Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ti miniszterelnöki politiku...

Bob76xd kérdése:

Ha ti miniszterelnöki politikusok lennétek, akkor mire költenétek a pénzt?

Figyelt kérdés
Ha én miniszterelnök lennék, én nem a Stadionokra költeném, én a BKV járműreire költeném a pénzt, és arra költeném, ha lenne munkahely teremtés. Arra is költeném a pénzt, hogy legyen uszodák Magyarországon, legyen kórházak, legyenek óvodák és iskolák Magyarországon. Én nem vagyok olyan politikus, akik bezárták a gyárakat, és megszüntették a munkahelyeket. Én független vagyok, és ha én miniszterelnök lennék, én nem lennék baloldali és jobboldali politikus. Mit gondoltok erről ?

2014. nov. 26. 07:27
1 2
 1/17 BlackSword ***** válasza:
60%
Arra költeném, amire kell... Honvédelem fejlesztése, Infrastruktúra bővítés, Családalapítás támogatása, oktatási reform, munkahelyteremtő veruházások támogatása, egésszégügyi reform, Idegenforgalom...
2014. nov. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azlrra költeném, amire minden politikus:magamra.
2014. nov. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A jövőre.
2014. nov. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Hogy én mire? Semmire. Én miniszterelnök lennék és nem pénzügyminiszter, nem gazdasági miniszter, egyáltalán: nem szakminiszter.

Miniszterelnökként mindenekelőtt körülnéznék. Merre találhatók korrekt, magas szakmai műveltségű emberek. Azokat megtenném miniszternek, szigorúan kikötve, hogy hasonló csapatot szervezzenek maguknak mielőbb. Utána egy csapatnak szigorúan utasításba adnám, hogy sürgősen nézzen körül, mi akadályozza leginkább a fejlődést, mit kell tenni a munkakedv, az igényesség fokozása érdekében. Aztán pedig a minisztereimnek meghagynám, hogy a kapott eredmények szerint tegyék meg a szakmai lépéseket. Én pedig folyamatosan egyeztetnék, ellenőriznék, biztosítanám a minisztereim munkafeltételeit, és figyelnék a változásokból eredő reakciókra. Mert ez a miniszterelnök dolga, nem a pénzköltés.

2014. nov. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Régen bölcs királyainknak is voltak külföldi ügyintézői kint németországba angliaba meg van sok jó szakember

Bevezetném a politikusoknak az ora bért szigorú elszámoltatással persze

aki sikkaszt börtön és amennyit ellopót rá a mindenkori jegybanki alap kamat 3szorosa akkor jön ki mikor letorlesztette inkább börtönt építenek mint stadiont

meg lenne pár ötletem

De az biztos hogy rendet KELLENE MÁR CSINALNI AZ ORSZAGBA mert lehet túl késő lesz

2014. nov. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kétszer ennyi stadiont építenek, hogy kétszer jobban helyre legyen téve az ország.
2014. nov. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem költeném semmire, ellopnám az egészet.

Minek a színjáték?

2014. nov. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A jövőre.

Oktatásra , egészségügyre.

Illetve, próbálnám versenyképesebbé tenni a hazai vállalatokat erős állami beavatkozásokkal.



Roma integrációra nem költenék, mert feneketlen kút.Helyette állami sterilizációs programokat hoznék létre főleg romák számára.Akik HA AKARJÁK részt vehetnek az eljáráson.Az állam pedig fizetne nekik ezért.


Erre tekinthetnénk úgy, mint egy hosszútávú befektetésbe.

2014. nov. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát biztos hogy lopnék belőle és aki azt mondja hogy nem, az hazudik. Mindenki lopna valamennyit, én egy házara valót + egy jó autót, de nekem az elég is lenne.


Amúgy meg oktatásra, oktatásra meg oktatásra, mert ez a legjövedelmezőbb befektetés. Második meg az egészségügy

2014. nov. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%

Ilyen hülye kérdést hogy lehet feltenni laikusoknak??? Abba kellene már hagyni a rágódást a stadionokon, inkább az eredményeket sulykoljátok!!

A stadionok olyan állapotban volta,hogy vagy le kellett volna bontani őket, vagy felújítani, ami sokkal többe került volna. A sport fontos dolog a fiatalok életében, igencsak fejlesztő hatása van.

- Pár dolog, ami pozitívum azóta, hogy OV-ék vannak kormányon:

- a bankok, multik megadóztatása

- nem fogadott el hitelt az IMF-től, sőt a meglévő hiteleket igyekezett visszafizetni.

- megszüntették azokat a nyugdíjpénztárakat, amik elvették a pénzt az országtól,lassan már nem tudtak volna nyugdíjat fizetni az embereknek, akik meg ott voltak tagok, azoknak a pénzét felélték a pénztárat létrehozó multik.

- megvédik a magyar termőföldet, külföldi nem vehet földet Mo-on

- bevezették a hit- és erkölcstant, ami - látva a mai fiatalok életét, erkölcsét, viselkedését az iskolákban - nagyon hasznos lesz, legalábbis remélem, persze nem egyik napról a másikra

- lecsökkentették a parlamenti képviselők számát

- bevezették a rezsicsökkentést

- bevezették, hogy csak az kaphat a gyerek után segélyt, aki iskolába járatja a gyerekeit!!!!!!! talán ez a legfontosabb, legalábbis nekem a leginkább tetsző intézkedése!!!!! amit a Gy-kormány elsőként szüntetett meg, és nyolc évig a cigány gyerekeknek a fele biztosan kiesett ezért a tanulás alól

- ne papoljanak a szegénységről, amikor a rászorulók ingyen kapnak sertéseket, kecskéket vidéken, tyúkokat, krumplit, amit el tudnak vetni, és megvan az egész évi betevőjük

- bevezették a közmunkát, ami munkahelyteremtés!!!!!!!!!!!! jobb lenne otthon ülni, és malmozni????? Egyébként egymás után adnak át olyan pl. autószerelő csarnokokat, megy egyebeket, ahol lehet új munkaerőket felvenni, és a keleti részeken is.

- uszodák vannak, ilyenek is sorra nyílnak

A baloldal képtelen elviselni, hogy most nem ő van hatalmon, és egyfolytában áskálódik, és viszi ki a megvezetett embereket az utcára! Vége lenne ennek az országnak, ha visszajönnének, akár ők, akár a liberálisok. Olyan nincs, hogy nem lennék jobb- vagy baloldali politikus, valahova le kell tenni a garast! Valamilyen eszme mellé. Légüres térben nem lehet ifjúságot sem nevelni. Az előző kormány (már a baloldali) csak az ország kiárusításából tudott pénzt szerezni az országnak, OV-ék pedig inkább a bankokat, a multikat célozták meg nagyon helyesen, hiszen azok viszik ki innen a hasznot, és nem fizetik be az államkasszába. Mo-nak addig lesz jó, amíg OV-ék vannak hatalmon, még ha lehet is egy-két dologgal vitatkozni, pl. internetadó, amit vissza is vontak.

Vagy meg kell nézni, hogy változott meg Bp., szinte szebb már, mint Bécs!

2014. nov. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!