Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok ilyen felsőoktatá...

Támogatnátok ilyen felsőoktatási reformot?

Figyelt kérdés

Az államilag támogatott helyeket mindenhol lecsökkenteném szakonként 10-20 főre, a többieknek pedig olyan lehetőséget biztosítanék a tanulmányaik finanszírozására(ami a diákhitellel kapcsolatos), h a diploma megszerzése után a diákhitelt a családi adókedvezményhez hasonló módon tudná törleszteni.

Ez egy fix x% lenne, ami ösztönözné a diákokat, h olyan szakon végezzenek, amik jól fizetnek és el tudnak helyezkedni.

Tehát van egy gépészmérnökünk.

Diákhitelből végzi el a sulit, majd ahogy munkát talál és mondjuk kap havi 220 nettót, akkor 22 ezer forint adókedvezményt kap(tehát 10%-ot a nettó béréből), amivel a hitelt törleszti.

Ha ügyes soha nem fogja a bőrén érezni, h valaha is hitelt fizetett.

Ezzel szemben van a jó öreg büfészakos.

Tudja, h nem fog tudni elhelyezkedni, így a hitel eleve elriasztja.

Ha mégis belevág és aztán meg a Mekiben köt ki, akkor a 65 ezer forintos nettó béréből a 6500 ft csak arra lesz max jó, a hitelét szinten tartsa.

Az állam meg kifizetett több milliót, a hülyének a tanítattására.

Így kialakulna az, h nem érné meg hobbidiplomásnak lenni, már csak azért, se mert aki el se végzi, az szintén perkálna.

Ennek következtében a diploma újra érték lenne.

Valamint hosszútávon a büfészakos diplomások is el tudnának helyezkedni, hiszen nem lenne az, h évente jön a több száz utánpótlás, sőt a hiány következtében keresettek lennének.

Valamint az így megspórolt pénzből a leírásom elején említett 10-20 fő az állami finanszírozás mellett díjmentesen kapna kollégiumot, tankönyvet, étkeztetést, külföldi tanulmányi kirándulást, nyelvtanfolyamot stb-t.

A reform célja a tehetségek felemelése(ne járjon már az évfolyamelső diákmunkára), a munkaerő piac felszívó képességéhez való alkalmazkodás, ami külső szabályozás nélkül(nem lennének keretszámok) oldaná meg a problémát, valamint a munkáltatók körében kevésbé keresett, de a hallgatók között nagy népszerűségnek örvendő "büfédiplomák"számának redukálása, szintén a piac igényeihez igazítva.

Természetesen a költségvetés hatékonyabb felhasználása, a források átcsoportosítása is ezek között szerepel.



2014. nov. 9. 18:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Egy 17-19 éves ember, naivan, tele tervekkel és vágyakkal nem tudja, mi az a büfészak!


Én is büfészakos vagyok, elmondom, mit gondoltam utolsó gimis évemben:

Á, biztos nehezebb elhelyezkedni ezzel a szakkal, ezért mondják a rosszindulatúak, hogy büfészak. De ezzel is lesz munkám aránylag hamar jó fizetéssel.


És most mit gondolok, mikor már nagyon sok dolgot láttam és a szakmai gyakorlaton is túl vagyok:

Hogy engedheti az állam, hogy ilyen értéktelen szakok induljanak! Ez egy undorító sz**r és ezzel kb 1%-nak lesz szakmában munkája, nettó 90 ezer forintért.


Egy végzős középiskolás körülbelül csak fórumokon keresztül tájékozódhat! Ott honnan tudja, hogy egy elkeseredett végzett ír, aki két éve munkanélküli vagypedig egy rosszindulatú, frusztrált egyén, aki mást végzett csak leszólós hangulatában van?



Elhiszem, hogy minden szak értékes valahol, de a büfészakokat én egy intézményben indítanám, általában a szakalapító intézményben és 10-20 fővel.

Visszahoznám a felvételit, az egyetem azt vegye fel, akit szeretne (még akkor is, ha ennek van hátránya is), és ne "kelljen" az első évben 30%-ot vagy még sokkal többet kiszórni.

Lehet sokaknak tandíj, de akkor a mainál kevesebb és mondjuk tanulmányi eredménytől függően térítsék vissza, a jó tanulók így plusszban lehetnek.

2014. nov. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A különböző intézmények színvonala különböző. Egy nehezebb egyetemen fizetős lenne az a hallgató, aki egy könnyebb egyetemen ingyen tanulhatna.
2014. nov. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A wc pucoló is szakmunkás, anélkül nem veszik fel. Még ha diplomája van, akkor sem.


Értem, hogy arra gondolsz, hogy az állam szempontjából kidobott pénz, ha egy diplomás betanított vagy szakmunkás lesz. Az egyén szempontjából nem az, még ha most nem, is tudom leírni, hogy mennyi mindent tud adni az egyetem a hallgatóknak. Még ha szakmunkás lesz belőle később, akkor is.


A másik végén kell megfogni a dolgot, és a szakmunkások hírnevét, becsületét emelni, hogy aki gyenge közepes volt, és valószínűleg nem való az egyetemre, az ne szenvedjen ott, mivel a család elvárja a diplomát. Ne érezze a család kevésbé méltónak, ha szakmát tanul a gyerek. A gimnazistákkal is meg kell ismertetni szakmákat, lásd a jó öreg technikaórát.

2014. nov. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Mégis mi értelme van elvégezni egy egyetemet, ha sosem fogja a diplomáját használni???



Akkor inkább sudoku-zom inkább, az is fejleszti a logikát, de fáj a felesleges tanulás, időkidobás, és hivatástudat-keltés.

2014. nov. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem haragszol nem reagálok, fújod a hülyeséged.Majd egyszer rájössz, h mi a baj a wc pucolónak adjunk diplomát tétellel. "


Nem haragudtam meg, mert láthatóan nem vagy tisztában a ma zajló folyamatokkal. Ez megbocsájtható, idővel az ember utánanéz dolgoknak.

2014. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Büfészakos vagyok. Harmadéves.


Arra jöttem rá, hogy semmi értelme a szakomnak, semmihez nem fogunk érteni, kevesebbet tudunk, mint amikor érettségiztünk (az egyetemen semmi értelmeset nem tanultunk viszont felejtettünk eleget) és nem fogunk tudni ezzel elhelyezkedni. De legalább amikor megkérdezik, hogy és az <a szakom végzettje> mit csinál? - akkor válaszolhatom, hogy gőzös sincs, de igazából inkább semmit...

2014. nov. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!