Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha visszaerősödik a forint...

Ha visszaerősödik a forint 210-es chf-re +megemelkedik az alaplamat (ezzel az új forintosított hitel kamata is) akkor a kormányt hogy fogjuk elszámoltatni a rossz döntéséért?

Figyelt kérdés
Ráadásul most kötekező nem választható!

2014. nov. 12. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
sehogy :D lenyeljük.
2014. nov. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a banatos macskatol erosodne olyan brutalisan meg a forint, mikor alacsony az alapkamat es a jegybank bevallottan nem torekszik az erositesre?


Jo esellyel inkabb tovabb fog gyengulni, mivel a devizasok mar nem lesznek ennek akadalyai.

2014. nov. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, megoldja akormány higy ne erősödjön a forint.
2014. nov. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon is reális felvetés ezen gondolkozni, tekintve azt, hogy vannak akik 8-10 évig még törleszteni fognak, nem tudhatjuk mi lesz addigra, én is ezen gondolkoztam amikor olvastam erről a híreket: az emberek forintosításra kényszerítése nem számít egyoldali szerződés módosításnak?

mi van akkor, ha én szeretném devizában tartani a hitelem, mert meg vagyok róla győződve, hogy ezzel 5 év múlva hatalmasat nyerek? és mi van akkor, ha tényleg nekem lenne igazam és tényleg hatalmasat nyertem volna..

2014. nov. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Eddig azért ment a rinyálás, hogy ne legyen deviza alapú a hitel. Amikor átváltanák forint alapúra akkor meg azért fog menni, h ne legyen forint alapú!?


Nehéz eligazodni a néplélek rejtelmein.... :-)))))

2014. nov. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5 szerintem te magad sem tudod miről beszélsz :D

a legtöbb embernek nem a deviza alapú hitellel volt bajuk, pontosan tisztában voltak vele hogy devizában veszik fel a hiteleket, hanem az egyoldalú bankoknak kedvező szerződés módosításokon volt a nagy felháborodás, és most ismét bevezetnek egy egyoldalú szerződés módosítást, hiszen a hitel felvevő nem dönthet majd arról, hogyan szeretne tovább fizetni, és ha ezen bukni fog, az már megint a bankokon fog múlni..


gondolom te is felháborodnál, ha vennél egy telefont pl a T-mobiletól előfizetésesen, fizetnéd a havi 5.000ft-ot az x csomagra, majd a mobil szolgáltató egyszer csak úgy döntene, hogy átírja a szerződésedet és mostantól csak akkor lehetsz a telefon birtokosa, ha átlépsz egy y csomagba, ami havi 8.000ft.. majd a csomag ára az infláció hatására megnőne 10.000ft-re.. majd jönne az állam és azt mondaná, hogy kötelezően át kell menned a z csomaghoz, ami jelenleg 9.000ft, de vannak rá kilátások, hogy az előző csomag 10ezerről 6-7ezerre csökken, de ebbe neked semmi beleszólásod nincs.. -.-

2014. nov. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A rinyalas nem azert megy hogy ne deviza alapu legyen, vagy hogy az legyen, hanem azert hogy visszamenoleg a hitelt ugy szamoljak mintha forintban lett volna felveve, de a devizahoz igert kamatokkal.

Na ez az ami nem fog menni.

2014. nov. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 hát ez elég nagy csőlátásra utal.. te most százezrek nevében beszélsz egy személyben? vagy a propagandákból szerzed az információkat?
2014. nov. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kormány valószínűleg éppen azért akarja forintosítani a devizahiteleket, hogy csökkenjen a családok árfolyamkockázata, mivel sokkal inkább a forint gyengülésére játszik, nem várható a forint jelentős erősödése.


Akinek nem tetszik a kötelező forintosítás, meg akarja tartani devizahitelét, az valószínűleg majd külföldi, EU-s bíróságokon tud csak eredményt elérni.

2014. nov. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ez összeesküvés-elméket de lehetséges??.

A forinthitelek kihelyezésére a forint jobb pozicióba kerül (ez gazdasági tény) de tegyük fel csak kis mértékben erősödik a forint....

Mire mindenkit átváltatnak AKKOR MATOLCSI BEJENTI az alapkamat emelést!! Szívás de a fideszfanok ezt továbbra sem értik (igaz Béci#10)

2014. nov. 13. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!