Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy frissen alapított BT....

Szőrös Béka kérdése:

Egy frissen alapított BT. Mennyi eséllyel tud hitelhez jutni banktól? 1-2 millió forint, beruházásra

Figyelt kérdés

2014. nov. 9. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ingatlanfedezettel lehet esélye, anélkül viszont esélytelen.
2014. nov. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha hitelre venné meg a BT az eszközöket? Cetelem, Cofidis, ilyesmire? Arra megkapná vajon?
2014. nov. 9. 08:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Induló bt nem fog kapni hitelt, mivel ahhoz lezárt üzleti évvel (vagy kettővel) kell rendelkeznie.


A vállalkozásfejlesztési alapítványnál van elérhető hitel erre, de szintén fedezetes.


Magánszemélyként Te adhatsz be a bt-be tagi kölcsönt, ilyen forrásból (pl. személyi kölcsön), vagy eleve abból is megalapíthatod a bt-t. 2006-ban én is így indultam a bt-vel. Hipermarketes bevásárlókártyából alapítottam.


Eszközbeszerzésre meg pályázati lehetőségek vannak vissza nem térítendő formában induló vállalkozás esetén a munkaügyi központnál, vagy a fiatalok vállalkozóvá válásának támogatása program keretében.


Ez utóbbiak részben fedezetesek és önerőt igényelnek.


Előbb próbálj valami kompetenciát szerezni vállalkozási ismeretekből, vagy könyvelővel juss dűlőre úgy egyszerűbb lesz, mert egyenlőre az látszik hogy tőke és vállalkozási ismeretek nélkül próbálkozol valamit kezdeni magaddal, ami nem biztos, hogy baj csak előbb ismerd meg a lehetőségeket.

2014. nov. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sok kérést teszel itt fel indulás előtt bt-vel kapcsolatban.


Megkérdezhetem, hogy miért pont bt-t akarsz és nem egyéni vállalkozóit?

2014. nov. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Minimális tőke lenne, de igen, az a baj, hogy én nem nagyon látom át ezeket a dolgokat :). Értek valamihez, ami köré szeretnék egy vállalkozást felépíteni. Sajnos eszközök kellenének hozzá és ezekhez szeretnék hozzájutni. Köszönöm a válaszod! :)
2014. nov. 9. 09:13
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt ajánlották
2014. nov. 9. 09:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Munkaügyi pályázatnál 1 hónapig kell álláskeresőnek lenned és azt követően igényelhetsz, ha ki van írva.


Most épp hónap végéig Budapesten van ilyen, de minden megyében meghirdetik évente 1-2szer:


[link]



Ami neked előnyös, mert szakmai kompetenciád van és magában foglalja 2 millióig az eszközbeszerzést is, meg a cégalapítási költséget és az üzleti tanácsadást is.


Viszont ott:

- Vagy ingatlan fedezet kell, vagy banki garancia, ami legalább 2,2-2,5 millió forint értékű.

-mellette 2 millióhoz minimum 4-500.000 Ft önerőt kell tudni felmutatni


- 2 évig Te nem dolgozhatsz másban csak a vállalkozásban, ami Bt esetén teljes havi járulékot (havi 70-75 ezret)jelent Rád nézve.


Kérdés a társvállalkozó milyen minőségben van jelen, mert ha utána is lehet (pl. megszűnik a munkaviszonya, vagy egyéb dolog miatt nem lesz máshol biztosított) járulékot fizetni, akkor az már elég sokba van havi szinten is. (havi 150-160 ezres tétel, ha van bevétel, ha nincs + a vállalkozás fenntartási költségei havi szinten 20-25 ezer)


És ugye a fenntartási időszakban nem szüntetheted meg a céget 2 évig. De a megszüntetése is jóval drágább, szintén százezrek, mint az ingyenes egyéni vállalkozóé.


És ugyanúgy korlátlan a felelősséged benne.


Szvsz költségminimalizálóbb, ha kata egyénibe indulnál neki havi 50 ezres járulékfizetéssel, nincs alapításai költséged, ugyanakkor nem köthetsz magaddal munkaviszonyt, amihez helyenként jelentős (pl. 27% szocho)adókedvezmények társulnak.


Hacsak a társvállalkozó kompetenciája, vagy tőkéje miatt nem elengedhetetlen fontosságú a jelenléte.


Kft a 3 milliós alaptőke miatt kilőve.


Jövőre lesznek még indulóknak szóló pályázatok támopban talán 10%-os önerővel,fedezet nélkül 3 millióra, de java részt azok is utófinanszírozottak, hacsak nem alakítják át a kifizetési folyamatot.


De oda nem árt ha jóban vagy egy-két emberrel is...

2014. nov. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem írni, hogy én most dolgozom főállásban és ez mellett szeretném megcsinálni. Párszáz ezer önerőt ki tudok sajtolni.
2014. nov. 9. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!