Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vasárnapi zárva tartás...

A vasárnapi zárva tartás törvényt meg lehet buktatni megfelelő számú aláírás összegyűjtésével?

Figyelt kérdés
Tehát az aláírások hatására kötelező lenne népszavazásra bocsátani a törvényt, ahol úgyis a NEM győzne.

2014. dec. 5. 19:26
1 2
 11/19 LazyJones ***** válasza:
72%

Cristopher:


Nem arról van szó, hogy az egy nap zárva tartás akkora gond lenne. Az a gond, hogy felülről szólnak bele egy elvileg szabad döntésbe. Nálatok sem azért vannak zárva a boltok, mert kötelező, hanem azért, mert a tulajdonosnak így jó. Egyik párttól se fogadnám el azt, hogy így beleszóljon akár az én, akár mások életébe. Kicsit sarkított példa, de ez miben másabb, mint az, hogy bevezetik a szombati kötelező munkát? Az egyiknél arra kényszerítenek, hogy maradj zárva. A másiknál arra, hogy maradj nyitva. Mifelénk sok bolt van, ami szombaton nyitva van, és vannak olyanok is, amik bezárnak. Amíg ez NEKIK jó, és nekünk lehetőség, addig miért is kell beletúrni olyannak, akinek kb köze nincs hozzá...?

2014. dec. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nekem nincsen "saját pártom". Mindegyiket utálom, és mindegyik leszerepel, amikor kormányt alapít.
2014. dec. 6. 19:36
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért engem pontoznak le, mikor én a dolgozó embereket védem. De pont ez a baj az országgal: ha a kormány valamit jól is csinál, a baloldal azt is támadja. Egyetlen egyszer nem hallottam még tőlük azt, hogy a kormány valamelyik döntését is üdvözölték volna. Szerintetek ez nyugaton így működik? Hát ugye, hogy nem. Mert létezik olyan, hogy konstruktív ellenzék, és nem csak destruktív. De ha ti beálltok a kassza mögé vasárnaponként rendben. Mert vásárolni menne a sok konzummaterialista, de dolgozni már nem dolgozna, de mástól elvárná, csak mert neki úgy kényelmes! Undorító, ezért tart itt az ország, mindenki csak a saját sz.ros érdekét nézi.
2014. dec. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 LazyJones ***** válasza:
62%

Cristopher:


Jelek szerint nem fogod a lényeget. Nem NEKED Kell megvédened a dolgozó embereket, és nem is a kormánybácsinak. Legalábbis nem ilyen formában. Mi van azokkal, akik akarnak vasárnap dolgozni? Rajtuk ki fog segíteni, ha nem tehetik meg? Még mielőtt jössz: Volt olyan munkahelyem, ahol dolgoztam vasárnap is. A mostani munkahelyemen is van önként választott hétvégi munka, amire szoktam menni.


Undorító, azért tart itt ez a szaros ország, mert mindenki más dolgába akarja beleütni csöpögő nóziját...


Konstruktív ellenzék meg csak akkor működhet, ha a kormány nem söpör le minden ellenzéki ötletet egy laza mozdulattal a szőnyeg alá, BTW.

2014. dec. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Christofer!

Én vendéglátós vagyok, engem nem akarsz megvédeni???...

Nekem természetes, hogy vasárnap is dolgozok. Semmi bajom vele. De ha vasárnap mennék vásárolni, akkor igenis legyen választásom, és lehetőségem rá!


Szóval elég sok szakma van, ahol a vasárnapi munka ugyanolyan, mint a hétfői, vagy keddi (vendéglátás, egészségügy, tömegközlekedés, rendőrség, tűzoltóság, ügyfélszolgálatok,... és még sorolhatnám).

Mivel másabbak az eladók? Tudod mennyi most fizetésük? És mennyi lesz, ha lejön a vasárnapokért kapott pénz? És a sok kirúgott emberrel mi lesz? Ja, igen. Mehet közmunkára. Ott legalább nem kell vasárnap dolgozni...

2014. dec. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
* Bocsánat, elírtam: Crisopher
2014. dec. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
39%

Ez a vasárnapi zárvatartás egy nagy marhaság, az se volt normális aki kitalálta.

Most hallottam hogy népszavazást fognak kezdeményezni az ellenzékiek ezügyben. Én ellene szavazok ha megkérdeznek az biztos.

2014. dec. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
2014. dec. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Régebben sem voltak nyitva vasárnap a a boltok és mindenki túlélte.Én kereskedelmeben dolgozom mi örülnénk, ha nem kéne vasárnap is dolgozni menni.Nekem 3 ezerrel több a fizetésem ha bemegyek vasárnap is, nagyon megéri....
2014. dec. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!