Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van rá esély, hogy 10-20 éven...

Van rá esély, hogy 10-20 éven belül Magyarországon vagy Európában elterjed a gated community?

Figyelt kérdés

Szóval 10-20 éven belül már hatalmas lesz a szegregáció és az emberek gated community-kben fognak élni. Aki nem tudná, mi az a gated community, annak leírás + pár kép.


Fallal, elektromos kerítéssel, szögesdróttal körbevett lakóparkok. A lakóparkon belül bolt, teniszpálya, uszoda, közösségi klub és minden luxus. Az ott lakókat fegyveres őrök védik. Itt lakik a középosztály és a gazdagok. A szegények meg a lakóparkokon kívül.


Néhány kép:


Egy érdekes különbség:


[link]


Bejárata egy ilyen lakóparknak:


[link]


Kik is védik? Vannak kivonuló járőrök, ha riasztás van és vannak ottani őrök, akik ellenőrzik a belépő autókat.


[link]


[link]



2014. okt. 8. 18:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha ilyen ütemű lesz a bevándorlás Európába akkor szerintem elképzelhető.
2014. okt. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én is ezen gondolkodtam. Európában a muszlimok bevándorlása a baj!


Magyarországon meg a rejtett erőforrások túlzott elszaporodása!

2014. okt. 8. 18:57
 3/13 A kérdező kommentje:

Mind a két megállapítás rossz kedves második és harmadik válaszoló.


Az első, hogy nem vagyok Jobbikos. LMP-s vagyok :D


A második, hogy nem tanulatlan proli vagyok, hanem végzős villamosmérnök hallgató :D

2014. okt. 8. 18:59
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

#4


Nem is csoda, hogy nyugaton is erősödnek a szélsőjobboldali, nacionalista pártok.

#1 voltam.

2014. okt. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Én elképzelhetőnek tartom.


A muszlim bevándorlók nem olyan szelídek, mint a keresztények.

Igaz, sok köztük a mérsékeltebb,de egy mérsékelt muzulmánt is elég könnyű fanatizálni, radikálissá tenni.

Könnyű forradalmat kirobbantani.


Erre jó példa ISIS harcosok.Több ezer francia, német brit..stb állampolgár, akik muszlimok.De nem is 1., hanem 2. , 3. generációs bevándorlók, sokuk nem is tud arabul, de kimennek harcolni "Allahért" meg a szent dzsihád nevében.

2014. okt. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha rákényszerülnek az emberek akkor lesz. Szerintem alapvetően senki nem akar így ,gyakorlatilag bezárva, élni, de ha eközött és aközött lehet választani, hogy éjszaka viccből betörnek hozzád, elviszik mindened, esetleg elvágják a torkod (ez egyáltalán nem túlzás sajnos, ma sem), akkor inkább az első.

Én alapvetően liberálisnak tartom magam, de vidéken élek. Szóval nincsenek illúzióim arról, hogyan is élnek és miket is művelnek a cigányok, legalábbis egy jó nagy részük. Ha figyelembe veszem, hogy egyre többen vannak, egyre jobban szaporodna és sajnos egyre erőszakosabbak, akkor nagyon is lehetségesnek tartom ezt.

Viszont ha létre jön, kérdés meddig tartható fent? Így is nagy a határ szegény és gazdag között, egy csak még jobban távolítaná a rétegeket. Ha kicsit jártasak vagyunk történelemből, akkor pedig nyilván való, hogy előbb utóbb mi lesz a kimenetele.

Ez sem megoldás sajnos, csak tüneti kezelés.

2014. okt. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ilyen van már Pesten a Kőbányai úton.
2014. okt. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha így haladnak a dolgok elképzelhető, hogy lesznek, főleg a tehetősebbeknek.
2014. okt. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy ez bekövetkezik,talán a következő választások után Franciaország is rendeződni fog,a franciáknál a következő választás 2017-ben lesz. Már most nagyon erős a középjobb,és a szélsőjobb az országukban.

Valszeg a középjobb nyer,a mostani baloldali kormány kb úgy bukik meg,mint itthon 2010-ben az MSZP.

A francia középjobb sem szívleli a bevándorlókat.

2014. okt. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha a magyaroknak lenne rá pénzük, akkor el tudom képzelni, hogy meglépnék ezt. Mivel viszont mi erősen a hárommillió koldus országa vagyunk előbb tartanám elképzelhetőnek azt, hogy gettósítva lesznek a cigányok.


Egyes településeken egyébként már most valóban életveszélyes tartózkodni. Sőt, ez régen sem volt sokkal jobb. Emlékszem, hogy úgy nagyjából 10 éve nagyszülőknél vidéken az egyik házba betörtek a cigányok, megerőszakolták, megverték és levágták a lábát egy öregasszonynak, a pénzét meg elvitték.


Nem sokra rá pont ott voltunk látogatóban és egy majdnem szembe lakó öregasszony telefonált oda, hogy menjünk, mert valakik be akarnak menni. Négyen nekiindultunk késsel és baseball ütőkkel és úgy húztak el az indiánok, mintha a gárda közeledne. A rendőrség persze leszarta az egészet, ki se jöttek mert nem folyt vér.

2014. okt. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!