem magasabbak.
2014. szept. 29. 13:53
 4/54 anonim ***** válasza:
87%

Én akiről tudom, hogy kint van, nem fog hazajönni. Nincs annyira sok ismerősöm alapból sem és még kevesebb az olyan, akik kimentek volna, viszont aki kint van nem panaszkodik. Kettő olyant ismerek viszont, aki ide járt egyetemre, félbehagyta és passziváltatott, kint volt egy-két évig és visszajött milliókkal, hogy tudja finanszírozni a tanulmányait.


Mindketten azt mondták, hogy ha végeznek, akkor le kell lépni erről a "szemétdombról". Én is így tervezem, de egyedül nehéz lesz.

2014. szept. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
100%
Alapjában véve egyetértek a kérdéshez fűzött megjegyzéssel és a válaszokkal, de azért tudtommal nem lehet csak úgy "leadni" egy állampolgárságot, hogy helyette egy másikat vegyenek fel csak úgy, tetszés szerint pláne. Szóval nem teljesen életszerű szerintem az egész. A Kanadába menő romák próbálkoztak ilyesmivel, de nem lehetett. Akkor mondhat le valaki az állampolgárságáról, ha kettős állampolgár, de ehhez előbb meg kell szereznie ebben az esetben az osztrákot.
2014. szept. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%

"de az árak nem magasabbak."


Termeszetesen magasabbak az arak.


Mi 8 eve jottunk ki ugy hogy, 3-4 ev es megyunk vissza. Azota van itt egy hazunk, dolgozunk mindketten, gyerek itt jarta az ovit, most 4. az iskolaban.


Nem hiszem hogy a kovetkezo 5-10 evben visszamennenk, hogy utana mi lesz, nem tudom.


Allampolgarsag: sok orszag nem engedi a kettos allampolgarsagot, ilyen pl. Ausztria is. ha fel akarod venni az osztrakot, a magyarrol le kell mondanod.

2014. szept. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:

5-ös, de lehet. Elmondom hogy! Vannak olyan országok, amelyek nem ismerik el a többszörös állampolgárságot, azaz csak akkor kapod meg pl. az osztrákot, ha előtte lemondasz a magyarról. Persze, hogy megkapd az adott ország állampolgárságát, először bizonyos évig az adott országban kell élned és utána megkapod. Lemondani úgy lehet, hogy a köztársasági elnöknek kell elküldened a lemondó nyilatkozatot. Ennek a feltétele, hogy legyen más állampolgárságod, vagy legyen olyan határozat, miszerint te megkapod az pl az osztrák állampolgárságot, amennyiben lemondasz a magyarról.


Itt megnézheted, hogy mely országok nem engedik a kettős állampolgárságot.


[link]

2014. szept. 29. 14:20
 8/54 anonim ***** válasza:
63%

Nem magasabbak feltétlenül az árak. Attól függ, hogy hol laksz. Értelemszerűen nem Berlin és Párizs belvárosát kell nézni:

[link]

2014. szept. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Ezért aztán háromnegyedük, 73,1 százalékuk semmiképp sem akar öt éven belül hazaköltözni, sőt, 38 százalék soha nem akar már visszatérni Magyarországra. A válaszadók között alig voltak olyanok (6,1 százalék), akik egy éven belül haza akarnának térni."


Ez a kutatás, mint ahogy írja a cikk, csak a Nagy-Britanniában élő magyarokra vonatkozik, és csak online kérdőív alapján lett ez az eredmény, szóval nem biztos, hogy túl pontos. De talán megközelíti a valóságot.


Szerintem ez nagyon szomorú. Nekem is sok ismerősöm ment el, akik nem tervezik a visszaköltözést.

2014. szept. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
76%

Ingatlan, energia, szolgaltatasok. Ezek mind jelentosen dragabbak kulfoldon*. Zoldsegek, gyumolcsok, husok, pekaru szinten dragabbak nehol.


*Nyilvan nem Kelet-Nemetorszag eldugott falucskajanak a hazarait kell osszevetni Budapest elitnegyedeinek az araival.

2014. szept. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!