Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Utólag visszanézve mi a...

Utólag visszanézve mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Volt ugye a népszavazás, amikor három témában szavazhattunk, ezek közül a két fő pont ugye a tandíj és a vizitdíj volt. Azóta kiderült: szarban az oktatás, őrületes a túlképzés, kevés a pénz. És az is egyre egyértelműbb, hogy hamarosan összeomlik az egészségügy.


Én úgy látom, hogy az akkor nem vállalt terheket most többszörösen fogjuk nyögni. Nem érte volna meg - akármilyen nehéz lett volna is - belemenni a reformokba?


(Ez nem pártpolitikai kérdés. Nem igazán érdekel, ki miért utálja az MSZP-ét, meg hogy melyik pártot támogatja, és hogy ki mindenki mennyivel jobb ötletekkel bír. Csak az érdekel, hogy így utólag visszanézve, nem érte volna meg megszavazni?)


2010. jan. 28. 23:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Én azon kevesek közé tartozom, akik nem szavazták le egyik pontot sem. Ne várd, hogy azok egyet értsenek veled, akik 300 Ft-ért beálltak a bégetők közé. Még mindig sokan elhiszik, hogy áldozat nélkül, csak egy X-szel megoldható minden probléma.
2010. jan. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%
És annyit még megjegyeznék, hogy leginkább nem is őket, a 300 Ft-osokat hibáztatom. Ők egyszerű emberek, akik csak úgy gondolják, hogy van jobb helye is annak a pénznek. Még ha csak egy fröccsöt, vagy egy fél doboz cigarettát vesznek is belőle. A legnagyobb aljasság az, amikor valaki az emberek haragjára és gyarlóságára építi a saját népszerűségét, és vesz revansot a politikai ellenfelén, miközben tudja, hogy ezzel árt az országnak, és a gazdaságnak.
2010. jan. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
2010. jan. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Első és a második válasszal nagyjából egyetértek. Ezért is tartom groteszknek az olyan kérdéseket, hogy "mi jót tett nekünk az MSZP?". Hát mi szavaztuk meg, hogy ne tegye.

Pedig szerintem egyre nyilvánvalóbb, hogy a tandíj fékezte volna az oktatás eltömegesedését, hisz a legjobban tanulók fedezhették volna az ösztöndíjukból a tandíjukat. Az egészségügy helyzete meg katasztrofális, talán a vizitdíjjal nem tartana, ahol tart.

2010. jan. 29. 00:50
 5/20 anonim ***** válasza:
21%

"Volt ugye a népszavazás, amikor három témában szavazhattunk, ezek közül a két fő pont ugye a tandíj és a vizitdíj volt."


Eddig jól emlékszel :)


"Azóta kiderült: szаrban az oktatás, őrületes a túlképzés, kevés a pénz. És az is egyre egyértelműbb, hogy hamarosan összeomlik az egészségügy."


Az, hogy "szаrban van", nem éppen túl szakszerű. Azt is körül kellene írni, hogy mi az, amikor "összeomlik az eü.". Ráfújnak és összedől, vagy mi?


"az akkor nem vállalt terheket most többszörösen fogjuk nyögni."


Hogy lehet egy terhet többszörösen nyögni? Értem én, hogy alanyi költő akarsz lenni, de ahhoz máshogy fogj hozzá :)


"Nem érte volna meg - akármilyen nehéz lett volna is - belemenni a reformokba?"


Nem léteznek "a reformok". Reformok vannak. A reform változtatást jelent, a játékszabályok megváltoztatását. Sokféle reform van. Reform lenne az is, ha mondjuk ingyenessé tennénk a gyógyszereket, és adóból finanszíroznánk. Reform lenne a tb teljes eltörlése is. Reform lenne az is, ha bezárnánk az összes kórházat, és aki beteg, az menjen Szlovákiába. Sokféle reform van, nincs "a reform".


Aki azt állítja, hogy léteznek "a reformok", az ócska propagandát folytat vagy nem érti a reform szó jelentését.


"Ez nem pártpolitikai kérdés"


Már dehogynem. Eminenter pártpolitikai kérdés, hogy mit tekintesz "A Reformoknak". Ha szerinted a szocik által tervezett reformok A Reformok, akkor ebben a kérdésben szoci párti vagy és kész.


"Csak az érdekel, hogy így utólag visszanézve, nem érte volna meg megszavazni?"


Ha híve vagy a vizitdíjnak, akkor TALÁN igen.


