Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lenne Magyarországon igény...

Lenne Magyarországon igény egy társadalmilag és gazdaságilag is jobboldali pártra?

Figyelt kérdés

A magyar emberek nagy része társadalmilag jobboldali, gazdaságilag baloldali.

Társadalmilag én is jobboldali vagyok, de nem értek egyet a "jobboldali" pártok baloldali lépéseivel. Az embereknek meg kéne tanulniuk önellátóak lenni, és önállóan törekedni a boldogulásra. A szocializmus óta csak várjuk hogy "az állam tartson el", "az állam oldja meg", "az állam fizesse ki helyettem" stb. Szimpatikus számomra ilyen tekintetben az amerikai republikánus párt, de annál kicsit azért kevésbé radikális pártra gondoltam.


2014. okt. 5. 23:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Tök mind1. Az illuminátusik a háttérből úgyis azt okozzák, hogy rájuk szavazz !


Beszivárognak és bomlasztanak. A FIDESZ valaha jót akart, de mihelyt hatalomra került, az orrukra koppintottak, nem tehetnek semmit, mozgásterük 0. Ezután sem lesz ez másképp :/

2014. okt. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Magyarországon mindenre van igény, ami "jobboldali". Ami jobboldali, az most "radikális, és menő", és amúgyis, "nincs jobb alternatíva".


Ha a Jobbik nem bszta volna el az imázsát botrányokkal, és előbb beállt volna a Fidesz mögé, 2018-ban igen nagy eséllyel indulnának. Sajnos.

2014. okt. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Magyarországon jelenleg nincs igény gazdasági jobboldali pártokra. Ez az igazság, még mindig az állambácsitól várjuk a megoldást. A Fidesz erre nagyon jó példa, mint "jobboldali" párt.
2014. okt. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Először is, jobboldali gazdasági politikai modellhez bizonyos feltételeknek teljesülnie kell. Az egyik ilyen pont az oktatás. Az oktatásnak minél gyorsabbnak és hatékonyabbnak kell lennie, valamint minél olcsóbbnak. Figyelni kell nagyon arra, hogy olyan szakokat indítsanak, amire szükség van. Miért is? Gondoljatok bele: a jobboldali gazdasági modell USA-ban van. Ha nem tudsz munkát szerezni, akkor gatya van kb. USA-ban azért ez jól megvan oldva, mert szinte minden útszélen felvesznek valamit csinálni, amiből legalább nem halsz éhen. Ha viszont van végzettséged is, valószínűleg eltudsz helyezkedni, vagy akár vállalkozni is. Felejtsétek el a segélyezést, maximum valami nagyon alap van.


Jelenlegi oktatás egy csapnivaló ELMÉLETI tudást erőltető, gyakorlatlan diákot képző foshalom. Ha most hirtelen vezetnék be a jobboldali politikát, rengetegen éhen halnának, lázadás lenne, mert még mindig sok az olyan, akinek nincs meg a 8 osztálya se, aztán ott van az, hogy eleve nincs munkahely, magyar vállalkozások nem versenyképesek...jól olvassátok, 90%-uk egy fos. Még a minimálbért is alig tudják kifizetni. Tehát én általános iskolában már bevezetném a közgazdaságtant, ahogy nő a diák, úgy egyre komolyabban. Mire kikerül a középsuliból, tisztában kell lennie az alapvető pénzügyekkel, akár egy vállalkozást is tudna minimális szinten menedzselni.


Sok sok dolgot kellene még csinálni, hogy ez működjön. Persze én se vagyok mindentudó, lehet, hogy gyorsabban is meglehet ezt oldani, de én szerintem ehhez kellene vagy 50 év.

2014. okt. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Valódi jobboldilisághoz polgárság kellene.
2014. okt. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, sajnos kérdésedre nemet kell mondani. Azért, mert nem létezik gazdaságilag baloldali, társadalmilag baloldali ember. Se a fordítottja. Az ilyenre inkább azt mondanám: megvezetett. Fogalma sincs, miről beszél.
2014. okt. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát nem elírtam. Társadalmilag jobboldali, gazdaságilag baloldali esetre gondoltam, meg a fordítottjára, mint lehetetlenre.
2014. okt. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A magyar emberek többsége biodroid. A munka cél és nem eszköz. Jog, közgazdaság, pénzügyek? Fujj, ezek zsidó találmányok azert, hogy a szegeny, ártatlan kisembert nyomorgassák vele. Tanulni egyenesen bűn! Majd szavazok a keves munkáért sok támogatást/segélyt/pótlékot ígérő pártra. Mert megérdemlem a szórakozást, a Győzike is megél valamiből... Annyira igénytelenek szellemileg , hogy mar az adok csökkentése sem hozna lazba a tömegeket. Ne várj változást, mert ha ezt teszed, te is csak masra mutogatsz. Valtozz magadtól.
2014. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Lenne rá igény. Egyszűk értelmes, tájékozott, intelligens rétegnek. De ők nem érnek ra politizálni.
2014. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Az életszínvonalat kell emelni, de sürgősen!
2014. okt. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!