Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha vasárnap a boltosoknak nem...

Ha vasárnap a boltosoknak nem kell dolgozni, én is kérvényezhetem ezt, mint egészségügyis?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok, mindig problémás a vasárnapi misére jutás. Előfordul, hogy a szombat estire megyek, műszak miatt, de az mégsem az "igazi". A kérdésem nem vicc, sem kitaláció, engem ez komolyan érdekel.
2014. dec. 2. 11:44
1 2
 11/14 Andizsuzsi ***** válasza:
63%

"Igen, én ezt vállaltam, de a boltos is vállalta, aki x éve ebben dolgozik"


Nem tudom, hogy feltűnt-e neked, de a vasárnapi zárvatartást nem a boltosok kezdeményezték, sőt a szakszervezetük erősen tiltakozik is miatta.

Amúgy alapvető különbség van a "boltos" szakma és a tied között, ugyanis vásárolni lehet vasárnap kivételével máskor is, ápolni viszont vasárnap is kell. És én nagyon nem szeretnék olyan eü. dolgozó betege lenni, aki úgy érzi, hogy áldozatot hoz értem, amikor a munkahelyén megjelenik. Sajnos van szerencsém nagyon sok eü. dolgozót ismerni, a többségük lelkiismeretesen és nem mártíromkodva végzi a dolgát a sokadik vasárnapon is. (Még jó, hogy elnézést nem kér a beteg, ha vasárnap talál infarktust kapni)

2014. dec. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Andizsuzsi ***** válasza:
63%
A témához nem tartozik, de milyen keresztény is vagy te, aki felhánytorgatod a gyámolításra szorulóknak, hogy áldozatot hozol értük???
2014. dec. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
45%
térj át inkább a jógára, van egyszemélyes jóga is és nem kell templomba járni sem.
2014. dec. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Én nem hánytorgatom fel senkinek, köszönöm szépen, a betegek kifejezetten szeretnek. (S nem ápoló vagyok, érdekes, az egészségügyben sokak szerint csak ápolók meg orvosok dolgoznak.) Ez a vasárnapi zárva tartás mind gazdaságunkat, mind államunkat nézve nevetséges. Csak kíváncsi voltam van-e olyan, aki ezt helyesli. Akad. :D Üdvözletemet küldöm neki! Mint azt írtam, én ezzel áldozatot hozok (nem kell álszentnek lenni) de örömmel teszem, ugyanakkor elvárom, hogy ha pl. egy héten 6 napot melózom, vasárnap meg pont nem, akkor lehetőségem legyen elmenni, és ne a méreg drága éjjel nappaliba kelljen mennem, a roppant magas fizetésemből. Szerintem meg ez a kollektív felelősségvállalás. Nem csak én a betegekért, hanem egymásért, mindenki. Sajnálom azt, aki ezt nem érti.
2014. dec. 2. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!