Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kifejezetten 65 ALATTIAKAT...

Kifejezetten 65 ALATTIAKAT kérdezem:Szerintetek nem kéne eltörölni a 65 év felettiek alanyi jogú, korlátlan utazási kedvezményét?

Figyelt kérdés
Szerintem demagóg, és populista szavazatszerzés volt bevezetni is, és azóta is fenntartasni... Mégis miért volna igazságos az, hogy a minimálbéres megkapja az erkölcscsősz támadásokat, hogy hogy mer ingyen BKV-zni, szemét tolvaj, a kenyeret is ellopja-e a boltból, miközben a dupla akkora nyugdíjú nyugdíjas is ingyen utazik, akkor is, ha makk egészséges, és semmi szüksége rá...
2014. nov. 5. 14:09
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
72%
Kicsit úgy érzem, hogy nekik is köszönhetjük, hogy itt tart az ország, hogy nekünk most ilyen nehezen megy az élet. Én láttam a szüleimet "dolgozni" a munkahelyükön a 70-es években, mikor kicsi voltam. Tévéztek, kézimunkáztak, énekeltek, főzőcskéztek, vicceket meséltek, minden volt, csak munka nem. Szóval úgy érzem, nekik nem volt olyan nehéz megérni a nyugdíjas kort és a mostani fiataloknak már sokkal többet kell küzdeni a megélhetésért. Szóval igen, én irigylem a mai nyugdíjasokat, biztos, hogy nekünk már nem lesz ilyen jó életünk akkor, hiába hajtunk.
2014. nov. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy meg az ország szerintem nyugodtan megengedhetné magának, hogy mindenki ingyen utazzon, hiszen a BKV, MÁV vezérek (a leváltottak is) mind milliomosok, van pénz stadionokra meg minden olyasmire, amire az állam szán, szóval nem az ország áll rosszul.
2014. nov. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%

# 21

Irigyled őket, mert a szocializmusban nőttek fel? A semmiért is kaptak fizetést, mert mindenkinek volt munkahelye. Ezen mi az irigylésre méltó? Nem akarsz dolgozni? Kommunista diktatúrát akarsz?

2014. nov. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
90%

19: Na, nekem Hévízről jutott eszembe...


Itt van a szomszédasszonyunk, akik a férjével pár éve költöztek Magyarországra Erdélyből. Az öregasszony az a tipikus nagypofájú cigányasszony, aki elviselhetetlen és kötekedő. A férje normális, de már őt is tönkretette és alkoholista lett.


Természetesen ingyen utaznak, pedig az életük nagy részében nem ide fizették a járulékokat. Viszont ami vicces, hogy egyrészt nyugdíjas kora ellenére úgy kapál a kertben, mint egy kapálógép, állandóan sürög-forog, aztán ha valakivel találkozik, sír a szája, hogy itt fáj, meg ott fáj. Ezt elsírta a háziorvosnak is, aki mit csinált? Beutalta bazki Hévízre a gyógyfürdőbe és ha jól tudom több hétig majdnem minden nap járt ingyen és bérmentve. Miután hazaért, meg ment ki a kertbe kapálni a "fájó" ízületeivel...


Egy átlagos dolgozó hol teheti ezt meg ma, Magyarországon, hogy Hévízre menjen pancsikolni? Szerintem sehol. Ez nem irigység srácok, hanem a javak igazságtalan elosztása.


és az ilyen nyuggereknek köszönhetjük az újabb Fidesz 2/3-ot. De nem baj, gondoskodnak arról, hogy ne sokáig kapjanak ingyen utazást és magas nyugdíjat, mert nem lesz hamarosan senki ezen a trágyadombon, aki kitermelje nekik. De persze itt is a most még dolgozó idősebb réteggel lesz kibazva...

