Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Mo gazdaságát...

Szerintetek Mo gazdaságát fellendítené, ha legalizálnák a marihuánát?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem vagyok ez a hű de liberális emberke, őszintén szólva még füvet életembe nem is láttam. Olvasni olvastam róla és nem gondolom ördögtől valónak. Ha mondjuk legalizálva lenne a marihuána termesztése és fogyasztása, az hatalmas adóbevételt jelentene az államnak úgy, hogy csomó elégedett fogyasztó volna. Most mondjuk egy g kerül kb 2000-be (gugli szerint) Kétlem, hogy ennek az előállítási költsége lenne ekkora, csak mire a nagyobb dílerektől elér a fogyasztóhoz, mindenki rárakja a hasznát, valamint a kockázati tényező miatt is sokkal drágább. Fogalmam nincs mennyibe kerülne mezőgazdaságban megtermelni egy g füvet, de most direkt nagy számot mondok, kiszárítva, zúzva, kerüljön mondjuk 100Ft-ba. Szóval a szívható állapotban. (ez gondolom sokkal kevesebb) Jelneleg a dohányboltban kapható dohánynak grammja kb 20-30 Ft-ba kerül, ami már a végleges fogyasztóhoz kerül. Jelneleg a marihuánafogyasztók képesek kiadni egy grammért 2000 Ft-ot, ez ha az állam legalizálná, engedélyezné ugyan ennyi maradna. Szóval egy g "cucc"-ra az állam akár 1900Ft adót is kivethet. Félig számoltam, félig tippeltem, de kb éves szinten 10tonna füvet szívnak honfitársaink, ami 190 Milliárd adóbevételt jelentene. Nem beszélve a mezőgazdasági munkahelyekről, a külföldről idejövő túristákról, akik mondjuk azért is választották Mo-t, mert legális a fű. Ez kb az ország GDP-jének akár az 1%-át is kitehetné. Én úgy gondolom ez gazdaságilag mindenképp jó döntés lenne, a fiatalok amúgy is szívják, csak a dílerek gazdagonak belőle és semmivel nem károsabb, mint maga a dohány vagy az alkohol.

A számolások tényleg csak a nagyságrendet mutatják, nem pontos, precíz számolások, de innen-onnan összeszedve megállapítható, hogy elérhetné az ország évi GDP-jének 1%-át.


2014. nov. 2. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Ne legalizálják,így is annyi lelkileg sérült,és bugyuta ember van,hogy ennyi egy országban sincs. A magyarok pedig tudod milyenek..Egy törvényt nem úgy értelmeznek,ahogy kellene. Pl most engedélyezték a bringásoknak azt,hogy igyanak biciklire ülés előtt annyit,amennyinél úgyérzik,még biztonságosan haza tudnak tekerni. A sok alkoholista ezt úgy értelmezi,hogy annyit ihat amennyit akar.. ugyanez lenne a marihuánával is. Nagyon nem kéne engedélyezni. Most jöhet a sok fiatal és lepontozhat.
2014. nov. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én felpontoztalak. Pont a bicajos dolog miatt. Egyszer, mikor bejött a törvény kiőróbáltam, hogy bivajjal megyek a szokványos péntek esti összejövetelre. Hazafele minden oké volt, másnap utólag is halálfélelmem volt, visszagondolva az estére. Egy autót nem láttam, mert kisvárosban lakom és éjjel 2 kor viszonylag kicsi a forgalom, de mégis veszélyes. Viszont aki eddig fogyasztott füvet, az ez után is fog, aki eddig nem fogyasztott az azért tette, mert nem érdekli. Ha akarnék szerintem 5 perc alatt hozzá tudnék jutni fűhöz, úgy, hogy konkrétan egy dílert nem ismerek. Mondjuk elképzelhető, hogy az alkalmi fogyasztókból rendszeres fogyasztók vállnának, de ez a kockázat a dohányzásnál vagy az italfogyasztásnál is ugyan úgy megvan.
2014. nov. 2. 23:35
 3/11 A kérdező kommentje:
Elnézést az elütésekért, nem mentem bivajjal sehova :D
2014. nov. 2. 23:36
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
:D na igen a rászokásra hajlamosabb mindenki ha engedélyezve van,így hogy tiltva van így még van azért korlát,hogy azért ez mégse a leghelyesebb dolog,de ha engedélyezve van sokan úgy tekintenek rá mint egy teljesen átlagos dologra. Hollandia az más. Ott ez kialakult,és ők mégsem magyarok,tudnak egy törvényt úgy értelmezni,ahogyan azt kell,ezáltal működik a dolog,itt szigú szabályokra van szükség mert ha egy kicsit is engedve van valami elszabadul a pokol. Mióta szigorúbb a büntetés a lopásos bűncselekményekre,azóta visszavett az átlagpolgár is a "körömlakk lopkodásból,meg a csoki lopkodásából". A magyaroknak szigú szabályok kellenek. Tudom,most magam ellen is beszélek,de itt nem működnek az enyhe szabályok.
2014. nov. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha a szabályokat nézzük, akkor Magyarországon két dolog nincs, szigor és következetesség. Alkoholra sem szokik rá az ember, csak mert engedélyezve van. Dohányzásra sem. Normális nevelést kaptam, eszembe nem jutna cigizni, drogozni, alkoholt szoktam inni, de sosem viszem túlzásba. Az állam nem irányíthatja az embereket szülőként, nem a kommunizmusban élünk. Ha rászokik, rászokik. Aki hülye haljon meg én azt mondom. Persze hasonlóképp kéne kezelni, mint az alkoholfogyasztást (nem tudom van e olyan eszköz, ami azonnal kimutatja, ha valaki füvet szívott) szóval nem volna megtűrt pl iskolákban, munkahelyen, vezetés közben... De ez már inkább a társadalmi, mint a gazdasági része a dolognak.
2014. nov. 2. 23:47
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egyetertek az 55%-ossal.


