Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell lázadozni az...

Miért kell lázadozni az internetadó ellen? Aki használja, az fizessen érte! Logikus nem?

Figyelt kérdés

Eddig is pénzbe került a nethasználat, háztartásoknak nem adatforgalom után számolnák el, hanem max 1000 ft lenne a számlanövekedés.

Ez amúgy is egy jóléti szolgáltatás, meg kell fizetni, aki meg munkára használja, az valószínűleg pénzt is keres a használatával, hát fizessen érte.

Miért lázadoznak itt az emberek ilyen dolgok ellen.

Más országokban nagyobb adóterhek vannak(pl tb, szja és más adók terén).

Itt meg ilyen lesz.

De mivel még csak tervezett adóról van szó, kitudja mi lesz belőle.



2014. okt. 23. 13:25
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
48%

30.


Ne ferdíts, itt nem a szaktudással és nyelvtudással rendelkezőkől van szó, hanem az egyszerű melósokról. Egy egyszerű melósnak sehol sem könnyű. Aki ezt tagadja, az magának is hazudik. Nem csak a luxuslakások drágák Nyugaton, hanem a kis lyukak is. Vidéki kisvárosban éltem, és 600 € volt csak a lakbér, és akkor még hol a rezsi, étel, esetleg szórakozás. Hiába keres valaki 1000 €-t, ha 950-et kell a mindennapi megélhetésre fordítania. Semmi luxus, csak a kötelezők. Mire mindent kifizet az ember, semmi nem marad. Ha marad, akkor azért, mert egy kelet-európai spórol, mert ezt tanulta. Nem egy ismerősöm él európa több országában, egyszerű munkások, vért izzadnak a megélhetésért, és csak azért hogy 40-50 €-kat megtakarítsanak, egy kis lyukban alszanak, és WC-n osztozkodnak másokkal. Ez nem nyugati szint, már ne is haragudj. (egyik ember a nővérével lakik egy garzonban, és a konyhában alszik. mekis fizetése 1080 €, így nem tud kifizetni egy önálló lakást, ha spórolni akar.)

2014. okt. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
82%

Tudtommal a használt netért már fizet az ember.

Ha otthonra upc net van bekötve,akkor fizeti a nem-tudom-milyen csomagot.


AKi bedugós netet használ(x giga még jó sebességgel,utána lassítás),az is fizet.


De most már fizessen duplán...:S

2014. okt. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
94%

Basszus, igen, használom a netet, de fizetek érte:

1- az előfizetést,

2- az áfát (tehát már meg van adóztatva!!)

3- a fizetésemből, amiből fizetem, azon is van adó

4- amiért fölveszem a fizetésem, azon is van adó

5- amiért befizetem, azon is van adó


ezek után aki azt meri mondani, hogy használom a netet, tehát fizessek is netadót, közlöm hogy ÖTSZÖRÖSEN megfizettem az árát. KELL EGY HATODIK IS SZERINTETEK??

2014. okt. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
92%

Neked mindegy Richie Rich. Te ne lázadozz.

Én meg lázadozom, mert nekem nem mindegy.

2014. okt. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon az adóék (azaz a jövedelmedből elvont adó) 54%. Egyesegyedül Dániában magasabb ez az arány, ahol 56-58%, de ők magasabb fizetésből élnek. Sehol máshol nincs ilyen a világon.

Lehet példálózni külföldről hazatérő magyarokkal, de kétlem, hogy akármelyikük is komolyabb tőkével ment volna ki, értsd: több száz millió forinttal, amivel talán megkezdhette volna ott normálisan az életét. Valamint egy bevándorlónak sokkal nehezebb kint megélnie, mert lenézik őket. Ezekből kifolyólag megtakarítást sem tud magának felhalmozni, így inkább hazajön egy idő után.

Az eredeti kérdésre visszatérve. Az internethasználat már eleve meg van adóztatva, áfával, amit te fizetsz, mint végső felhasználó. Valamilyen oknál fogva írsz erre az oldalra, tehát merem feltételezni, hogy más oldalakat is nézel. Emiatt nem is értem, miért akarsz plusz adót fizetni az áfán felül.

Te magad is írtad, hogy dolgoztál már, tehát azt sem értem, miért olyan hihetetlen számodra a munkanélküliség ugrás szerű növekedése. Rengeteg cég internetes adatbázisokon keresztül dolgozik, ott intézi az ügyeit. Egy külföldi cég hülye lenne fizetni ezt az adót pluszban (150 Ft/gigabájt, igen, nincs se 700 Ft se más felső határ), ha más országokban ugyanezt a tevékenységet olcsóbban is űzheti, vagyis inkább kivonul (és viszi magával a tőkét is, ami jelentősen ront a GDP arányán). Az amúgy is rossz helyzetben lévő magyar vállalkozások is tönkre fognak menni, mert el lesznek zárva a piactól. Az ügyintézés, hogy olcsóbb legyen (Ügyfélkapu) áttérnek papír alapúra, ami rongálja a környezetet.

Ha már ennyire belemerültünk a téma kivesézésébe Magyarországon annyira nem erős a pénzügyi rendszer, bonyolult, átláthatatlan. Azaz könnyű lesz elcsalni, ami még tovább növeli a feketegazdaságot, még jobban mélyíti a költségvetési hiányt, még jobban kettészakítja az országot (valaki meg fogja tudni a netet, valaki nem).

2014. okt. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:

36-os, válaszíró, 76%os!


Köszönöm a válaszod, érdemes volt végigolvasni, az egyik legösszeszedettebb válasz volt!

2014. okt. 23. 15:12
 37/52 anonim ***** válasza:
76%

Hatodik adó? A hét még szebb.

Igaz, a 10 még kerekebb.

2014. okt. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező!

Öröm számomra, hogy a #36-os hozzászólásodban dicséred a #36-os hozzászólását!

.

Itt egy cikk, sok-sok igazságtartlommal:

[link]

2014. okt. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:
azt ne felejtsd el, ha törölnek egy választ, akkor van, amit feljebb írtál.
2014. okt. 23. 20:28
 40/52 anonim ***** válasza:
11%
ÉLJEN A FIDESZ!
2014. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!