Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mi lesz itt még...

Szerintetek mi lesz itt még az elkövetkező 4 évben?

Figyelt kérdés
Abba bele sem merek gondolni, hogy 2018-ban ismét orbánék maradnak abszolut többséggel...mert ha igen, szerintem minden fiatal elmegy külföldre boldogulni. Dehát nem nagyon látok egyelőre kormányképes erőket :( Mit szóltok, milyen irányba halad az ország?

2014. nov. 19. 19:17
1 2
 11/18 Macungo ***** válasza:
15%

Én is azt tapasztaltam ismerősöknél, hogy visszajönnek a fiatalok előbb-utóbb. Egyébként meg menjenek, több munka marad nekem :).

Most mint az előző ciklusban Orbánék, átnyomják a kormányzás elején a kellemetlen, de szükséges dolgokat.

Külföld megint piszkál minket a csalódott balliberális értelmiségi tollbamondásai szerint és az érdekeiket védő gazdasági körök is próbálják megdönteni a demokratikusan választott magyar kormányt a demokrácia védelmében..


1-2 év múlva befejezik ezeket az intézkedéseket mármint a kormány és onnantól megint népszerűbb törvények következnek és az elején hozott kellemetlen intézkedések eredményeit megint látjuk majd pozitív hatásait érezzük és kiderül, hogy megint riogattak minket a ballibek, hogy tönkremegyünk, ha nem lesz IMF hitel, meg bedőlnek a bankok, ha megadóztatjuk őket, meg nem lesz meg a 3 % alatti költségvetési hiány és akkor az EU megesz minket..


Csődöt vizionáltak, de ma már tudjuk, hogy ez mind kamu volt.. Így lesz ez a mostani károgásokkal is.. A tüntetők meg válasszanak vezetőt meg problémát maguknak. Egyébként meg lassan kevesebben mennek ki, míg végül már nem mennek ki..

2014. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én jövő augusztusban töltöm a 18at, sajnos idén még nem szavazhattam, de folyamatosan olvasom a legfrissebb politikai híreket (ilyen irányban is fogok tanulni tovább egyébként). 2018-ban én mindenképpen A Jobbikra vagy az LMP-re fogok szavazni, bár abban még reménykedem, hogy lesz egy olyan párt is akkora, ami az emberek érdekeit képviseli, nagymértékben civil szerveződésű, addig meg valahogy kihúzzuk, Orbánék nem győzhetnek megint!


ÉLJEN MAGYARORSZÁG! HAJRÁ MAGYAROK! NE HAGYJUK ELNYOMNI MAGUNKAT!!

2014. nov. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

Valószinűleg egyre nehezebben fognak tudni normálisan kormányozni,sok lesz az utcai, civil fiatalok által létrehozott mozgolódás,amihez később s társadalom szélesebb

rétegei is csatlakozni fognak.Egyre nagyobb nyomás lesz a kormányon,kérdés hogyan fogja ezt tolerálni,és meddig tud békésen elmenni a helyzet.Az is elképzelhető,hogy idő előtt távozik a kormány.Ezt valószinűleg a fiatalok által létrehozott új civil szervezetek,és tüntetések tudják majd előidézni,ez lesz a fő katalizátor.Az Orbáni hatalomgyakorlás egyre inkább zsákutcába került,már így sincs mozgástere.Európa már alig-alig áll vele szóba....

2014. nov. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy az LMP megerősödhet 3 év alatt. Nem pénzeli őket ugyanis senki. Majd ha benyalnak egy nyugati nagytőkésnek, akkor lesz pénzük arra h választást nyerjenek. De ez pont ellentétes a szemléletükkel.

Ennek ellenére valószínűleg kicsit nagyobb figyelmet fognak kapni ők vagy másik új párt.


Sajnos ahhoz, hogy egy új párt jöjjön, vagy amit az utolsó 2 hozzászóló vázolt, LMP, utcai tüntetések, fiatalok stb, ahhoz egy paradigmaváltás kéne a magyar (de igazából sztem a teljes világ és EU) politikában.

