Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Már a befektetési kategóriában...

Már a befektetési kategóriában kellene lennie Magyarországnak, mégse került oda. Szerintetek ez a külpolitikánk miatti "megtorlás" része?

Figyelt kérdés
"A Buda-Cash és az ING elemzője szerint a várakozásoknak megfelelő volt a Moody's döntése, hogy stabilra javította a magyar adósosztályzat-kilátást, de úgy látják, Magyarországnak már a befektetésre ajánlott kategóriában kellene lennie. "
2014. nov. 8. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vagy talán az instabil belpolitika miatt?

Idehozol egy céget, holnap megtetszik Viktornak, és államosítja. Volt egy céged.

Idehozol egy céget, holnap Viktor bal lábbal kel fel és visszamenőlegesen törvényt módosít, aztán mehetsz a dutyiba, mert megszegtél egy még nem létező törvényt.

2014. nov. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De épp ez az, hogy az elemzők szerint kellene ajánlott kategóriában lennünk. Ők pedig rengeteg dolgot figyelembe véve alkotnak szakvéleményt.
2014. nov. 8. 14:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez a besorolás egy szubjektív dolog, amit természetesen objektív dolgok is befolyásolnak, de nem csak ez számít.

A befektetések alapja a bizalom, ez pedig Magyarország esetében hiányos, kedvezőtlen az ország megítélése Nyugaton, sok bírálat éri, hol valós alapon, hol indokolatlanul.


Most olyan országokkal vagyunk egy csoportban, mint Horvátország, Törökország, Portugália, Macedónia, Szerbia, Montenegró.

Az előttünk lévő kategóriában, ami már befektetésre ajánlott ott van pl. Románia, Bulgária, Litvánia, Szlovénia, Olaszország, Spanyolország a nagy nyugati minősítőknél. Ide szeretnénk tartozni.

Olaszországban, Spanyolországban és már Szlovéniában is nagyobb az államadósság, súlyos gazdasági gondok vannak, ugyanakkor ezek euróövezeti tagok, fejlettebbek nálunk, így talán érthető lehet a jobb besorolásuk.

Litvánia pedig jövőre csatlakozik az euróövezethez.

Románia és Bulgária a régiónkban fejletlenebb, ugyanakkor a román gazdaság jó helyzetben van, Bulgáriában vannak súlyosabb versenyképességi problémák, viszont ezen országokban az államadósság jóval alacsonyabb. Romániában 40, Bulgáriában 20% körüli, így az ő esetükben is indokolt lehet a jobb helyezés.


A nyugati hitelminősítőkkel ellentétben a kínai Dagongnál már elértük a befektetésre ajánlott kategóriát (mint Bulgária, Olaszország, Spanyolország), náluk viszont valamiért Magyarország helyett Románia került be a befektetésre már nem ajánlott első kategóriába (Horvátország, Portugália, Törökország, Szerbia mellé).

2014. nov. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!