2014. nov. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
53%
23: Te tényleg hülye vagy, vagy csak csinálod?
2014. nov. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
"Ők a semmiért is kaptak fizetést, mi ezen az irigylésre méltó?" Hát pont ez, hogy ők a semmiért is kaptak fizetést, mi meg semmit kapunk a munkánkért. Hogyne akarnék én dolgozni, csak hát nem a semmiért. Mert nekünk már nem lesz ungyen utazás, de mág nyugdíj sem. Épp ez a baj, hogy a kommunizmus a nyugdíjasoknál még most is meg van, nem sajnálom tőlük, csak nem győzök annyit dolgozni, hogy nekik jusson mindenre az adómból. :(
2014. nov. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Szerintem a leglényegesebb oldalát nem veszitek figyelembe. Az idösek elég nagy része feledékeny. Nem azért mert bliccelni akar! Ne, hogy az ellenörök fö feladata az legyen, hogy a 80 éves néniket piszkálja. Ha meg egy kétajtos szekrényt lát behuzza fülét-farkát (Amire azért elég sok példát látni!)!
2014. nov. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
30%

Ha a nyugdíjas nem utazik, akkor otthon van, többnyire egyedül. Olyankor pedig nem tud mással foglalkozni, mint azzal, hogy itt fáj, ott fáj. És akkor tényleg meg is betegszik.

Szerintem a nyugdíjasok ingyen utazása azt jelenti számukra, hogy tudnak a többi nyugdíjassal együtt kirándulni, kikapcsolódni, elfelejtkezni a gondjaikról. Nem utolsósorban pedig meglátogatni a gyerekeket, segíteni nekik otthon, ilyesmi. Ez nekem megéri azt, hogy az adómból ingyen használják a vonatot.


És persze, nyilván képesek lennének megvenni a jegyet, de akinek vannak öregek a családjában, tudja jól, hogy nem egyszerű kirobbantani őket otthonról. A „Mama gyere már, ingyen van!” a legerősebb érv, amit fel tudok hozni ilyenkor.

És sajnos azt is tapasztaltuk már sokan, hogy amikor valami okból sokáig nem tud kimozdulni otthonról, akkor aztán hamar jön az ilyen betegség, olyan betegség…

És szerintem sokkal kevesebb pénzünkbe van az ingyen utaztatás, mint a TB, kórházi ápolás, gyógyszerek, aztán a családoknak a bébiszitter, miegymás…

2014. nov. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

"csak nem győzök annyit dolgozni, hogy nekik jusson mindenre az adómból."


Ez a nyugdíjrendszer miatt van. A lehető legrosszabb. De erre nem az a megoldás, hogy vegyük el az öregektől a megélhetésüket és osszuk szét egymás közt.

Ez egyébkén egy tökéletes példája annak, hogy mennyire egymás ellen vannak hangolva a társadalmi csoportok Magyarországon. Jelen esetben a fiatalok kontra idősek "ellentéteit" láthatjuk. A fiatalok gyűlölik az öregeket, mert az ő adójukból kapják a nyugdíjukat. A nyugdíjasok meg utálják a fiatalokat, mert el akarják venni a nyugdíjukat. És mindenki a másik csoportra vetíti ki a dühét mikor mindenről a rendszer tehet. A nyugdíjrendszer meg a Fidesz. És ahelyett hogy lépnének valamit ennek megváltoztatásának érdekében mindenki csak szidja a sorstársait.

Ezért nem tudjuk elüldözni a politikai elitet és a kormányt!

2014. nov. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
53%

"Ez a nyugdíjrendszer miatt van. A lehető legrosszabb. De erre nem az a megoldás, hogy vegyük el az öregektől a megélhetésüket és osszuk szét egymás közt."


NEM és NEM! Ennek az égvilágon semmi köze nyugdíjrendszerhez. És senki nem akarja elvenni az öregektől a megélhetésüket, az utazási kedvezményekről beszélgetünk éppen, ha nem tűnt volna fel. Annak meg nincs köze a nyugdíjrendszerhez.


"A nyugdíjasok meg utálják a fiatalokat, mert el akarják venni a nyugdíjukat."


Akkor még egyszer leírom, hogy Marika néninek is világos legyen: SENKI NEM AKARJA ELVENNI A NYUGDÍJAT.

2014. nov. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!