Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják becsapni a"tünte...

Miért akarják becsapni a"tüntetők"a társadalmat?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!


Vasárnap és tegnap este lezajlott Budapesten(és némely városban)az internetadó ellen szervezett"tüntetés".


Idézőjelbe tettem a tüntetés szócskát...


Idézőjelbe tettem mert a TÜNTETÉS az amikor elkeserededett üveges szemű sápadt lerongyolódott lesoványodott reményevesztett(stb...stb...!)emberek vonulnak végső elkeseredésükben az utcára! Szerencsére hazánkban ILYET legutóbb már nagyon régen lehetett látni(még a Horthy-rezsim idején)de különböző filmekből(pl:Doktor Zsivágó)lehet látni hogy milyen is egy valódi tüntetés! Olyan amilyennek fentebb felvázoltam címszavakban.


Vasárnap és tegnap este mit lehetett látni a tévében?


Jól szituált mobiltelefonos jól öltözött jól táplált(stb...stb...!)emberek vigyorogtak integettek a kamerába ahogy haladtak sétálva az úton. Apám mondta is hogy"szilveszter van?"-mert úgy néztek ki.


Ezek nem tüntetők.


Kik ők?


Köztük vannak:


[link]


-Felső közép


-Feltörekvő fiatalok(főleg ők!)


-Vidéki értelmiség(ők kevesen!)


És a többi"csoportból"senki de senki...!


Ezek nem tüntetők voltak.


Ezeknek olyan jól megy a soruk olyannyira semmi gondjuk hogy sétáltak egy jót meg ugrabugráltak egy jót vasárnap és tegnap este kikapcsolódás gyanánt!


Ezek nem tüntetők.


Az elmúlt 25 évben hány és hány EZERSZER fontosabb ok lett volna(ami valóban megnyomorította az embereket)amiért lehetett volna(sőt...kellett volna!)tüntetni?!


Idézem egy igaz ember véleményét:


"- Leszartátok a hatalom átmentését,

- Leszartátok,hogy ugyanazok irányítják az országot,

- Leszartátok az egyforintos privatizációt,

- Leszartátok az ország kiárusítását,

- Leszartátok az ipar és mezőgazdaság tönkretételét.

- Leszartátok,hogy az ivóvíz külföldi kézbe kerüljön,

- Leszartátok a magyar föld eltékozlását,

- Leszartátok,hogy minden kormány kénye-kedve szerint lop,

csal,hazudik

-Na de az internet adó,na az kivisz az utcára..."


IGAZ.


És még mennyi mindent hozzálehetne tenni.


Kik a valódi tüntetők?


Az a négymillió(4 000 000)ember aki sorozatban nem jelenik meg az egymást követő választásokon!


Akik olyanok-akik már gyakorlatilag úgy néznek ki mint a Doktor Zsivágó című klasszikus film tüntetői!


A milliónyi szegény ember.


Ők egytől egyig nem voltak ott vasárnap és tegnap este a"tüntetésen".


Nincs is internetük!


De ők az igazi tüntetők.


Aztán hogy megmaradnak a fal mellett az árnyékban vagy egyszer előjönnek?


Nem tudom.


De azt tudom hogy ha egyszer előjönnek ellenük az ország összes rendőre kevés lesz...


2014. okt. 29. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Kedves szegény barátom, azt hiszem, te nem e világban élsz. Elvagy a saját gondolataiddal, elképzeléseiddel, kizársz mindent, ami ettől eltér. Attól tartok, az én véleményemet is kizártad, ezért le sem írom.
2014. okt. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, ott voltál, láttad az embereket, ez biztos? Tény, hogy mindenkin volt kabát és szinte mindenkinél volt mobiltelefon. Nálam is volt egy 3 ezer forintos. Azok a tüntetések amikről beszélsz kicsit régebben voltak. Azóta történt némi fejlődés. Valószínűleg az ősember meztelenül egy bunkós bottal a kezében tüntetett anno. De ruha már volt a 18. századi tüntetőkön is. Nekem az, hogy kimenjek 1200 Ft-omba került, elhiszem, hogy aki már annyira szegény, hogy erre sincs, neki, az nem ment ki. Mivel én munkából élek,még nem segélyből, ennyit még össze tudtam kaparni a fizetésemből így hó végén. De igazad van, lesz idő, amikor ők is kijönnek, akár gyalog is, akiknek nincs pénzük még tüntetni sem.
2014. okt. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Ott voltam vasárnap, és ott voltam tegnap este is.

