Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt hogy Zsidó, miért nem...

Azt hogy Zsidó, miért nem lehet mondani? Olasz, cigány, magyar, olasz, kínai, sváb, amerikai, stb. Azt mint lehet. Miért pont a zsidók vannak felháborodva? Vagy nevezzem őket kínaiaknak?

Figyelt kérdés
2014. okt. 28. 21:26
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
78%
Azért mert a föld pénzének 90% -a náluk van.
2014. okt. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
32%
Most is leírtad. Senki se akadályozott meg ebben.
2014. okt. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
75%

A zsidó kis betűvel írandó, mint vallás, ill nép megjelölése. De nem akarok nyelvtannáci lenni.

Már miért ne lehetne így nevezni a zsidókat? Sztem egy zsidó max. azon akad ki, ha negatív kontextusba helyezed őt személyesen, vagy a csoportot magát.

2014. okt. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Magyarokat lehet, negatív jelzővel illetni? Sok ország megteszi ezt.
2014. okt. 29. 09:07
 25/30 anonim ***** válasza:
17%
Miért ne lehetne? Én magyar vagyok, mégis sokszor szidom a nemzetet, ahová tartozom. Amerikában néha még a saját nemzeti zászlajukat is elégetik, nem para. Erős nemzet nem akad ki a kritikákon, csak a gyenge.
2014. okt. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
51%

Jaj kérdező, ne legyél már ilyen hülye... Az a kommentelő akit bemásoltál nem zsidó, csak egy részeges idióta. Én zsidó vagyok, és az égegyadta világon semmi bajom nincs azzal, ha vki zsidónak nevez. Sőt, az egyéb opciók közül ezt tartom a legnormálisabbnak. A "héberek" kifejezésen mindig röhögnöm kell, annyira művi, az "izraeliták" kifejezést meg egyszerűen nem szeretem.

Persze egész más a helyzet ha ordenáré jelzőkkel tálalják, azt természetesen kikérem magamnak, de ebben nem tudom mi a meglepő. És nem, természetesen a magyarokat sem lehet ordenáré kifejezésekkel illetni, vagy a németeket, vagy az oroszokat, stb... . Az pedig, hogy vannak helyek (lásd pl Románia), ahol a magyar-szidás nemzeti sportnak számít, undorító, de mégis mit kívánsz ellene tenni?

2014. okt. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
58%

"Bezzeg az nem probléma a zsidóknak, hogy egymás között faji(!) alapon osztogassák az izraeli állampolgárságot."


Bárki megszerezheti az izraeli állampolgárságot, teljesen ugyanúgy működik a procedúra, mint más országokban. Annyi a különbség, h aki igazolni tudja h zsidó, és le szeretne telepedni, az procedúra nélkül, azonnal megkapja. Tudtommal ez nálunk sincs annyira másképp, ha te Amerikában születtél, de nagyanyád magyar, akkor lényegesen könnyebben kapod meg a magyar állampolgárságot, mintha most jöttél volna Albániából, nulla kötődéssel a magyar kultúrához.

2014. okt. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Gohan-san válasza:
100%

Bár két zsidó - három vélemény, de teljesen azonosulni tudok a #26-os válaszoló által elmondottakkal. Annyival kiegészítve az egész társalgást, hogy nehéz zsidóként olyan érvekkel vitakozni, amelyeket épp a zsidóellenes propaganda talált ki és talál ki ezer éve, de semmilyen igazságtartalma nincs, a világ meg egyszerűen bekajálja ezeket a dolgokat. Lásd pl. faji alapon történő bevándorlás (wtf? az emberiség egy faj! ha több faj lenne, a vallás akkor sem lenne az), a földpénzek, kárpótlás, világuralom meg egyéb hülyeségek.


Csak egy logikus példa: hány olyan ember van, aki Magyarországon úgy gondolja - mit gondolja, pontosan tudja! - , hogy Izraelbe faji alapon történik a bevándorlás? És hány olyan ember van, aki valaha elolvasta volna, hogy ez valójában hogyan történik? Pedig semmi titok nincs benne, minden fent van angolul/héberül a Bevándorlásügyi Minisztérium (המשרד לקליטת העלייה‎) honlapján.


A zsidók zsidóknak nevezendők egész nyugodtan, mi is így nevezzük egymást. A probléma valóban csak a negatív kontextussal lehet, de nem kell óvatoskodni sem, ahogy nem kell azt sem suttogva mondani, hogy cigány, semmi sértő nincs benne, ha nem sértően mondod. :)

2014. okt. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
5%
mert mindenki utálja a zsidókat kivéve a zsidó NATO
2014. nov. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
így van.
2014. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!