Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha vasárnap a boltosoknak nem...

Ha vasárnap a boltosoknak nem kell dolgozni, én is kérvényezhetem ezt, mint egészségügyis?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok, mindig problémás a vasárnapi misére jutás. Előfordul, hogy a szombat estire megyek, műszak miatt, de az mégsem az "igazi". A kérdésem nem vicc, sem kitaláció, engem ez komolyan érdekel.
2014. dec. 2. 11:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egészségügyi dolgozóként nem vagy kereskedelmi alkalmazott, így nem. Persze a munkáltatóval beszélhetsz róla, de úgysem fogja hagyni.

Mellesleg, egészségügyi dolgozóként hivatást választottál, hogy az emberek egészségéért dolgozol, betegek meg vasárnap is vannak. Tudtommal esküt is kellett tenned.

Eddig persze nem zavart a dolog...

2014. dec. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 intrepid ***** válasza:
Örülj neki, hogy dolgozol vasárnap, legalább nem érint a boltosok zárvatartása. [link]
2014. dec. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Eddig is zavart, de most úgy érzem jogosan merül fel. Ha a boltosok magánéletét "védik", nem értem az enyémet miért nem. Aki nem hajlandó vasárnap dolgozni, az ne vállaljon olyan munkát, vagy beszélje meg a főnökével. Az államnak mindehhez semmi köze.
2014. dec. 2. 12:27
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos. Nem lehet a kereskedelmet összehasonlítani az egészségüggyel. Normális embert nem zavar, hogy a héten 7 napból 'csak' 6 napon tud bevásárolni, viszont azt már nem lehet megválogatni, hogy valaki vasárnap ne legyen beteg.


Rendszergazda vagyok, akkor ennyi erővel én is mondhatnám, hogy vasárnap nem dolgozok, csak épp ezt az eszközöknek nem tudom megmondani, hogy légyszíves vasárnap ne történjen már veletek semmit.

2014. dec. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, ez erről szól. Én áldozatot hozok, a betegekért, feltételezem, minden kereskedelmi dolgozó volt már beteg. Így talán nem nagy áldozat tőlük, hogy nekem meg ha kedvem úgy tartja, vagy időm úgy engedi, vasárnap vásárolhassak be. Mint írtam, az egyén dönthet erről. Egy civilizált állam, nem.
2014. dec. 2. 12:47
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Aki nem hajlandó vasárnap dolgozni, az ne vállaljon olyan munkát, vagy beszélje meg a főnökével. Az államnak mindehhez semmi köze."

Ez rád is vonatkozik.

2014. dec. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, én ezt vállaltam, de a boltos is vállalta, aki x éve ebben dolgozik. Nem értem miért kapna ő engedményt. Ha nem tetszik neki, nem vállalja. De bólogassatok nyugodtan, ez így van jól. Üdvözlet a 20. század derekán.
2014. dec. 2. 12:50
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
én kereskedelemben dolgozok. egy vasárnapi nappal tudod hány műszak kiesne? elbocsátások, aztán a pénteki, szombati forgalom jóval megnőne. semmi értelmét nem látom a vasárnapi zárva tartásnak. ráadásul mintha a gazdaságunk sem lenne olyan erős, hogy ezt elbírja.
2014. dec. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a vasárnapi zárvatartás egy marhaság, mi köze van az államnak az én magánéletemhez?


Egyébként is a boltokban dolgozók vállalják a hétvégi munkavégzést mikor felveszik őket, van aki még örül is neki mert így többet keres.


Sajnos vannak olyan szakmák ahol a szabadnapokon is kötelező a mukavégzés, érthető okok miatt.


Ilyen a tüzoltó a rendőr a mentős az orvos stb-stb.


De ezekben a munkakörökben is lehet normálisan hozzáállni a dolgozók igényeihez, egy normális főnök sokat tehet ezügyben.

2014. dec. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

" Én áldozatot hozok, a betegekért "

Igen, erről szól az egészségügy. Ha nem tetszik akkor ott lehet hagyni.

2014. dec. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!