Ma az Internet korában már nem arról kéne szólnia a világban hogy bazári majmok döntsenek helyettünk minket érintő kérdésekben.

Az is szomorú, hogy ideológiák döntenek helyettünk. Ma ha beállsz egy párt "mögé" azt kell szajkóznod amit ők még ha tudod is nem igaz. Így van ez az orbánistákkal Gyurcsányistákkal de egyébként az LMP-vel is.

Szóval ha majd lesz egy társadalmi szerveződés, aki azt a forradalmi célt tűzi ki maga elé, hogy a Parlamentet bezárjuk, és mostantól mindenki szépen otthon megszavazza a másnapi napirendi kérdéseket (persze azért IQ-hoz kötjük a szavazási jogot) akkor azt támogatom.

Erre még várni kell úgy 40-50 évet ami azért gáz.

2014. nov. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Macungo ***** válasza:
17%

Az előző 4 évben folyamatosan ezt hallgattam, hogy forradalom, meg nem húzza ki az Orbán a négy évet, meg nem fognak nyerni a következő választáson, illetve a nagy kormányváltó hangulatról papoltak itt is, ozt meg semmi sem lett belőle..


Elmondom nektek, hogy azok akik egyetértenek az intézkedések többségével sokkal többen vannak mint azok a fiatalok akik kimentek az internetüket félteni, mert itt tartanak, hogy az életüknek ez a legnagyobb problémája..


Még a felsőoktatási reform miatt sem tüntettek ennyien pedig az egy csöppet komolyabb gond lehetett volna..


A lényeg, hogy most azt hiszik, hogy ezzel megdöntik a kormányt, de nem egy idő után nem fognak kimenni, mert nincs miért.. Utána majd pár százezren kimennek, tüntetni a kormány mellett és el kell fogadniuk, hogy a többség ezt akarja..


Egyébként meg miért mentetek el szavazni??? És akkor már most nem lenne Orbán hatalmon. Az persze, hogy ki lenne jobb helyette azt hagyjuk igaz-e?! Csak mondjuk, hogy Orbán takarodj, de hogy ki lenne helyette hát elmondom, Ukrajna lenne helyette..

2014. nov. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Mo-on soha nem tavozott meg ido elott kormany es elorehozott valasztas sem volt...pedig az mszp ennel is rosszabbul vegezte a dolgat! ugyhogy ez a kormanyt eluldozik meg csodbe megy az orszag libsi baromsag...5 eve ezt mondjak...amiota nem ok vannak hatalmon..sztm a fidesz 2018-ban is nyer, mert nincs ellenfele jelenleg
2014. nov. 21. 10:58
 17/18 anonim ***** válasza:

De olyan sem volt kedves kérdező.hogy egy kormány ennyire

konfrontálódik az Európai Unióval,és az USA-val.Ez azért komoly ügy,nembeszélve a rengeteg a Fideszből kiábrándult választóval,akik száma egyre nő. A Fidesz -lufi kipukkadt,nem viszik végig a négy évet,ha ennyire rosszul,és mindenkivel konfrontálódva politizálnak a jövőben!Nagy a korrupció,csak a Közgép van,semmi más...

Mindenki néz a lyukon,vagy mint sokal családostul elmennek.Szijjártót,még ki sem nevezték,és 160 milliós lakást vásárolt,már másnap közölték.

Miféle emberek ezek,csak a luxus,a király már a várba készül lakni....

Jó kis URI-MURI.A nép mag adja hozzá a 2/3-ot.Igaz,a szavazóbázisuk már lassan elapad.

2014. nov. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Macungo ***** válasza:

"egy kormány ennyire konfrontálódik az Európai Unióval,és az USA-val.Ez azért komoly ügy"


Ugyan mivel provokálta az USA-t a kormány?? És ki az USA, hogy nem lehet vele külön érdekünk vagy véleményünk olykor?? Az USA folyamatosan beleszól a belügyeinkbe.. De ők nem tűrnek meg senkit aki kritizálja az ő belügyeiket. Az EU-val meg 2010-2011-ben sokkal nagyobb konfliktusok voltak..


