Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az internetadóval kapcsolatban...

Az internetadóval kapcsolatban és a joggal kapcsolatban nem értem az alábbit?

Figyelt kérdés
A korábbi telekommunikációs adó, vagy a bankadó, meg a most tervezett internetadó is olyan, hogy a szolgáltatókra vonatkozik, nem a felhasználókra. Az most mindegy, hogy áthárítják-e vagy nem, de azt nem értem, hogy akkor miért keringenek olyan számok, hogy egyénenként max. 700 Ft, vagy cégenként max pár ezer. Ha a szolgáltató fizeti, akkor a leosztáshoz mi köze van az államnak? Eleve a cég titkos adata, hogy hány ügyfele van és azok mit és mennyit használnak, nem? A bankoknál ha jól emlékszem a tranzakciós adó egységes, ott nincs ilyen probléma.

2014. okt. 25. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon össze-vissza ez az egész. Senki nem ért semmihez, és mindenki beszél mindent. Ez a baj azzal, ha a kormányban nincs olyan ember, aki értene ahhoz, amit csinálni akarnak -.-
2014. okt. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én jogilag kérdezem, szerintem a létező kommunikációs adó is ilyen, nem csak jövőbeli példa van
2014. okt. 25. 13:55
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
A bankadó miatt se kap az ügyfél a lekötött pénzére olyan kevés kamatot, hogy már lassan ő fizet hogy lekötve tarthatja...? :D
2014. okt. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A tranzakciós adó mindenkire egyforma, ott nincs ez a jogi probléma!


Csak értelmes és idevágó hozzászólásokat kérek szépen!

2014. okt. 25. 15:03
 5/10 anonim ***** válasza:

A legszebbet nem is tudod. A korábbi telekommunikációs adó miatt az elmúlt években, csak a Telekom nyereséges.

De majd a szolgáltatók bizonyára nem hárítják át, meg nem mennek csődbe, meg nem lesz néhány tízezer fős munkanélküli rövid távon.

Ááá, dehogy

2014. okt. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" csak a Telekom nyereséges."

Mármint az internet szolgáltatók közül.


" "Vagyis akkor 700-5000 forintos extra terhen túl is áthárítják a szolgáltatók az internetadót?


A távközlési adó bevezetése után a szolgáltatók sorra emelték meg áraikat, és bizonyos mértékig most is ez várható. Itt azonban érdemes megkülönböztetni a nagyvállalati, és a lakossági/kisvállalati szegmenseket..." "


[link]



" " pedig írtam, hogy a felső korlátot vedd figyelembe. Nem sikerült. Nem nagy baj. "


Ne aggódj azon, hogy a kalap egyáltalán nem hivatalos még. Persze mondták, ahogy azt is, ez nem is internet adó, meg nem is megszorítás meg stb.

Gondolkodási képességed?


"

Jön is hát a nagyszerű ötlet a kalappal, maximális adófizetési kötelezettséggel. Épp csak az a baj, hogy az adó alanya a szolgáltató, a kalap meg a fogyasztóra vonatkozik. Vagyis a teher így legfeljebb "csak" visszaszállna a szolgáltatóra, aki három másodperc alatt csődbe megy egy ekkora tehertől." "


[link]

2014. okt. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"" pedig írtam, hogy a felső korlátot vedd figyelembe. Nem sikerült. Nem nagy baj. " "


Ezt egy másik hozzászólásból vettem át és véletlenül itt maradt. Elnézést.

2014. okt. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ne aggódj azon, hogy a kalap egyáltalán nem hivatalos még. Persze mondták, ahogy azt is, ez nem is internet adó, meg nem is megszorítás meg stb.

Gondolkodási képességed? "

Az is véletlenül ott maradt. Ne vedd magadra.

2014. okt. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudják nem áthárítani, mert a jelenlegi 12 Gb-os 5000 Ft-os előfizetésem adója önmagában 1800 Ft lenne, vagyis az előfizetés több mint 1/3-a. A cégnek nem titkos adata hogy mennyi ügyfele, előfizetése és forgalma van, mivel pont ezután fizeti az adóját. Ez nem bevallási úton történik, hanem közvetlen. Vagy hallottál olyanról, hogy pl. a Vodafone feketén adott el modemet és nyújt szolgáltatást?
2014. okt. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:)
2014. okt. 25. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!