Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az olcsó internet olyan a...

Az olcsó internet olyan a fiataloknak, mint a nyugdíjasoknak a rezsicsökkentés?

Figyelt kérdés

A lelküket is eladnák érte?

A Jobbik meg a PM már meg is ígérte az ingyen netet.

Vajon lesznek utcai összecsapások a rezsicsökkentő békamenet és ingyér netes zombik között?



2014. okt. 27. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem olyan. Egyik se. Csak vannak páran, akik azt hiszik, enélkül (net és rezsicsökkentés) nem is lehetne élni.

Viszont úgy látom, de csak zombiszinten vagy hajlandó gondolkodni. Úgy nem fog menni.

2014. okt. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem adnám el a lelkemet érte, de fontos, és csak egyre fontosabb lesz, ahova halad a világ. Nekem nem ingyen internet kell, hanem jó internet, gyors internet, korlátlan (adatforgalom szempontjából) internet. Ingyen internettel engem nem vesz meg senki.


De az is hülyeség, hogy azzal jönnek, hogy jaj hát a szolgáltató majd fizeti és nem lesz drágább a fogyasztónak, hát a telefon se lett az. Nem, nem lett az, viszont rengeteg egymásközt ingyenes vagy nagyon kedvezményes csomagot megszüntettek, amit nem szüntettek meg, ahhoz újonnan nem lehet csatlakozni, sőt, ha más tekintetben kedvezményes ajánlatot akarsz (pl. internet+tv+telefon csomagnál), akkor elveszíted a telefonos nagy kedvezményt, amit még az extra adó előtt szereztél, mert amiatt beszüntették stb. Szóval IGENIS hatott a fogyasztókra az a pár fitying, amit nem a fogyasztó fizet.


És én attól tartok, hogy a szolgáltatók majd elő fognak jönni az adatforgalom korlátokkal az őket terhelő újabb hülyeség miatt. Én nem torrentezek de iszonyatos adatforgalmam van, pusztán azért, mert úgy használom teljesen legális dolgokra a netet, ahogy 2014-ben szokás. És még nem is használok ki minden lehetőséget, egy csomó mindenhez még ezután fogok csatlakozni pl. felhőben tárolni dolgokat, meg előfizetni amazonon a "könyvtárra" meg ilyenek... Egy-egy pénzért megvásárolt programom 10-20 Giga meg ilyenek. Szerintem aki ezt kitalálta, az nem internetezik sose és azt se tudja mire lehet (és egyre inkább kell) használni.. na meg az milyen adatforgalommal jár.

2014. okt. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Az a baj kőkorszaki barátom, hogy a világ már az interneten él, és ugyan létezni lehet nélkül, de élni nem. Itt nem csupán egyéni szórakozásról van szó, hanem a gazdaságról is. Behozhatlan előnye van egy olyannak az üzleti világban, aki előbb értesül a hírekről, de nem pusztán erről van szó, a telefonokban A-gps van, meg lehet nézni, hogy pár óra múlva esni fog stb. ez már nem a közékor, és nem lehet csak úgy büntetlenül visszalépni.
2014. okt. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Itt nem az internetről magáról van szó, hanem arról, hogy egy mindenki által használt, adózó szolgáltatást akarnak megadóztatni. Pont ez az, hogy ez magában kis dolognak számítana, de kollektíven érintené a lakosságot.


A tüntető nyugdíjasok ellen ki tudja vonultatni Orbán királyunk a híveit, olyan jelszóval hogy "az én adómból kapjátok a pénzt", a dohányosok ellen is felvonultathat nem dohányosokat akik skandálják hogy "nem engem mérgezz", vagy a tandíj ellen tüntető diákokra is gond nélkül rámondja hogy "ingyenélők".


És nem tudom feltűnt e, de a tegnapi tüntetésen volt kint egy rakás nyugdíjas, és idősebb korosztály is.


Itt a legfőbb gond azzal van, hogy egy, kb mindenki számára használt, manapság kötelezően elvárt szolgáltatást akar megadóztatni, amit az adózó emberek fizetnek, és a szolgáltató szintén adózik rá. Plusz minden országban egyre inkább fejlesztik, egyre nagyobb szükség van rá.


Arról nem is beszélve, hogy ez valószínűleg csak a kezdet. A médiatörvény is mennyire félre volt magyarázva, hogy jajj de jó lesz nekünk, nem lesz annyi reklám, nem lesznek alja műsorok...a reklámok, műsorok maradtak, csak a szólás szabadsága veszett el, mert a média csak azt mondhatja amit a Fidesz akar hogy mondjon.


Idővel ugyanez lesz az internettel is, először csak megoldjuk, hogy az emberek korlátozva használják, aztán szépen lassan elzárnak a külvilágtól, és csak azt olvashatod majd, meg nézheted, amit ők akarnak hogy nézz. Mindezt persze meg is fogják magyarázni, meg sok Fidesz hívő már most teszik, hogy "jajj hát a napi netezéshez bőven elég 1 giga is", meg hogy milyen jó hogy kevesebbet ülünk a gép előtt...ez pont akkora ferdítés, mint a trafikmutyira fogni hogy leszoknak a dohányosok.

2014. okt. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
14%

"a reklámok, műsorok maradtak, csak a szólás szabadsága veszett el, mert a média csak azt mondhatja amit a Fidesz akar hogy mondjon."


Nem tudom, az 59 tévé csatornámból többen mondják azt, amit a fidesz inkább nem szeretne, hogy mondjanak szerintem, mint fordítva.

2014. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem, szóval az ájfonos páwagyerekek meg torrentödönkék vágyai sokkal magasztosabbak, mint a kőkorszaki nyuggereké. Mindent értek. :D
2014. okt. 27. 16:34
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy pont az ilyen kifejezések miatt határoljátok el magatokat az emberektől. A "kőkorszaki nyugger", "rezsihuszár", "panelproli" stb. kifejezés elég visszataszító azok szájából, akik állítják, hogy a ő bezzeg tényleg észreveszik a szegénységet, tényleg foglalkoznának a lecsúszó réteggel és tényleg legszegényebbekhez akarnak lehajolni és foglalkozni velük.


Te elhinnéd, hogy valakinek számítasz és emberszámba vesz, ha annak a pártnak hívei egyfolytában így beszélnek arról az anyagi helyzetben lévő rétegről, amibe te tartozol? Mert én nem.

2014. okt. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7

Ezt most nekem írtad? Én teljesen direkt határolom el magam az emberektől. Mert a zemberek idióták, és csak én vagyok helikopter. :D

2014. okt. 27. 16:52
 9/11 BlackSword ***** válasza:
69%
milyen rezsicsökkentésről beszélsz??? Nem volt olyan... Hiszen pl a telefonszámla emelkedett... Ergo hiába csökkent mondjuk a gáz és a villany ára, ha a telefoné nőtt... És gázból egy óra van egy háztartásban, telefonból több...
2014. okt. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

"A Jobbik meg a PM már meg is ígérte az ingyen netet. "

És mindkettő elhúzhat a nőnemű szülőjébe a baloldali populizmusával együtt.

A netadó elleni tüntetés pontosan arról szólt, hogy az embereknek már elege van abból, amikor ilyen kúszóadókat kell bevezetni a rezsicsökkentéshez hasonló parasztvakítások finanszírozására.

2014. okt. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!