Ott voltam a szabad sajtó úton a Milla tüntetésein, ott voltam, mikor az operánál nem talált minket a közmédia riportere, pedig elég sokan voltunk.


Viszont téged nem láttalak. Te hol voltál, kedves kérdező?


Te csak otthon fanyalogsz, hogy neked semmi sem jó, de nem emeled fel a lusta segged a székről, mert "úgy is mindegy".


Az ilyen lusta elvtelen emberek akik "nem szavaznak" miatt kellett nekünk megint kimennünk tegnap este!


Jobban tetted volna, ha csendben maradsz, vagy még jobban, ha tegnap este hallatod a hangodat!

2014. okt. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Jogos a kérdés, hogy miért csak most ment ki a nép mer már 3-4 éve ki kellett volna állni, ugyanígy sőt még jobban.(sok szar adó....) úgy látszik a magyarnak Ez kellett végső pontként ???.Eddig tűrt? De Most az a lényeg , hogy kimentek ezen van a hangsúly és elindult egy folyamat, ami nem két alkalomból fog állni remélhetőleg hanem sokból. LEGYEN IGAZSÁG ÉS VIRÁGZÓ ORSZÁG
2014. okt. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
mert az internetado kozvetlenul erintene nagyon sok embert, mig a foldek elarverezese nem, igy nem erzik a sulyat. es igen, ez volt az amikor azt mondjak az emberek hogy na mostmar eleg.
2014. okt. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 CHEEE ***** válasza:
83%

Kedves kérdező, meg kellene értened, ezek a jelenlegi hatalom seggét nyaló kérdések ideje lejárt.

Az emberek igenis azért voltak kinn tegnap is, vasárnap is, hogy kimondják, a király meztelen. Hogy értsd, a mai hatalom velejéig korrupt, hazudik, és aljas.


Épp ezért hanzgott el a követelés, hogy tegyék vissza az EU-s zászlót a parlamentre, vagy hogy a fidesz maffiamódszerekkel kormányoz.

Kár, hogy nem voltál ott, és hogy nem énekelted velünk együtt a himnuszt...

2014. okt. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Menj haza, kérdező, részeg vagy!


Szerinted csak az lehet elégedetlen és csak az adhat hangot az elégedetlenségének, aki az éhhalál küszöbére sodródott?


A társadalmat megreformáló változások pedig szinte sosem lentről indultak ki, és ha igen, az értelmiség és a fölsőbb társadalmi osztályok, középréteg támogatása nélkül nem jutott eredményre. Vagy ha véletlenül mégis, abban nem volt köszönet.

2014. okt. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, nem csak éhező emberek tüntethetnek. Azok is tüntethetnek, akiknek relatíve jól megy a soruk, de nem elégedettek a kormány szándékával/tetteivel. Amiről te beszélsz, az forradalom, és nem tüntetés!
2014. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Ja, tehát akinek már van egy normális gönce és van telefonja (amit akár már 0 Ft-ért is be lehet szerezni, vagy 12 havi részletre havi 3000 forintért), az fogja be a pofáját.


Értelmes vagy b+...

2014. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Rubicon87 ***** válasza:
51%

Kérdező!


Ez most komoly? Nem voltak szakadtak és ezért nem is lehettek tüntetők? Hol élsz te? Ilyen alapon te nem is vagy ember, mert nem barlangban laksz és vadászol mamutra mint régen.


Ők is tüntetők voltak, épp olyan tüntetők mint bárhol máshol.

2014. okt. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!