Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kifejezetten 65 ALATTIAKAT...

Kifejezetten 65 ALATTIAKAT kérdezem:Szerintetek nem kéne eltörölni a 65 év felettiek alanyi jogú, korlátlan utazási kedvezményét?

Figyelt kérdés
Szerintem demagóg, és populista szavazatszerzés volt bevezetni is, és azóta is fenntartasni... Mégis miért volna igazságos az, hogy a minimálbéres megkapja az erkölcscsősz támadásokat, hogy hogy mer ingyen BKV-zni, szemét tolvaj, a kenyeret is ellopja-e a boltból, miközben a dupla akkora nyugdíjú nyugdíjas is ingyen utazik, akkor is, ha makk egészséges, és semmi szüksége rá...
2014. nov. 5. 14:09
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
A legdurvább, amikor a "bliccelni lopás" erkölcscsősz dumát nyugdíjasok nyomják, és komolyan fel vannak háborodva rajta, hogy olyanok utaznak ingyen, akiknek a jövedelme jóval kevesebb az övékénél...
2014. nov. 5. 14:16
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak demagóg válaszokat fogsz kapni. Pl. ilyeneket hogy "hőőő, jó hogy nem akarod már elaltatni a nyuggereket, akik felépítették az országot a romokból" Ilyen témában ne is reménykedj objektivitásban.
2014. nov. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
66%

Az ingyenes kedvezményt eltörölném.

DE, helyette 50 százalékos kedvezményt kapnának a jegyekre, olyat, mint amit a diákok is kapnak.


A teljes jegy megfizettetése velük kicsit embertelen, mert sokuknak kevés a nyugdíja, gyógyszert alig tudnak venni.

2014. nov. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
96%

Objektívan azt mondom, hogy de, el kéne törölni. Úgy ahogy a diákok sem utazhatnak ingyen egy tömegközlekedésen sem (pedig még keresetük sincs), ugyanúgy ne utazhassanak a nyugdíjasok sem. Máris lehetne járatokat ritkítani és a fizető utasok végre leülhetnének.


De én ennek fényében elvenném még a vasutasok hozzátartozóitól is a kedvezményt. Soha nem felejtem el, hogy egyszer direkt első osztályra vettem jegyet, mert tudtam, hogy tele lesz a vonat és én ennek ellenére le szerettem volna ülni. Mi történt? Tele volt vasutas gyerekekkel az első osztály, persze mindegyik ült ingyen és bérmentve, én meg ott ácsorogtam mellettük a pótjegyemmel és nézegettem ki a fejemből.


Hihetetlenül eldurrant akkor az agyam.

2014. nov. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
53%
Vegyék meg ők is a nyugdíjas bérletet, azt a pár ezer forintot kibírják, ne akarjanak már tök ingyen utazgatni.
2014. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Attól függ, ez mennyibe kerül! Ha nem sokba, megtartanám ezt a kedvezményt, de ha nagyon jelentős összeg, félárassá tenném számukra.
2014. nov. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 Magyarmanó ***** válasza:
65%
Szerintem a nyugdíj nagyságához kéne viszonyítani ezt az ingyen utazásos dolgot.
2014. nov. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
#6 vagyok, és kicsit változtatnék a véleményemen, ugyanis eszembe jutott, hogy már.hányszor utaztam húgyszagú, tetves, koszok 65 év feletti utas mellett, aki valszeg melegedési szándékból utazott csak. Szóval kelljen fizetni a jegyért valamennyit, mert már egy kis összeg is elég arra, hogy az ilyeneket kiszűrje a rendszer! Ha tehát nem nagy teher a társadalomnak a dolog, kapjanak az idősek 75%-os kedvezményt, ha meg jelentős összeg, 50%-ost.
2014. nov. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
69%
Valami korlátozás mindenképp kéne, mert ennek egyáltalán nincs jó üzenete. Engem leginkább az zavar, hogy egy iskolással kifizettetik a diákbérletet, pedig nulla saját jövedelemmel rendelkezik.
2014. nov. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
59%

Nem alanyi jogon jár, hanem aki öregségi nyugdíjban részesül. És nem 65 év a korhatár, mert majd az 1957 után születetteknek lesz 65 év a korhatár.

Vannak azért olyanok, akik már betöltötték a korhatárt, mégsem kapnak nyugdíjat, bár nagyon kevesen. A tárgyi tévedésekről ennyi.


Amúgy egyetértek abban, hogy valami féle hozzájárulást nekik is fizetni kellene a tömegközlekedési eszközökre. Akár 10%, akár 50%, tehát kedvezményes legyen, de ne is ingyen...

2014. nov. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!