Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ekkora az internetfüggőség...

Koplárovics Béci kérdése:

Ekkora az internetfüggőség mértéke Magyarországon?

Figyelt kérdés

Azért ezt kérdezem, mert állítólag kb 1000Ft lesz havonta az internet díjának emelkedése. Persze semmi sem biztos, de az eddig látottak-hallottak alapján erről van szó.

Az elmúlt években a következők történtek:

-ÁFA-emelés 2 százalékponttal. Ez minimálbér esetén havi kb 1200Ft volt (az akkori 60k-s minimálbérnél), 100k-s fizetésnél 2000Ft, átlagfizetésnél kb 2600Ft (akkor kb 130k volt a nettó átlag). Nem volt lassan 5 oldalon keresztül a kérdések 80%-a erről a gyakorin, pedig sokkal kevesebben nem voltunk. Pedig mindenkit érintett.

-KGFB baleseti adó bevezetése, 30%-kal, ami átlag havi 500Ft-ot jelent minden egyes autósnak. Milliókat érint. Alig néhány kérdés.

-telekomadó, a mértéke ismert, (max) 700Ft magánszemélyek esetében. A legtöbbeknek ez is többszáz Ft-ot jelent havonta. Volt felháborodás, de töredéke, mint most az internetnek.


Amiről jelenleg nincs szó, kérdést se nagyon láttam, de sokakat keményen érinteni fog:

-neta kiterjesztése az alkoholos italokra (kivéve pálinka és gyógynövényből készültek, mint a Jäger, Unicum). Sokaknak ez is többszáz Ft/hó lesz.

-neta kiterjesztése a tisztálkodószerekre

-cafetria adójának emelése (nem nagyon fogja megérni a cégeknek, ráadásul ez már nem az első emelésük, a korábbinál se volt valami nagy felháborodás)


Mindezekből nekem az jön le, hogy tökmindegy mit adóztatnak, csak a facebook posztolás meg a torrent letöltés legyen ingyen. Ha mással mégtöbbet vesznek ki a zsebetekből, kevésbé ragadtok billentyűzetet, hogy elégedetlenségeteket kifejezzétek (akinek nem inge ne vegye magára).

Félreértés ne essék: nem tartom jónak a fejlődés semmilyen formáját, főleg nem a fejlődés lehetőségének megadóztatását. Ráadásul nem is emiatt fáj a legtöbb embernek a feje (lásd kérdések és hozzászólások), hanem a facebook meg a torrent miatt. Nagyon kevés az az ember, akinek a tanuláshoz vagy munkához több(száz) GB-nyi adatforgalmat kell generálnia (nyilván nem is lehetetlen).


Mellesleg a véleményem az, hogy a tv-tervezet jelenlegi formájában átgondolatlan, és 100% biztos vagok abban, hogy komoly változásokon fog átmenni. 20-25Mrd-t várnak tőle, holott ennek a sokszorosa lenne a bevétel a jelenlegi formában. Szóval a számokkal igencsak hadilábon állnak (de ezt már megszokhattuk). Én sokkal inkább figyelemelterelésnek tartom az egészet.



2014. okt. 23. 13:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

"Félreértés ne essék: nem tartom jónak a fejlődés semmilyen formáját, "

elég baj!!! :D:D

na de egyébként egyetértek veled, nem csak ez ellen kellene ilyen határozottsággal, illetve összefogással fellépni!

én azért bízom benne, hogy más téren is felnyílik az emberek szeme, és lesz végre polgári összefogás, ami nem pártokhoz köthető..

2014. okt. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Igen. Ekkora.
2014. okt. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

"Mindezekből nekem az jön le, hogy tökmindegy mit adóztatnak, csak a facebook posztolás meg a torrent letöltés legyen ingyen. Ha mással mégtöbbet vesznek ki a zsebetekből, kevésbé ragadtok billentyűzetet, hogy elégedetlenségeteket kifejezzétek (akinek nem inge ne vegye magára). "


Végül is kit érdekel, ha az internetadóval padlóra teszik a digitális ágazatokat


"munkához több(száz) GB-nyi adatforgalmat kell generálnia (nyilván nem is lehetetlen). "


Azzal a több száz GB-al kiröhögnek egy digitális ágazatban való vállalkozás esetében.



