Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent a kapitalizmusban...

Mit jelent a kapitalizmusban a korrupció?

Figyelt kérdés

Nekem van x pénzem. Odaadom neked, ha mondjuk megteszel valamit és adsz egy kiló epret, amiből fél kiló zöld színű.


Te vagy elveszed a pénzt, és cserébe teljesíted, amit kértem, vagy nem veszed el.


Ilyen logika mentén le tudja valaki írni mi az, hogy korrupció?



2014. nov. 15. 23:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
77%

Ennek a kérdésnek nincs értelme. Az nem korrupció, az hogy neked van x pénzed, és fizetsz egy szolgáltatásért és termékért. A korrupció eleve hatalommal való visszaélés, két magánszemély nem tud korruptkodni, max feketézni. Jelen példában például az epres nem ad számlát a havernak, cserébe kölcsönadja a biciklipumpáját, stb.


Persze mögöttes tartalommal már működhet a szituáció. Neked van 1 millió forintod, és kifizeted egy kiló eperért, azzal a nemhivatalos kéréssel, hogy a céged pályázatát részesítsem előnyben a bíráló bizottság tagjaként, meghívjalak zárt körű közbeszerzésre, vagy simán csak hatszoros áron vásároljak a cégedtől valami szolgáltatást annál az állami szervnél ahol dolgozom. Ez ma magyarországon mindennapos gyakorlat, csak nem epret kell venni, hanem Orbán és kormányközeli alapítványokat tömni pénzzel a kedvező elbánásért cserébe.

2014. nov. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

# 1


És?

2014. nov. 15. 23:37
 3/29 A kérdező kommentje:
Hajlandó vagy visszavonni, amit írtál az előbb, 1 millió Ft-ért?
2014. nov. 15. 23:38
 4/29 anonim ***** válasza:
69%
Mi és?
2014. nov. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Visszavonás alatt azt értem, hogy terpeszben állok átkúszol a lábaim között, és nyílt levélben tagadod meg korábbi tanaidat.
2014. nov. 15. 23:39
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Te az állam embere vagy. Én meg a vállalkozó. Te adsz nekem 100 forintot azért, hogy adjak neked egy kiló epret. Én a te általad adott 100 forintból vissza adok neked 70 forintot 30-at megtartok, viszont csak 10 deka epret adok.

100 forint értékű eperért cserébe kaptál 10 forint értékben, a különbözetet pedig eltesszük. A megrendelés látszólag teljesítve van, de mégsem, viszont a 100 forintot elosztottuk.

2014. nov. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen hajlandó lennék, mivel ez az írás nem fejt ki semmilyen hatást a világra (vagy rám), viszont 1 millió forint igen :)
2014. nov. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

# 6


Hülye volt az egyik fél az üzletben. Ha azt mondom, adok 100 Ft-ért epret, de az csak 30-at ér, nem érdekes, ha megveszed tőlem 100-ért.


Ha azt mondom, megbízok valakit, hogy vegyen epret 100-ért és az olyat vesz, ami csak 30-at ér, hülye voltam.


De az üzlet az üzlet.

2014. nov. 15. 23:44
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha 100 Ft 1 kg eper, akkor én adhatnék neked 200 Ft-ért 2 kg epret!

...de nem adok el neked epret, csak, ha belecsúsztatsz a zsebembe 200 Ft-ot!


Tehát a zsebembe 200 Ft, Az eperért 200 Ft, így kapsz 2 kg epret!

2014. nov. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Amikor valaki korrupciót kiállt a kapitalizmusban, az annyit tesz, hogy nééééézzééteeeek, ott valamit sokkal drágában adnak, mint amennyit ér, ne vegyétek meg. Ez is része lesz az információhalmaznak, majd a többiek továbbra is eldöntik, hogy mit vesznek mennyiért.
2014. nov. 15. 23:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!