Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják egyesek, hogy...

Miért gondolják egyesek, hogy Magyarországon lnyomják a hazaszeretetet, a nemzeti radikalizmust?

Figyelt kérdés
Szerintem csak nincs mire felvágnunk, illetve vannak ennél fontosabb -pl. megélhetési- gondjaink is. De ha nem lennének, akkor is inkább lelkesítené a magyarok legtöbbjét egy ajándék Iphone, mint a Himnusz, és szerintem ez így is van jól.

2014. dec. 4. 20:17
1 2 3 4
 21/32 Magyarmanó ***** válasza:
Amúgy a román azért nem egy túl jó példa az egy ugyan olyan sáros bakancs, mint 100 éve is volt, összetartás nulla náluk, úgyhogy őket hagyjuk ki ebből..
2014. dec. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
42%
Na igen, Románia még Magyarországnál is nagyobb putri.
2014. dec. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Ahogy én látom: nálunk megtörtént a szakadás, amiről #4 is írt, mert nem tudtunk integrálni új, hasznos, építő, modern dolgokat a nemzeti fogalmunk alá, ami úgy magában alkalmatlan, korszerűtlen, életképtelen már jó ideje. A múlt szinte egésze teherré vált, így sokan egyszerűen inkább eeldobnák, s építenének maguknak egy modern, működőképes, hasznos, célszerű kultúrát és jövőt, ami viszont már nem nemzeti, inkább globalista. Akik meg nem tennének így, csak tartják a régit úgy, ahogyan van, ezért szerintem értelmetlenül viselkednek.


A románoknál pedig azt láttam meg -talán tévedek-, hogy elkezdtek felépíteni egy a régin alapuló, de szebb, klasszabb nemzeti imidzset, kultúrát, aminek van jövője. A koronát utaztatni, turulozni meg árpádsávozni nemzeti viseletben gulyást hörpölve viszont nem vezet sehová.

2014. dec. 4. 22:00
 24/32 Magyarmanó ***** válasza:
Én vagyok a négyes egyébként, de én nem ezt látom a románoknál, legalábbis a nép ezt nem így látja én azt látom amit itt az interneten láthatok, példának itt a youtube-t hozom, minden egyes "magyaros" videó alatt ott vannak és vagy románul vagy angolul elmondják, hogy "elpusztítunk titeket", meg, hogy ők megölnek mindenkit, ott van a román-magyar meccs a közel múltból (most ne nézzük azt, hogy ki volt huligán meg ki nem nézzük az összetartást) A mieink (szurkolók) egységesek voltak ha valaki megindult ment mindenki, ellenben a románok egymás rugdosták le a tribünről és velünk is csak akkor mertek hadakozni közelről ha volt rohamrendőr a közelben, nyilván nem a legjobb példa egy ilyen balhés meccs de az összetartást pont kilehet belőle emelni, én a románokat nem tartom példa értékűnek. Kevés nálunk rosszabbul teljesítő ország van az Unióban, na de ők pont köztük vannak..
2014. dec. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
16%
Minden úgy lesz, ahogy te akarod, Máejn Fűrer!
2014. dec. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

"A magyar kultúrát nehéz átültetni a modern világba, ugyanis erősen szegényparaszti jellegű. "


És a mai világban nem épp szegény parasztokkal van tele az ország?

2014. dec. 5. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
24%

"És a mai világban nem épp szegény parasztokkal van tele az ország?"


Ja, hát ha ez a terv a magyarság jövőjét tekintve, akkor igen. Vissza a középkorba.

2014. dec. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Ketyege Béka minta nemzetietlen szívemből szólt volna. Ne menjünk már vissza a középkorba! A nemzeti kultúra a modern embert itt Magyarországon csak leépíteni tudja. Nem emel, hanem lehúz. A 90 százalékát dobnia kéne annak, aki korszerűvé, építővé szeretné formálni. Egyébként meg legjobb esetben is a pálinka- és lecsófesztiválok, illetve bornapok és falunapok szintjén mozog. Ehhez kéne tapsolni?
2014. dec. 5. 11:33
 29/32 Magyarmanó ***** válasza:

"Ne menjünk vissza a középkorba"


Nyilván nem is ez a cél, de azt sem szabad elfeledni, hogy akkoriban is voltak normális ötletek, a dualizmusban is sőt még a kommunizmusban is (khmm szocializmus), ezekből mindből a jót kell kiemelni és nem ész nélkül eldobni identitásunk és nagy globalista jövőt építeni, ugyanis lehet, hogy furcsa lesz amit mondok, de ez egy mai ország sem teszi még a Kanada, USA, Ausztrália se, akár milyen globalisták..Kiemelni a jót, eltörölni a rosszat, így kéne, de ehelyett ideológiák versenyeznek és nem ész érvek mindenből a jót kell kiemelni és akárki akármit mond a nemzeti identitást meg kell tartani.

2014. dec. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Miért? Hát nem így van? Jó példa az a tömény ökörségek tömkelege amiket itten 3 oldalon keresztül szajkóztok! :D


Ami nektek ciki az máshol büszkeség, gondolom egy skótszoknyásnak nem tudnátok előadni ezt a maszlagot az nélkül, hogy be ne törné a képeteket, de szerintem nem is mernétek.


Vagy nézzük az állandó hisztit, hogy "má' még a románok meg a szlovákok is lehagytak bennünket".

Vajon csak nem azért mert ott nincs annyi hozzátok hasonló vinnyogó liberátor? :)


Azokon a helyeken is "büszkék ám a nagy semmire", mert kb. ott sem nagyon van nekik mire! Akkor, hogy is van ez? :D

2014. dec. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!