Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire örültök, hogy a...

Mennyire örültök, hogy a zseniális Matolcsy a legnagyobb nyertese ebben az ügyben?

Figyelt kérdés

""".....Ebből úgy lesz pénzük, hogy ha a nagyjából 290 forintos átlagos árfolyamon bekerült eurót 308 forintért adják oda bankoknak, akkor 18 forintot kerestek minden egységnyi átváltáson. Ehhez 8 milliárd euróra gondoltak, tehát ha mindent átváltanak, akkor egy mozdulattal 144 milliárd forint üti az MNB markát.


Amiről pedig sajnos tudnunk kell, hogy újabban az már "nem az állampolgárok pénze, hanem az MNB-é" és azt csinál vele Matolcsy, amit akar. Nincs felette érdemi kontroll, vehet belőle még kastélyokat, vagy végül talán kinyomtathatja a tankönyveit az iskolájához, nem csak, hogy senki nem szólhat bele, de lehet, hogy ki se fog derülni, mert nem kötelessége a részletes tájékoztatás sem."""


[link]



#FIDESZ #Matolcsy György #újabb zseniális lopás a fidesztől #hazaáruló banda
2014. nov. 12. 10:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ez már tényleg zseniális, ahogy meglopják egész Magyarországot és a magyar nemzetet. Tanítani lehetne az mszp-nek és társainak.
2014. nov. 12. 10:09
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pardon! Itt valami óriási félreértés van. Az MNB nem Matolcsyé, hanem az állampolgároké. És ha onnan Matolcsy osztogat, akkor az állampolgárnak elemi érdeke őt úgy fenéken billenteni, hogy szálljon, mint a győzelmi zászló. Ha nem teszi, ez olyan, mint amikor a rabló besétál a lakásába, ő pedig előzékenyen elmondja, mit hol talál a rabló úr. Utána pedig megköszöni.


Tehát ha itt Matolcsy nyertes, az nem az ő ravaszságát bizonyítja, csak az állampolgár ostobaságát.

2014. nov. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ezt mond meg matolcsynak.


"Matolcsy szerint mindezt simán megtehetik, mert a jegybank pénze nem az adófizetőké, hanem a jegybanké."


[link]

2014. nov. 12. 10:16
 4/11 BlackSword ***** válasza:
100%
ohh... nem ez a zseniális... Ez csak a trükkös kategória... a zseniális az hogy közben rávették a nép egy részét, hogy tapsoljon hozzá... Mondjuk amíg foglalt mind a két keze, addig nem is tud tenni semmit a zsebében kotorászó kezek ellen...
2014. nov. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szeressük egymást ***** válasza:
100%
A mutyizgatás szerintem sem zseniális. Inkább az a vastag bőr csodálni való. Mert úgy gondolják, hogy senkinek sem tartoznak elszámolással, és azt csinálhatnak amit akarnak.
2014. nov. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, éppen a magadfajták miatt teheti meg. Nem itt kell zümmögni, jajgatni, hanem oda kell menni hozzá. Ezt javasoltam. Nem fogtad fel. Ezért majd szólj, ha segítség kell, de helyetted nem intézek semmit. Itt az a lényeg.
2014. nov. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a Magyar Nemzeti Bank már maximum csak nevében nemzeti. Pont úgy, ahogy Amerikában a FED is csak nevében Federal.


Egyébként ez volt a lényeg. A Fidesz eddigi 4-5 éve alatt 40 forint körül erősödött a frank. Mesterségesen gyengítették a forintot és most hogy forintosítanak, a Nemzeti Bank meg rásóz egy csomó devizát a bankokra, lehet visszaerősíteni a forintot.


Az államadósság egy része korábban forintosítva lett, így az erősebb forinttal látható, hogy nem csak ezen a konverzión nyernek, hanem kevesebbet is kell visszafizetni majd az IMF-nek.


Én ebben az egyben egyébként hittem a kormánynak, hogy valóban segíteni akarnak a devizásokon és nem gondoltam volna, hogy még ez is egy ordas nagy hazugság lesz...

2014. nov. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én akkor lepődtem volna meg, hogyha ezzel az átlagemberek nyernek...:D
2014. nov. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

miért van az, hogy a 700ft-s netadó ellen összejön közel 100 ezer ember (csak bp-n 40ezer) tüntetni, igen tudom tudom az elvek..

de ilyenkor hol vannak ezek az emberek? már megint nem 700ft-kről van szó, hanem súlyos százezrekről emberenként, mint a nyugdíj megtakarításoknál, meg a trafikoknál ahol családok sok éve fenntartott vállalkozásai mentek csődbe, a földek újra osztásánál, ahol szintén családok mentek tönkre, a "felsőoktatási reformnál" ahol több szakon is megszüntették teljesen az államilag finanszírozott képzést, ezzel szegényebb családból származó fiatalok jövőjét vették el, az oroszok felé 4000 milliárdos eladósodásunk, ami látva az EU-Orosz kapcsolatát még az sem kizárt, hogy bajba sodorja az országot, az oktatásból pénzek kivonása, ami miatt iskolákat kellett bezárni tanárok vesztették el a munkahelyüket.. bizonyos gyógyszerek támogatásainak megszüntetése, amivel súlyos 10 ezreket vettek ki a beteg emberek zsebéből (nekem is az egyik gyógyszeremen megszűnt a támogatás 500ft helyett 5000ft csak az az egy gyógyszerem/hó --> 54ezer ft/év -.-)

hol van az a 100 ezer tüntető ember??

2014. nov. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
amik idáig voltak, azok nem tüntetések voltak...az emberek nem maguk miatt mentek ki, hanem mert volt egy-két ember, aki vállalta a szervezést. ha senki nem áll fel, és megy ki az utcára, akkor más sem fog. te miért nem mész ki? te is azt várod, hogy majd valaki megindul, és mész utána...ezzel semmit nem lehet elérni így...egy igazi tüntetés nem szakad félbe azért, mert eddig volt engedélyezve...vagy mert megéheznek, elkezdenek fázni az emberek...ha tényleg olyan fontos lenne ezeknek az embereknek például a netadó, akkor egy hétig az utcán lettek volna, kitartóan. de nem merünk harcolni a jogokért, hiszen elvesztik az állásukat, ha másnap nem mennek be dolgozni...:D fogadni mernék, ha a főnök elhatározná, hogy kimegy egy tüntetésre, és megmondja az alkalmazottaknak, hogy nem kell bemenni dolgozni, egyik sem az utcán lenne, hanem otthon pihenne...mert az kényelmesebb.
2014. nov. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!