Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hitler tényleg osztrák zsidó...

Hitler tényleg osztrák zsidó volt és Szálasi örmény?

Figyelt kérdés
Ez azért elég érdekes így. Én eddig abban a mély hitben éltem, hogy Hitler echte német, míg Szálasi nagymagyar Horthyval együtt.
2014. okt. 6. 10:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
59%

Hitler osztrák volt és nem tartozott az izraeliták közé. Te pl. létrehoznál koncentrációs táborokat a magyarok szisztematikus kiirtására?

Szálasi lehetett örmény származású, ezt nem tudom. Amit tudok, h valami zavaros hungarista ideológia alapján a fennhatósága alá tartozó területeken rémuralmat teremtett.

2014. okt. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
36%

Fizimiskája alapján nem tagadhatja le zsidó származását


ettől persze még nem volt zsidó

2014. okt. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%

Hitler osztrák volt, igen, de nem zsidó.


Salzburg közelében született, de elég ha belehallgatsz egy beszédébe, tipikus osztrák nyelvjárása van.


Szálasi viszont örmény,szlovák, ruszin származású volt.


Horthy viszont régi magyar családból származik, már a 16. század óta nemesek voltak.

2014. okt. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
6%
Nem volt zsidó,de a zsidók mozgatták érdekből.
2014. okt. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Én olvastam az életéről, (töri órára plusz jegyért), mileőtt valaki rámondja, hogy náci vagyok.


42-ben a Gestapo is nyomozott ez ügyben, de bizonyítékot nem találtak rá. Az tény, hogy akkori Németország hemzsegett a zsidóktól, és a család maga Római katolikus volt, ez nem zárja ki a zsidó származást. De be nem tudták bizonyítani 100%-ig.

Viszont, amit sokan állítanak az I. világháborús gáztámadásban megsérült az agya, ugye ekkor lett vak egy időre is. Később ennek voltak betudhatók a kirohanásai is.

2014. okt. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%
Hitler zsidóságáról annyit, hogy anyai nagymamája szolgált egy zsidó családnál és rejtélyes módon esett teherbe, azt rebesgették, hogy a ház urától aki ugye zsidó volt. Nos mindez a mai napig nem bizonyított, csak terjedtek annak idején a mendemondák.
2014. okt. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
58%
4-es! Mi érdekek lett volna a zsidóknak, hogy a hitsorsosaikat gázkamrába küldjék? Nem kell minden hülyeséget elhinni, ami nyilvánvalóan nem igaz.
2014. okt. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Hitler osztrák volt, az osztrák pedig akárhogyan nézzük tulajdonképpen német, csak ma külön államban élnek. Hitler sosem tagadta osztrák származását, már csak azért sem mert ő germánságban gondolkodott. Egyes források tudni vélik, hogy volt zsidó a távoli ősei között, de ez nem igazolható és nincs is jelentősége, mert még ha így is volt, azok olyan távoli felmenők voltak, hogy a náci törvények sem vonatkoztak volna rá.


Szálasi hasonló, ott egyes források a "Szalosján" nevet tulajdonítják az őseinek, nem egyértelmű a dolog, mások cáfolják. Itt sincs nagy jelentősége, mert rengeteg örmény származású harcolt Magyarországért - lásd Aradi tizenhárom örmény származású mártírjai - és mások is, de nyilván nem ez határozza meg Szálasi megítélését.


Horthy viszont erdélyi ősökkel rendelkező régi magyar csalásból származott.

2014. okt. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
10%

Hitlert eleinte Németországban a zsidó bankárok, és számtalan zsidó ember támogatta, szabályosan pénzelték, annyira szimpatizáltak vele. Aztán Hitler ellenük fordult, és a többit már úgyis tudja mindenki. Nem csak a támogatóival, hanem a saját embereivel is szemrebbenés nélkül számolt le Hitler, ha úgy tartotta, erre szükség van.


Eva Braunról sokáig találgatásként terjedt el az, hogy zsidó származású lehetett, aztán nemrég egy DNS vizsgálat alapján kiderült, hogy tényleg az. Ezzel magyarázható, hogy Hitler miért nem szándékozott mutatkozni vele nyilvánosan.

2014. okt. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Hitler nem volt zsidó. Szálasiban folyt valoban örmény vér.
2014. okt. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!