Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit kellene csinálni hogy...

Mit kellene csinálni hogy Magyarország fejlődésnek induljon?

Figyelt kérdés
Mert eddig sz összes kormányzástól csak komoly ígéreteket hallottunk!Szerintetek mit kellene csinálni hogy ténylegesen fejlődésnek induljon az ország!

2014. nov. 15. 16:12
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos Magyarországot a Fidesz és az MSZP olyan szinten tönkretette, hogy 3 2/3-os ciklus sem lenne szerintem már elegendő egy normális pártnak ahhoz, hogy ezt a trágyadombot helyrehozza. Itt szinte minden el van rontva, tönkre van téve. Az egészségügyet is évekbe telne normális pályára állítani, plusz a kórházak 80%-át biztos fel kellene újítani.

Mire normális ország lenne ismét Magyarország, addigra Románia, Szlovákia, és Horvátország is elhúzna mellettünk.

2014. nov. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%

22: Micsoda? :D


Egyébként én dolgoztam az Audi gyárban (tudom, nem Mercedes) és jó munkahely volt. Normális fizetést adnak a dolgozónak és normális körülmények között dolgozhatnak. Ha kell privátban küldök még fényképet is miközben rakom a motorblokkokat, hogy lásd, nem vagyok bérkommentelő.


Esküszöm ezt a kérdést ellepték a buta emberek, de tényleg.

2014. nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
88%
A multik még a szemit is kilopják a magyar embernek.
2014. nov. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"A multik még a szemit is kilopják a magyar embernek."


Ooo, mondjátok már el mit lop el a multi, a külföldi cég?


A cég a vállalkozás után ADÓT fizet, az ott dolgozók szem. jöv. ADÓT fizetnek, majd a vásárláskor ÁFA-t (ADÓT) fizetnek.

Ebből él az ország, az állam.

Vagy jobb lenne közmunkában utcát seperni? Ez nem termel semmit, fizetni pedig a mások által befizetett adóból fizetik.


Az a bajotok, hogy a cégnek nyeresége van?? Hát persze, hogy van, ezért fektettek be!

A nyereséggel van baj? Te befektetnél pénzt olyanba, ami nem nyereséges?


Előtted is ott a lehetőség, befektetsz pár milliárdot, felépítesz egy gyárat, és termelsz valamit, amit utána el is tudsz adni.

(audi már van, talán próbálkozz hundi néven gépkocsit gyártani :b , szerinted sikerül?!)

2014. nov. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Annak idején a szocializmusban volt egy jól bevált módszer Magyarország felvirágoztatására. Az, hogy a magyarok Magyarországért dolgoztak. Mert ha a multiknak dolgoznak, akkor a multik szépen fognak gazdagodni, a magyar meg szegényedni. Szolgaságból még senki sem gazdagodott meg, bármennyit is keressen. A magyar emelheti a munkaidejét a multiknál mondjuk napi 48 órára is, akkor sem fognak eltűnni a kátyúk az útjainkról. Ahogy adóemeléssel sem.

De mindezt teljesen felesleges volt leírnom, mert továbbra is mindent elkövetünk azért hogy az ország tovább szegényedjen: Mégtöbb külföldi befektetőt csalogatunk be, adókat és árakat emelünk. Valamint csak azért sem irtjuk ki a korrupciót, csak azért sem államosítjuk vissza a 25 év alatt ellopott népvagyont. Hátha az ország megindul a gazdagodás felé és mi lesz ha újra tetőteres házat építhetne mindenki a fizetéséből.

25 éve mikor az emberek a rendszer ellen szavaztak, az volt egy nagy idiótaság. Azt még a gyerekek is tudták akkor, hogy onnantól a gazembereké lesz a hatalom. De ha valaki élvezi a közmunkabért, feltéve ha jut neki egyáltalán, az pártolja csak tovább a kapitalizmust, melyben nem ő az úr.

2014. nov. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Az a gond h az ország gazdasága olyan s z a r hogy jelenleg jo h vannak multik én pl multinál 2 annyit kerestem mint most maszeknál 3 évvel később XD és ugyanannyit sőt nem 2x annyit termelek a főnökömnek. Ja és multiknak gyártunk jó pénzért.

Eu elleneseknek annyit h télleg jo lenne függetlennek lenni multik nélkül ha lenne gazdasága az országnak de mivel nincsen így az eura és a multikra támaszkodunk.

Magyarország gazdaságának fenntartásához müködéséhez a lóvé 80% az Eutol van nem nehéz kitalálni mi lenne akkor ha az nem jönne azért fosnak a politikusok a szankciótól.

2014. nov. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Ha Magyarországon bevezetnék a luxemburgi vagy svájci magas minimálbért, az emberek akkor is elégedetlenkednének. Mert nem a bérrel van a gond, hanem a társadalmi pozícióval. Azzal hogy alkalmazottak. Annak idején a szocializmusban szinte mindenki szeretett volna a saját meghitt otthonában dolgozni az idegen munkahely helyett, például a háztáji gazdaságban. Vagy emlegették az osztrák példákat hogy például magánóvodát nyitnának a magánházukban, stb.

Ma nem kötelező idegen munkahelyen dolgozni, ennek ellenére még a falvakban is alkalmazottak szeretnének lenni. Az emberek valamiért lemondtak az önállóságról.

2014. nov. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!