Nem tudom miért van úgy sztárolva az USA, szerintem a világ mételye, onnan jön minden ami rossz. Ők szennyezik szinte a legjobban a levegőt és nem tűrik meg, hogy ezt szóvá tegyük nekik, pedig a mi gyerekeink jövőét pöfögik el a gazdasági érdekeik miatt. Onnan jön minden egészségtelen étel (McDonald’s) GMO, Coca-cola a marhahúsukról nem beszélve akik nem láttak füvet életükben..


Háborúznak az olajért, terroristának neveznek ott valakit annak elvehetik az állampolgári jogait, Guantánamoról nem beszélve az emberi jogok földbetiprása.. Izrael emberiesség elleni bűntetteinek elnézése civilek gyilkolása, már-már népírtás stb.... A 60-as években még külön mosdót kellett használniuk a feketéknek, meg lehetett őket ölni következmények nélkül és a mai napig is igen erős az idegen-és fajgyűlölet abban az országban.


A társadalmuk rohad a bűnözés brutális nem beszélve a fiatalkorúak lövöldözgetéséről az iskolákban. És a lehallgatási botrány is vérlázító..


"nem beszélve a rengeteg a Fideszből kiábrándult választóval akik száma egyre nő. A Fidesz -lufi kipukkadt,"


Mi az a rengeteg? És milyen kutatás támasztja ezt alá? Némi népszerűség csökkenés minden kormánynál törvényszerű minden országban a választások után.. Főleg, ha gyorsan meg akarják csinálni a kellemetlen intézkedéseket az elején ahogy korábban is tették..


Beleállnak a vitákba, de ez nem baj, ha meghátráltak volna 2010-ben a Bankok és az EU, illetve a hitelminősítők nyomása után most fizethetnénk mi a különadókat teljes egészében...

És ki lenne helyettük a jó választás??? Kinek a választótábora nőtt egyenes arányban a Fidesz csökkenéssel.. Bár én a családi adókedvezménnyel többet kaptam, minta 2 Ft-os szappanadó. Az adók többsége nem is érinti az átlagembert.. Közjegyzői díjak, meg művirág környezetvédelmi termékdíja.. Dohánygyárak megadóztatása, kit érdekel, már 3 éve leszoktam..


"nem viszik végig a négy évet, ha ennyire rosszul,és mindenkivel konfrontálódva politizálnak a jövőben"


Ha sokat mondogatod attól még nem lesz igaz. És ki viszi tovább?? Jaj, már a kormányváltó hangulat duma már elég unalmas.. Honnan tudod, hogy a többséget zavarja, hogy konfrontálódik a kormány az érdekünkben??? És szerintem annyira nem kormányoz rosszul sem..


Ma az ATV-ben a közfelháborodás napja tüntetés szervezői nyilatkozták, hogy nem akarják megbuktatni a kormányt, mert az előző kormányokat sem akarják vissza, és amíg nincs alternatíva hiba lenne megbuktatni az Orbán kormányt.


"Nagy a korrupció,csak a Közgép van,semmi más..."


Középmezőnyben vagyunk korrupció tekintetében az Európában a szomszédaink többségét megelőzve...


[link]


Nem kell mindent elhinni amit ránk sütnek.. Költözz át Romániába, vagy Szlovákiában ott sokkal "jobb" a helyzet.


Mielőtt még a elzárt gázvezetéket valaki felhozná az Ukránokkal kapcsolatban, tudom mást nem olvastok csak mert a médiában nem reklámozzák, elmondom, hogy rajtunk kívül Szlovákia és Lengyelország is elzárta gázcsapjait Ukrajna felé, de csak mi fájuk nyugatnak..


Illetve azt sem reklámozzák, hogy a hitelminősítők közül a az egyik legnagyobb hitelminősítő a Standard & Poor’s stabilra javította Magyarország államadós-besorolásának kilátását az eddigi negatívról 2014. márciusában csak visszautalva az annyira rossz kormányzásra...

2014. nov. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!