Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen alapokra lehet épiteni...

Milyen alapokra lehet épiteni az anarchia eszméjét a mai világban?

Figyelt kérdés
A szocializmus már nem vissza állitható ez egyértelmü tehát marx elavult jónak jó a szocializmus de nem a mai tőkések és az unió megdöntésére milyen más rendszer lehet elképzelni a kapitalizmus helyett ami müködőképes

2014. dec. 4. 02:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele.

Túl kulturáltak vagyunk mi ehhez az országhoz. :)

2014. dec. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 MesCool válasza:

az önellátásra miért nem gondol senki???

óriási fejlődések vannak napjainkban ezen a téren, és egyre többen próbálják úgy elérni a szabadság egy magasabb fokát, hogy függetlenednek a rendszertől, és ők maguk kontrollálják a gazdasági folyamataikat akár családi, akár közösségi szinten.

2014. dec. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

utolsó,mégis hogyan?

És ha kórházi ellátásra van szükséged?


Megtanulsz orvos lenni vagy mi?


A közösség nagysága pedig mindegy.

Tök mindegy,ha 7 milliárdan vagyunk vagy 700an.

Mindig lesz,aki uralkodói poziciót akar betölteni.

Aztán ennek lesznek seggnyalói,lásd a mai helyzetet.


Amíg nem találnak fel vmi olyan eszközt,ami 100%ban kimutatja az emberi hazugságot,addig nem tudsz mit tenni.

2014. dec. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A két legrosszabb emberi tulajdonság az irigység és az önzőség.


Ezeket ki kellene iktatni.


Én undorodom a nagyravágyó,mindenkin áttaposó emberektől,de sokak ezeknek tapsolnak,mert szerintük ez a világ rendje.

Sajnos ők vannak többen.


Pedig az olyan ember,aki nem ismeri,hogy mikor elég,az beteg.Legszívesebben még a halált is megvenné,ha tudná.

2014. dec. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Az ilyen dolgok miatt van rengeteg,több millió szociális fóbiás ember.

Akiket a társadalom tett beteggé.


Gyakorlatilag egészséges embereket tesz beteggé a rendszer.

2014. dec. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 MesCool válasza:

Kedves Brandoneee20!


Ne gondolkozz ekkora szélsőségekben! Az, hogy valaki önellátó, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy mezítláb jár és barlangban lakik. :D

Lehetne optimális megoldást találni napelemek, szélenergia és "kórházak" mellett.


A közösség létszáma valóban nem mindegy. A tanulmányokban, amiket olvastam általában 2-300 főben maximalizálták az optimális közösség létszámát. Ez megfelel a régi faluk létszámának, illetve az ember átlagos "ismerős-megjegyző" kapacitásának.


Egy fontos dolgot elfelejtesz! Az uralkodói pozíció nem megvetendő, hanem egyenesen szükséges!! Az anarchia eszméje sem megy szembe az uralkodókkal, csupán azt vallja, hogy ez természetesen kell, hogy kiválasztódjon, és nem mesterségesen (pl: a pénz v. kapcsolatok által). A vezető elengedhetetlen a hatékony működéshez! Demokrácia nem létezik!! Az olyan lenne, mint egy focicsapat edző nélkül, vagy egy modern autó központi számítógép nélkül. Irányíthatatlan, fenntarthatatlan.


Az irigység, önzőség és nagyravágyás ellen pedig van egy természetes ellenszer, ami - micsoda véletlen - kialakult a kis közösségekben. Ugyanis ha mindenki mindenkit ismer, akkor már nem térül meg úgy a csalás, és a becstelenség, mint a globális gazdaságban. Ugye, nagyapáink falujába egyből kibeszélték és kiközösítették a "csavargókat" ? :D

De ugyanez figyelhető meg az ősi Japán kultúrában amikor a kis sziget lakói össze voltak zárva egymással. Vagy a dél-amerikai törzsek kultúrájában.

2014. dec. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Marx azért nem annyira elavult ma sem. A problémák alap szerkezete sok szempontból most is ugyanaz: kizsákmányolás és elidegenedés. Az anarchizmusnak az anarcho-kommunista ága simán épít Marxra is.


Szerintem amúgy elég reménytelen a helyzet... Nem véletlen, hogy nem nagy a mozgolódás ilyen rendszerkritikai oldalon. Az az igazság, hogy senkinek sincs fogalma, sem arról, hogy mi lenne az alternatíva. Szerintem ha lenne egy új vízió sokan mögé állnának, globális szinten mindenki okádik attól ami van.


Amúgy a legnagyobb gáz a túlnépesedés. Ha ritkábban lakott lenne a föld sokkal könnyebb lehetne legalább leválni a rendszerről.

2014. dec. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 MesCool válasza:

Még egy fontos dolgot megjegyeznék: nem feltétlen az "ember a rossz". Megfigyelhető, hogy a közös cél érdekében a legbecstelenebb emberek is összefognak. ( "betyár-becsület" )


Kéne egy cél, amivel mindenki azonosulni tud, és össze tudnak fogni az emberek az érdekében. Ez a kis közösségekben általában könnyebben megvalósul :)

2014. dec. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat akkor nem vagyok marha ha ilyenen gondolkozom más is latolgatja az esélyeket
2014. dec. 6. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!