Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csak a rendszerváltásig...

Miért csak a rendszerváltásig tanítják a magyar történelmet?

Figyelt kérdés
Én idén vagyok végzős gimnazista és a történelemkönyvünk a rendszerváltásnál fejeződik be. Megemlíti a pártok létrejöttét (MDF, SZDSZ, FKGP, FIDESZ, MSZP, MSZDP, KDNP), de itt véget is ér, holott 1989-1990 óta is eltelt már jó néhány év, amelyek nem eseménytelenül teltek.
2014. nov. 30. 20:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez már nagy előrelépés! Nálunk a II. VH-ig volt (az is már csak összecsapva), utána egy kis szó rákosiról, 56-ról, kádárról, összesen max 2 órában. Bezzeg a Napóleoni háborúkat vagy 2 hónapon át ragozták. 6 éve érettségiztem amúgy.
2014. nov. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert az még túlságosan közel van. Nehéz lenne tárgyilagosa megítélni.
2014. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Azóta nem történt olyan sok említésre méltó dolog. Beléptünk az EU-ba, megszűntek a határok, ez oké. De ezen kívül mit lenne érdemes tanítani a gyerekeknek?
2014. nov. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

A történelem oktatás is olyan, hogy ahány generáció, annyi félét tanult. Anno azt én is furcsálltam, hogy eléggé összevissza volt az oktatás, végigvettük az amerikai polgárháborút meg az usa kialakulását, de a világháború eléggé le lett zavarva, és utána dettó ahogy az elsőnél, össze lehet foglalni ennyiben hogy Rákosi, Kádár, 56, vége.


A rendszerváltás óta meg gyakorlatilag sok jót nem lehetne írni, rosszat meg ugye nem szabad, mert azóta nagyjából ugyanaz a bűnbanda irányítja az országot.


Nekem is kb 8 éve volt érettségim.

2014. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

" Beléptünk az EU-ba, megszűntek a határok, ez oké. De ezen kívül mit lenne érdemes tanítani a gyerekeknek?"


Kacsamesék megszakítása Antall halála miatt, Xénia-láz mozgalom, Aranykéz utcai robbantás, Öszödi Beszéd és 2006-os tüntetések, Fülkeforradalom.

2014. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert utána már olyan óriási lett a dokumentált anyag, amit nem lehet egy könyvben...hát politikai nézetek nélkül, pártatlanul...vagyis..

TE! Döntesz arról, hogyan ítéled meg ezt az időszakot!

2014. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Már a 2.vh és a rendszerváltás között is elég szubjektív, hogy ki hogyan értelmezi a dolgokat, de a rendszer váltás óta meg teljesen az. Nem lehetne teljesen objektíven kezelni a dolgokat.
2014. nov. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5-ös: ezt viccből írtad, ugye? :D
2014. nov. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Így sem objektív a történelemoktatás, főleg a XX. századi. Vannak jobb- és baloldali tanárok, de mondjuk Szlovákiában, Ausztriában meg Magyarországon is ugyanazt az eseményt teljesen máshogy tanítják... (Szlovákok szerint Magyarország 1920 óta létezik :D csak hogy lásd mire gondolok). Ehhez képest képzeld mi lenne ha meg kell ítélni Orbánt, Hornt, Bokrost, Gyurcsányt, stb...
2014. nov. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a töritanár azt mondta, hogy az még nagyon politika kategória. Még sokaknak a Kádár-rendszer is.
2014. nov. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!