Hiaba van belőle egeszseges mennyiseg nem tartanak be az emberek. Tömegek függenenek rá,es erre koltenek a keresetüket. A tinik megvasaroltatnak a nagytesókkel es ezentúl nem csak piaval hanem fűvel is szetcsapnak magukat.

2014. nov. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a szabályokat nézzük, akkor Magyarországon két dolog nincs, szigor és következetesség. Alkoholra sem szokik rá az ember, csak mert engedélyezve van. Dohányzásra sem. Normális nevelést kaptam, eszembe nem jutna cigizni, drogozni, alkoholt szoktam inni, de sosem viszem túlzásba. Az állam nem irányíthatja az embereket szülőként, nem a kommunizmusban élünk."


Pontosan erről van szó,a szülők nem igazán nevelik jól a gyerekeiket. Egyik országban sem dohányzik ennyi fiatal,mint amennyi itt. A tanár nem nevelheti őket,mert akkor "jön az ombudsmann" a szülő meg tojik rá mit csinál a gyerek,úgy van vele,hogy nem érdekli,ha dohányzik. Akkor az állam mért ne folyamodjon drasztikus szabályozáshoz? Ráadásul ezt a példát mutatják a náluk is fiatalabb generációnak,nem egyszer láttam már szórakozóhelyen,hogy sokan csak a társaság kedvéért gyújtanak rá,mert ha nem tennék,akkor kivülállónak éreznék magukat,így inkább cigiznek őkis.Nincs egy általános kontroll az emberekben,hogy azt mondja a fiatalabbnak,hogy ne gyújts rá a többiek kedvéért. Totálisan a példákból tanul,ezt látja,azt hiszi ezt kell tennie,ez a helyes. Feleennyi fiatal nem cigizne és inna alkoholt,ha olyan társaság venné körül,amelyik ezt nem teszi. Nagyszüleim korában is voltak akik dohányoztak és fiatalok voltak,de nem ez volt a követendő példa. Most meg már ez a teljesen természetes és ez a baj. Jó,oké fiatal rágyújt néhányszor megnézi milyen. De a legtöbb nem áll meg ennyinél.

2014. nov. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem lendítené!

Röviden, tömören.

2014. nov. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"ha egy kicsit is engedve van valami elszabadul a pokol"


Na ez az, sajnos a magyar embert csak a szabályokkal lehet tanítani. Főleg hogy az általunk mostanában annyira utált nyugat életstílusából is csak a rossz dolgokat vesszük át.


Lásd marihuána, azzal mindenki példálózik hogy "bezzeg nyugaton", de mondjuk már a mozgólépcsőn b..szik az ilyen a jobb oldalra állni, pedig ez utóbbi eléggé apróság, vagy a tömegközlekedési kultúránk is nagy nulla. Mert mindenki úgy nézi hogy "létezek én a többiek meg dögöljenek meg".


Vagy ott volt a cigi, tipikus jelenet volt az, hogy ha valakit szépen megkérsz hogy ne pofádba fújja a füstöt egy szórakozóhelyen, akkor a haverjai is rágyújtanak, csak azért hogy neked szar legyen, mert hát "neki ehhez joga van". Itt is ment anno a sírás rívás, meg poén volt, mikor már úgy hangoztatták hogy "hát nekem alapvető emberi jogom az hogy cigizzek bárhol".


Vagy mint amikor meg volt engedve a szilveszteri petárdázás, azt is rögtön úgy értelmezte mindenki, hogy na most aztán minden mértékben...


"Én úgy gondolom ez gazdaságilag mindenképp jó döntés lenne, a fiatalok amúgy is szívják, csak a dílerek gazdagonak belőle és semmivel nem károsabb, mint maga a dohány vagy az alkohol."


Azért ne így beszéljünk már róla hogy "a fiatalok úgyis drogoznak". Normális körökben ez nem szokás, erre kellene a többieket is nevelni. Az meg hogy egy káros dolgot azzal szépítek hogy egy másik káros dologhoz viszonyítom, az vicc. Kezdjük ott hogy az alkohol miatt van kb a legtöbb baleset, legtöbb haláleset, és a legtöbb család is ezért megy tönkre, mert alkoholista a szülő. Sőt, egy ilyen szülő kb egy életre tönkreteheti a saját gyerekeit is, akkor senki ne mondja már hogy nem káros...De még a kis anyuci kedvencei is törnek zúznak ha alkoholizálnak, aztán egy szétvert buszt, villamost ki fog kifizetni utánuk?


Az állam meg bármihez hozzányúl, csak még nagyobb kárt okoz. A trafikmutyival is csak azt érte el, hogy minden utcasarkon van valaki aki cigit árul zsebből. Marihuánát főleg nem venne senki legálisan, hanem megszerezné olcsóbban. Az meg már régen rossz, ha azért jönnek ide turisták hogy füvezhessenek. Nem tudom mások hogy vélekednek vele, de nem éppen országimázs építő dolog.

2014. nov. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, de gyógyászati használatra azon belül is olaj formában legalizálni kötelező lenne, mert egy nagyon hatékony gyógyszer.
2014. nov. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!