De a vizitdíjról való szavazás fő tárgya nem maga a viztidtíj volt, hanem az, hogy folytatódhat-e azoknak a reformoknak (nem "a reformok"-nak, mint bölcs vezéred nyomán nevezed, hanem "azoknak a reformoknak") a bevezetése, amit a kedvenc pártjaid keresztül akartak vinni. Ezt sikerült az amúgy kétségkívül elég vicces népszavazással megakadályozni, és ez a fontos.

2010. jan. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
24%

"Az egészségügy helyzete meg katasztrofális, talán a vizitdíjjal nem tartana, ahol tart."


Indoklás is tartozik érdekes kijelentésedhez?

2010. jan. 29. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

02:05.

Nagyon alapos vagy, gratulálok. Remélem örömödet is lelted benne, ha már ennyit fáradtál vele.


Tudod van, amikor az ember nagyon ügyel arra, hogy választékosan fogalmazzon. Van olyan, amikor meg nem. Egy internetes fórumon az emberek többnyire pongyolán fogalmaznak. Hogy miért, arról is lehetne vitatkozni, jelen esetben én azért fogalmaztam kevésbé körültekintően, mert számítottam az emberek jóindulatára.


Olykor viszont megjelenik egy ilyen kötekedő figura, mint te, és perverz örömöt lel abban, hogy darabokra szed egy ilyen szöveget. Egészségedre.


És most a kedvéért pontosítok:


Azt kifogásoltad, hogy én "a reformokról" beszéltem, miközben csak "reformok" vannak. Nos. Nem tudok olyan nyelvtani szabályról sem, ami szerint a "reform" szó előtt hiba lenne határozott névelőt használni. De itt ugye nem is erről van szó, szerinted.


Mivel én nem általában a reformokról beszéltem, csak a fenti két tervről, ezért a későbbiekben "a reformok" alatt csak a a vizitdíjjal és a tandíjjal kapcsolatos döntésekre céloztam. Nem gondoltam, hogy ez a két döntés A reform, hogy a szocik csinálják A reformot, és hogy ez a fogalom a fenti példákon kívül gyakorlatilag használhatatlan. Ezt csak a te enyhén paranoid, szőrszálhasogató gondolkodásod látta a szavaim mögé.


Örülök, hogy ennek a megértése rajtad kívül másnak nem okozott gondot. Azt viszont kicsit sajnálom, hogy nem válaszoltál a kérdésemre.


És ha már ilyen hasznos tanácsokkal láttál el engem, hadd adjak egyet neked én is: a pökhendi okoskodást igen kevesen díjazzák.


Azért köszi, hogy benéztél.

2010. jan. 29. 03:10
 8/20 A kérdező kommentje:

"Indoklás is tartozik érdekes kijelentésedhez?"


Ó, gyáva vagyok én ahhoz, hogy megpróbáljak elmagyarázni valamit annak, aki ilyen bámulatos elmeéllel és ilyen földbedöngölő kritikai képességekkel rendelkezik. :)

2010. jan. 29. 03:14
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

03:10


"Mivel én nem általában a reformokról beszéltem, csak a fenti két tervről, ezért a későbbiekben "a reformok" alatt csak a a vizitdíjjal és a tandíjjal kapcsolatos döntésekre céloztam."


A vizitdíj nem eü. reform, hanem egyszerűen egy új adó, illetve díj.


A tandíj sem oktatási reform, hanem egyszerűen egy újabb díj.


Eü. reform lenne (lett volna) pl. az áttérés a több-biztosítós rendszerre. Az tényleg reform. Ezt tervezte az MSZP-SZDSZ. (Szóval a tárgyi tudásod eddig egyes). Ehhez a reformhoz előzőleg szükséges lett volna a vizitdíj bevezetése, ha érdekel, miért, akkor olvass el egy bevezető egészséggazdaságtani tankönyvet. Azzal, hogy a vizitdíj le lett szavazva, két dolog történt. Egyrészt nehéz lett annak a reformnak a folytatása, amit az MSZP/SZDSZ tervezett. Másrészt az MSZP/SZDSZ látva a politikájával szembeni ellenkezést, elállt a reformjai bevezetésétől. Valószínűleg ősszel lett volna a népszavazás a reformjaikról egyébként.


Jó lenne, ha hisztizés helyett arra koncentrálnál, amit odaírtam. Talán meg is értenéd, ha használnád az agyad.

2010. jan. 29. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

03:14


Értem, szóval gyáva vagy.

2010. jan. 29. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!