Mellesleg az a néhány száz GB bármilyen középvállalkozásnál simán összejön.

2014. okt. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

""Félreértés ne essék: nem tartom jónak a fejlődés semmilyen formáját, "

elég baj!!! :D:D "


Jó, ezt el...tam, bocs. Szóval nem tartom jónak a fejlődés akadályozásának semmilyen formáját.


"Azzal a több száz GB-al kiröhögnek egy digitális ágazatban való vállalkozás esetében.

Mellesleg az a néhány száz GB bármilyen középvállalkozásnál simán összejön."


Az itteni kérdéseket magánszemélyek teszik fel a saját otthoni internet kapcsolatukról. És nem emiatt aggódnak, hanem hogy akkor most fizetni kell a facebook posztért meg az ellopott filmekért.

2014. okt. 23. 13:32
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Mellesleg itt én Debrecen-ben éppen az IT hungary service-nél vagy a British Telecomnál akartam volna dolgozni (100 GB-es forgalom? hahaha, Ha nagyon "spórolnak" akkor akár 1 napig is kitarthat náluk az a 100 GB-os forgalom)

Ezek után jövőre örülni fogok, ha egyáltalán itt maradnak.

Ez majdnem minden külföldi cégre érvényes.



De nem gond, a kormány rengeteget tett az elmúlt napokban az országból való kiköltözési szándékom támogatásában.


Az a lényeg, hogy a gyerekek majd nem ülnek a mocskos internet előtt, hanem mennek ki focizni. Vagy remélhetőleg egy kalapáccsal a parlament felé.

2014. okt. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve hogy a tv műsorok vállalhatatlanok, nyaralásra nincs se idő, se pénz, és az emberek többsége úgy él mint egy gép, érthető hogy ennyire függenek az internettől. Az meg ne legyen már érv hogy a másik zsebemből többet vesznek ki.
2014. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem látod át a dolgokat, itt nem az internetadóról van szó, hanem, hogy ezt most dobták be a választások után, mivel a Fidesznek egy kib.szott tervezete nem volt előtte. Most, hogy újra a trónon ülnek szépen lassan jönnek majd elő ezekkel a dolgokkal. Ez még csak az első lépés, rengeteg idő van 2018 ig, de látod már most nekiláttak lerombolni mindet. Aztán itt beszélnek ilyen-olyan csökkentésekről, de pont, hogy ezekkel, mint az internetadó fogják velünk kifizettetni a dolgokat. Innen elvesznek, oda betesznek. Aztán maguknak meg veszik a drága dolgokat, erősítik a hatalmat, kihasználják az embereket, hátunk mögött tárgyalnak az Oroszokkal.

Nem véletlen, hogy ezt az USA ból kitiltott emberek ügyét is titkolják. Azt mondják nem értik mi van, nem mond senki semmit. Közben az egész parlamentet ki lehetne tiltani korrupció miatt.

Szóval ne azon rágódj, hogy egyeseknek fáj az a +700 forint, hanem hogy lehet 3 év múlva az a sokszor +700 majd épp 1 havi éhezés lesz. Nem véletlen az adat, múltkor olvastam, hogy Romániában kevesebb szegény sorsú gyerek van, nem tudom hogy igaz-e, de biztos, hogy nem üt el a két ország egymástól, ha megmerték írni, hogy itt több a szegény.

Még egyszer mondom nem az internetadó itt a baj, hanem ami mögötte van !!!

2014. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 tetro ***** válasza:
91%
Azt nagyjából vágod azért kérdező, hogy a felső limitet csak tegnap jelentették be? Amikor tegnapelőtt először megjelent a közlemény az adóról még simán csak 150ft/gigából volt szó. Engem pl zavarna havi 30-80e Ft az internetre... De biztos én vagyok túlzottan érzékeny.
2014. okt. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
2014. okt. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
36%
Pont ugyanez jutott eszembe...Az,hogy nincs munkája,egekben a kaja,üzemanyag stb ára,hogy a fiatalok többségének esélyes sincs elköltözni a szülőktől,az nem baj...De ha nem nézheti "ingyen" a Hotp.nci oldalakat,meg nem tolhatja tele a facebookot a hülyeségeivel,és nem lophat filmet,na azért már fel akarják gyújtani a parlamentet...Hihetetlen.
2014. okt. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!