Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek miért ilyen...

Szerintetek miért ilyen népszerű a FIDESZ és a JOBBIK? (részletek és az én véleményem lent)

Figyelt kérdés

Az, hogy a FIDESZ kétharmadot kapott, és a Jobbik a második legnépszerűbb párt, nem abból következik, hogy az emberek félnek? Aki fél az mindig rohan ahhoz aki erős(nek látszik), mert tőle várja a védelmet. Ezért nem zavarja az embereket, hogy Orbán egy második Kádár-rendszert épít fel, mert hiába diktatórikus, ereje van. ebben bíznak, lemondanak a szabadságukról, a (kérdéses, hogy megvalósuló) biztonságukért cserébe. Nem zavarja őket, ha a Jobbik elzárja a cigánytelepen a csapot, mert "eddig is minek élősködtek rajtunk".


A baloldal pedig képtelen megszabadulni a bűnözőktöl (Gyurcsány és társai), ezért jóérzésű ember még Orbán ellenében sem szavaz rájuk.


A legtöbben meg már nem hisznek senkinek, ezért el se mennek szavazni.


Nem ezekből adódik a jobboldal népszerűsége? Ha nem, akkor miből?


(légyszives senki ne ugorjon egymásnak, nem azért írtam ki a kérdést, hogy bizonyítsam, hogy én gondolom jól, hanem épp mert kíváncsi vagyok mások hogy látják.)



2014. okt. 17. 20:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
A Fidesz egyáltalán nem népszerű, a Jobbik meg a kiváló programja miatt.
2014. okt. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
5%

Egyik sem a legnépszerűbb, csak a híveiket tudják mozgósítani. Ha népszerűk lennének akkor a szavazásra jogosultak többsége szavazott volna rájuk. Most csak a 42-45 % szavazott összesen.

Orbán NEM a Kádár rendszert építi újra, hanem a Horthy rendszert. Egy kis réteg felső tízezer, a többség a nyomor szélén.

2014. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem jól látod a dolgokat.


A baloldal képtelen ezekre a dolgokra.Ahelyett, hogy keményen a cigányok körmére nézve, ahelyett babusgatja őket.

2014. okt. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Elmondom: az Európai Unió egy internacionalista tömörülés, és ezt ellensúlyozandó az országokban lokálisan felerősödnek a nacionalista indulatok.
2014. okt. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

A fasiszták a 3. birodalom idején is igen népszerűek voltak, hasonlóan a többi jobboldali párthoz. Ennek az oka akkor is, most is a rossz gazdasági helyzet, a sok frusztrált, sikertelen, képzetlen ember volt.


Ilyen helyzetben sokan vágynak egy "erős vezérre" aki valami gyökeresen újjal, általában a demokrácia tagadásával, külső és belső ellenségek kreálásával és felmutatásával, nemzeti büszkeség felpiszkálásával operál és jó kommunikátorként sikeresen manipulálja a megszédült tömegeket.


Ilyenkor az általános emberi és társadalmi értékek, a szolidaritás és szabadság eszméje, a tudományok, művészetek tisztelete, az idősek megbecsülése, a betegek, gyengék és szegények felemelésének igénye, a morál és a tisztesség lehanyatlik.


Viktor mindent meg is tesz azért, hogy a nép minél tovább butaságban és kiszolgáltatottságban legyen tartható. Most éppen azt nyilatkozta, hogy a sikeres élethez nem az érettségin és diplomákon, hanem a kétkezi szakmákon (okj-s képzéseken) keresztül vezet az út, miközben minden épeszű ember tudja, hogy a képzetlen, műveletlen, nyelveket nem beszélő ember milyen kiszolgáltatott a munkaerőpiacon.

2014. okt. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Diktatórikus? Lemondanak a szabadságukról? Képtelen megszabadulni a bűnözőktöl (sic!)?

Te nem kicsit vagy eltévedve...

2014. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A Jobbik nem csoda, hogy erős, mivel az országban kritikán aluli a közbiztonság. Egyetlen más párt sem kínál alternatívát a környezetünk biztonságosabbá tételéhez. A 3 csapás törvénnyel is nagyon sokra mentünk, ettől még az én környékem sem lett kevésbé biztonságos. De nem lenne rossz dolog, ha egyesek el tudnák végre dönteni, hogy a harmincas évek Németországában most fasizmus volt vagy nácizmus?
2014. okt. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Javítom az előző hozzászólásomat: nem lett a környékünk biztonságosabb.
2014. okt. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

A nácizmus (német fasizmus) a fasizmus egyik formája. Az olasz fasiszták elnevezése vált ennek az egész gonosz szélsőjobboldali őrületnek a gyűjtőneve.


A fasiszták mindig előjönnek a közbiztonság kártyával, de valójában a békés emberek nyugodt életét és biztonságát, a demokráciát és a szabadságot leginkább a szélsőjobboldali terrorbandák garázdálkodása és hangoskodása veszélyezteti. Ha a mai Magyarországról sikerülne valahogy kiebrudalni a fasiszta nézeteket a közbeszédből akkor a közbiztonság és az emberek biztonságérzete is sokat javulna. Ettől eltekintve a magyar közbiztonság jelenleg semmivel sem rosszabb, mint a szomszédos országokban.

2014. okt. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
EmberAdam, nagyon szépen összefoglaltad, örülök, hogy olvashattam az írásod, sok dolgot leírtál amit éreztem, de nem tudtam volna így megfogalmazni. :)
2014. okt. 20. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!