Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország a szövetségesek...

Magyarország a szövetségesek oldalára állva tárgyalás útján visszakaphatta volna az elcsatolt területeket?

Figyelt kérdés
Minap olvastam ilyen jellegű témát, miszerint kedvezményezett helyzetben lettünk volna a románokkal és a szlovákokkal szemben, mivel ők a tengelyhatalmakhoz álltak. HA mi a szövetségesekhez, akkor a háború végén tárgyalással visszakaptuk volna a területeket. Persze ez mind ha, de több mint valószínű, hogy így történt volna. Ez esetben kizárólag a britekkel és az amerikaiakkal kellett volna tárgyalást folytatni. Valamint az ügyben, hogy ne tartozzunk a keleti blokkba.
2014. okt. 7. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, de nem az amikkal kellett volna lepaktalni hanem barmenyire is faj az oroszokkal mint ahogy a mostani keplet is fest...

Az adott helyzetben a kommunizmust sem tudtuk volna kivedeni, csakhat vezetoink nem tudtak hogy megalapodas szuletett mar Teheranban....es kelet europa orosz erdekszfera....

2014. okt. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Magyarország sohasem tartozott a keleti kultúrához. Nincs közünk az oroszokhoz semmilyen értelemben. Ellenséges országnak tekinthető a mai napig.
2014. okt. 7. 15:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Úgy konkrétabban miféle tárgyalásra gondolsz? Ami volt, az Teheránban történt. Oda négyen voltak hivatalosak, a többi nem számított, hol áll.

Egyébként semmiképp nem kaphatta volna vissza. Kivéve, ha valamelyik nagyhatalomnak ez érdekében állt volna. Történetesen Észak-Erdély vonatkozásában volt olyan érdek. A Szovjetunióban. Ők ugyanis jóváhagyták volna a korábbi (bécsi) döntést, ha Magyarország nem lép hadba, vagy csak kényszerre. Ez a Szovjetuniónak azért is jó lett volna, mert hivatkozhatott volna erre, amikor Moldávia bekebelezését szóvá tették.

De hát a dolgok másként alakultak.

2014. okt. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt mond a Jobbikosoknak és Orbánnak is, a nagy Putyin imádatuk ellenérveként.
2014. okt. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1500 óta nincs Nagy-Magyarország, milyen elcsatolt területeket akarsz visszakapni te nagyokos? Ráadásul ott 95% nem is magyarok élnek, Horvátországban csak 40 000 magyar él...
2014. okt. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Na figyel

kik csatolták el a területeket?

kik nem adták vissza?

ki adta volna vissza?

politikában szerelemre vagy érdekekre játszanak?

ha a törökök mellé állunk akkor talán együttes erővel eljuthattunk volna a francia határig. Minimum a német határig. Akkor nem megszállóként hanem szövetségesként lettek volna itt és nekünk is jut a zsákmányból ugyan így a területeket is visszakaphattuk volna ha az oroszoktól kérjük mint ahogy a nácik is visszaadták ső az eu nak is megszabhattuk volna feltételként hogy akkor csatlakozunk ha mondjuk erdélyt visszaadják.

2014. okt. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha az a pár száz év nem számít, akkor nincs közünk. Ha a(z egyetlen) szomszéd nagyhatalom nem számít, akkor sincs. Ha a kereskedelmi lehetőségek és célszerűségek nem számítanak, akkor sincs.

De ha mégis számítanak, akkor van közünk. Csak nem olyan, mint amit ma a hivatalos nézet erőltet.

2014. okt. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha sikerült volna valamiféle ellenállást mutatni a németekkel szemben, akkor egészen más pozícióból indulhattunk volna a II. világháború utáni béketárgyalásokon. Lásd a románokat: időben átálltak a szövetségesek oldalára, ezért visszakapták a bécsi döntésekben elvesztett területeket. Csak itt, kis hazánkban akkor is az volt a lényeg, hogy tövig benyaljunk az éppen aktuális kedvencünknek, jelesül a Harmadik Birodalomnak.

Azt kár is remélni, hogy a sokat emlegetett Nagy-Magyarország helyreállt volna. Ahhoz már az I. világháborút is a "jó" oldalon kellett volna vívnunk. Arra viszont lett volna esély, hogy a bécsi döntésekben megkapott területek egy részét vagy egészét megtarthassuk. Naivitás ugyanis azt hinni, hogy akár a britek, akár az amerikaiak különösebben foglalkoztak az itteni etnikai viszonyokkal. A legkevésbé sem érdekelte őket, hogy mennyire voltak igazságosak a Párizs környéki békék.

A keleti blokkba tartozást pedig nem tudtuk volna elkerülni. Már a teheráni konferencián eldőlt, hogy Magyarországon a szovjet hadsereg fog hadműveleteket végezni és a háború után az ő érdekszférájukba fogunk tartozni. Ezen csak az változtathatott volna, ha a jugoszlávok módjára önerőből űzzük ki a németeket az országból, de ahhoz kicsit több önállóságra lett volna szükség. Nyugati segítségre akkor sem számíthattunk volna, mert a status quo felborítása senkinek sem állt volna érdekében.

2014. okt. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyetertek az utolso kettovel es mint irtam csak Oroszorszagnak allt volna erdekeben viszaadni teruletet.Azt is meglebegtettek hogy a becsi dontesnel tobbet is adnanak kvazi egesz Erdelyt es ha nem lepunk hadba meg is kapjuk...persze a kommunizmust is mert az mindenkepp elkerulhetetlen volt...Ja es ne feledjuk manapsag hasonlo a helyzet....
2014. okt. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Magyarország sohasem tartozott a keleti kultúrához."


Ez meglepő, tekintve, hogy keletről kerültünk ide. Az, hogy mára részben szláv - germán, stb. vérűekkel keveredtünk, ehhez semmi köze, a magyar keleti eredetű nép.


"Ellenséges országnak tekinthető a mai napig."


Milyen értelemben? Ki szerint?


De a kérdéshez:

"Kedvezményezett helyzetben lettünk volna." Ha a nagyanyámnak töke lett volna, ő lett volna a nagyapám.


Voltak ilyen próbálkozások a Kállay - kormány és mások részéről, csakhogy számolni kellett Hitlerrel, aki, ha komolyan felmerül az átállás, azonnal megszállja hazánkat. Talán nem kell ecsetelni, mivel járt volna ez - feltételezve egy '41 - '42 - es megszállást - a zsidóság szempontjából. A szövetséges bombázások is korábban és erőteljesebben kezdődtek volna meg. Ne feledjük '38 - tól Németország szomszédos állam volt, semmibe nem került volna megszállni minket, erre csak '44 - ben került sor - utolsóként szállt meg minket Hitler. Sokan reménykedtek egy angolszászok általi balkáni partraszállásban - nem került sor rá.

Egyszóval voltak ilyen próbálkozások, hozzá nemértőknek meglepőt írok: Horthy alapvetően angolbarát politikus volt, kényszerhelyzetben kellett manővereznie. Ha egy mód lett volna a szövetségesek oldalára állni, megtette volna.

2014. okt. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!