Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kiüldözi Orbán a nagy üzletlán...

Kiüldözi Orbán a nagy üzletláncokat. Drasztikus áremelkedések jöhetnek. Vélemény?

Figyelt kérdés
[link]

2014. nov. 19. 07:13
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
92%

Ez olyan bullshit, hogy nem igaz.


"elfogadott mértékű profit" Mi az, hogy elfogadott? Ez is ilyen fideszes megfogalmazás. (Amúgy néha már nem értem, hogy a fidesznek az a baj, ha túl nagy a profit, vagy az, hogy túl kevés?)


Azt elárulnám, hogy Magyarország lakossága nem 100%-ban kereskedelmi üzletláncoknál dolgozik pénztárosként. Innentől az hülyeség, hogy a 400 forintos tejjel én jobban járnék, mert az én fizetésem nem nőne 70e-ről 200e-re.


Másrészt tőlünk nyugatra simán keresnek az emberek 200e-t pénztárosként, de nem kerül 400 forintba a tej (Németországban tejet olcsóbban kapsz, mint Magyarországon).


De amúgy sem erről van most szó. Ilyet, amit most a kormány meglépett, illetve még meglépni készül, nem lehet csinálni a kereskedelemmel, főleg nem úgy, hogy éppen kormány-közeli cégek jobban járjanak.

2014. nov. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
39%

#31 "Elfogadott mértékű profit" igenis létezik, pont ugyanúgy, ahogy "bérszínvonal" és "életszínvonal" is létezik. Még számszerűsíteni is lehet, elég okosak a közgazdászok. De látom, te már a bérszínvonalnál elakadtál - ha a termelők és a szolgáltatók bevétele emelkedik (magyarul az ár- és bérszínvonal feljebb megy), az nem csak a pénztárosokat fogja érinteni. Csakhogy ehhez termelés kell.

(Tényleg sosem gondolkodtál el azon, hogy miért magasabbak az árak és a fizetések Ausztriában, mint nálunk?)


Szerencsére én is jártam Németországban, sőt, huzamosabb időt töltöttem Nyugat-Európában, úgyhogy tisztában vagyok az ottani árakkal. A Sparban ötezer forint/kilóért vettem felvágottat és 120 forintért tojást. Aki ott él, megerősítheti. A tej literje 400-500 körül volt, nem véletlenül hoztam ezt a példát. Ezt nem nevezném olcsónak. És ez még csak az élelmiszer, a rezsit és a lakhatást meg inkább hagyjuk...


"Ilyet, amit most a kormány meglépett, illetve még meglépni készül, nem lehet csinálni a kereskedelemmel"


Na, ebben egyetértünk. Le is írtam a 27. válaszomban. Ha az emberek ki akarják nyírni a saját gazdaságukat, akkor egy demokráciában a kormány ezt nem tudja megakadályozni. Egyszerűen nincs hozzá joga. A kormány most tanár bácsit játszik, és megmondja nekünk, hogy mit vehetünk meg, és mit nem.

Felnőtt emberek, felnőtt társadalmak ezt kikérik maguknak. Ja, felnőtt emberek, felnőtt társadalmak egyébként képesek is vigyázni magukra.

2014. nov. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
92%

Akkor én biztos marha jó helyen vásároltam Németországban (Lidl), ahol jobb minőségű árut kaptam kb. ugyanannyiért, mint otthon. A tej konkrétan 200 Ft körül volt legutóbb (augusztusban, átszámítva, 1 l, 3,5%-os, 100% német). Persze Magyarországon is van olyan üzlet, ahol tejet 3-400-ért adnak.

Meg ha van is a mindennapi élelmiszerek esetén egy kicsi többlet az itthonihoz képest, akkor sem olyan arányú, mint a fizetések. A németek bére kb. 4-szerese reálértéken (!), mint nekünk.

2014. nov. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
41%

Jééé hát nem pont én is erről beszélek! Hogy nem baj az áremelkedés, ha ez a hazai termelést erősíti, mert a pénz körbemegy. Vársz tíz évet, és hopp, reálértéken többet ér a fizetésed, mint most.

Pontosan erről szól ez az egész. Hogy (általánosságban) minél fejlettebb egy ország, annál magasabbak az árai, de mégis annál jobban élnek ott az emberek. Gondolkodj már el azon, hogy ez miért lehet így? Ők sem fáról szedik a pénzt.

2014. nov. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
80%

Pont,hogy az ideológiai kommunizmus nem számít.

Kit érdekel,ha valaki vallásellenes?

Az ő dolga,rám nem hat.Vagy fordítva sem.


A gazdasági kommunizmus viszont mindenkire hat!!!!!


Ezek a vallás nevében kisemmiznék az embereket,és ezt még be is nyelik,hányinger.

Az olyan ember ne akarjon kereszténykedni,aki azon dolgozik,hogy a gazdagoknak minél jobb legyen,és hogyan lehet a saját népedet minél jobban lehúzni!


Ez a középkori egyházban volt menő,a nép agymosása,lenyúlása,lehúzása.


Remélem a valóban vallásos emberek nem szavaznak ezekre a mocskokra.

2014. nov. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
44%

A világ legegyszerűbb dolga mindenkit kiüldözni.

A néppel dolgoztatni,ők csak versenyezzenek a jólétért.

Míg nekik verseny nélkül,alanyi jogon jár a jólét.

És még azt is szabályoznák,hogy te mire költsd a pénzedet.


vagy kommunizmus van,vagy kapitalizmus.

Olyan nincs,hogy rád egy érvényes,rám meg az.


Vagyis van,de annak tudjuk mi a neve............

2014. nov. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

OFF: "elfogadható mértékű profit" "valódi ár" "extraprofit" kifejezések NEM léteznek. Aki ezeket kitalálta, az a közgazdaságilag analfabéta.

A profit, az profit, ha tetszik, ha nem. Egy cég azért jön létre, hogy profitot, nyereséget termeljen, nem pedig erkölcsi célzattal vagy szívjósággal ezt kéne végre megérteni.

Az árat - ideális esetben - a piaci verseny határozza meg, nem pedig úgy hogy diktálva megmondják, hogy pl. a kenyeret 350 Ft-ért lehet adni, mert azt mondják.


ON: Rossz ötlet a nagy üzletláncok kiűzése, mert a csökkenő kínálat nagyon felviszi az árakat.


A CBA drágának számít, a választék fos és gagyik a saját termékeik. A személyzet bunkó és flegma. Ha zárás előtt 10 perccel a pénztárnál megjelenek akkor mindig húzzák a szájukat.

2014. nov. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Egy normális országban arra törekednek,hogy minél minőségibb,minél kedvezőbb áron legyen elérhető.


Nem pedig a gagyit,minél drágábban eladni.

2014. nov. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!