Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehet, hogy azért kell...

Nem lehet, hogy azért kell Magyarországnak új atomblokk, mivel atombombát szeretne létrehozni?

Figyelt kérdés

Más értelme nincs, hiszem támogatottságot veszítettek vele, és más erőművekbe is fordíthatták volna a pénzt. Ráadásul egy atombomba regionális szinten is biztonságot, diplomáciai előnyt adna, ráadásul Orbánia szabadságharcát is megsegítené egy tömegpusztító fegyver.

Tudom, hülye kérdés, de bármi lehet.


2014. nov. 30. 22:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Atomfegyver létrehozásához egy sor engedély kell.

Oroszország nem adhat "kölcsön" bombát.Már 89 előtt sem tehette.Viszont itt állomásoztatott ilyen fegyvereket.


Az viszont igaz, hogy a Pakson lehetséges lenne atomfegyvereket előállítani.

Amikor az oroszok vagy bocsánat szovjetek tervezték, úgy lett tervezve, hogy alkalmas legyen az atomfegyverekhez.

2014. nov. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 BlackSword ***** válasza:
100%

Valóban hülye a kérdés... Az erőművek nem fegyver tisztaságú "üzemanyaggal" működnek... Ergo amit az erőművekben használnak, azt nem lehet hatékonyan fegyverként használni...


Arról ne is beszéljünk, hogy a bomba önmagában kevés... Kell hordozó egység/jármű ami célba is juttatná a fegyvert...

2014. nov. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Pakson is lehetne szerintem most is uránt dúsítani szerintem.

Csak rohadt drága, meg hát mi a facnak?

nem kell nekünk atom bomba

de ha kéne is occóbb lenne venni a putyintól:)

2014. nov. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már értem mire megy el a sok megszorításból beszedett pénz, gondolom drága uránt termelni a bombához.. hülye
2014. nov. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt írják, hogy Magyarország azok között az országok között van, akik megtudnák csinálni:

[link]


Minden technológiánk, tudásunk megvan hozzá, ami nincs, az a pénz.


Viszont, ahogy előttem írták, kell egy hordozó.


Ehhez általában interkontinentális ballisztikus rakétát szoktak használni.

Interkontinentális, mivel nagy hatótávolságú, hisz atomfegyverrel általában nem a szomszéd tyúkólat akarjuk lőni.


Magát az interkontinentális hordozót is külön ki kellene fejleszteni ami szintén sok pénz.Esetleg lehetne adoptálni a technológiát...

2014. nov. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%

Nahát, ennyi értelmes embert meg tud mozgatni egy ilyen kérdés?

Talán az én világképemmel lehet baj...

2014. nov. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 1987 óta megnőtt az energia igényünk, ezért kell.
2014. nov. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A jelenleg paksi reaktor nem alkalmas erre a feladatra, más típusú.
2014. nov. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az atomerőmű révén ez a lehetőség már most is adott lenne elméletileg, az új reaktorok nem növelik ez irányú képességeit az országnak, az új szerződés miatt inkább csökken is.

A kiégett fűtőelemekből lehetne plutóniumot kinyerni, de az új szerződés szerint ezeket Oroszországba szállítják majd. Jelenleg a tárolás Pakson történik.

A plutónium és egyéb hasadóanyagok kinyerése, feldúsítása azonban nagy technológiai apparátust igényelne, mely jelenleg nincs meg. Ezen kívül Magyarország az atomsorompó egyezmény tagja, nem gyárthat atomfegyvert és ezt ellenőrzik is. Paksra rendszeresen érkeznek a nemzetközi ellenőrök, akik átvizsgálják, hogy minden rendben történik-e.

Az ellenőrök kitiltása az atomlétesítményekből és egy nukleáris fegyverkezési program elindítása Magyarország azonnali elszigetelődését okozná, szankciókat vezetnének be ellene. Ha ez sem változtatna a magyar kormány politikáján, akkor megtörténne a külföldi katonai beavatkozás.

2014. dec. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Pakson is lehetne szerintem most is uránt dúsítani szerintem."

Azt ugyan mi a bánattal? Szerintem Pakson nincs ultracentifuga lánc ami az urándúsításhoz szükséges. A reaktorban lévő urán dúsítottsága töredéke a bombához szükségesnek ( az PWR erőművi urán dúsítása valami 5% körüli, fegyverhez meg leginkább 60% fölöttit szokás használni). A fűtőelemekből a plutóniumot kivonni sem kimondottan egyszerű, arra is külön üzemet kellene építeni.


A megépítéshez a létrehozáshoz szükséges tudás minden országban megvan, ahol képeznek egyetemi szinten atomfizikusokat, így nálunk is. Csak a technikai háttér hiányzik teljes mértékben.

2014. dec. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!