Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyivel csökkent a FIDESZ...

Mennyivel csökkent a FIDESZ kormány alatt a munkanélküliség?

Figyelt kérdés
Hány %-ot és ez mennyi embert reprezentál teljes egészszében?
2014. dec. 8. 17:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom a KSH adatai alapján jócskán, csak arról nem beszélnek, hogy ezek az adatok nem a valóságot tükrözik, hisz mikor ezt készítették, a közmunkásokat vették számításba sajnos.

No comment

2014. dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
81%
Azt pl. tudtam, hogy egy pár órás melót 3 napra elosztva kapnak, volt egy ismerősöm, aki elvégezte ezt s rászóltak, hogy ne dolgozzon olyan gyorsan/hatékonyan, 3 napja van rá.
2014. dec. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
61%
*tudtad :-)
2014. dec. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%

Én diákmelóztam valami program keretében nyáron a közmunkásokkal és még vagy 5 diáktársammal. 2 hétig voltunk kint velük a gyümölcsösbe. Minden nap kapáltunk 25m-t, aztán 6 órát pihentünk, 1 órát dolgoztunk, 1 órát meg ott álltunk a fák alatt, ha jönnek ellenőrizni. Még, ha akartam se tudtam volna dolgozni, mert megmondták a nem napon barnult testvéreink, hogy fiúk ne hajtsátok meg magatokat, felesleges. :)

Ennyit a hatalmas közMUNKÁRÓL.

2014. dec. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"mivel nem kell költeni bérletre, mert a kerületkükben foglalkoztatják őket"


Te sem voltál még közmunkán. A város egyik végéből járok a másikba és van bérletem, amit ebből a hatalmas fizetésből vagyok kénytelen állni, mert senki ki nem fizeti, holott munkakörből adódóan intézmények között kell iratokat szállítmányoznom nap, mint nap.

2014. dec. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%
Semennyivel, csak a kozmunkasokkal meg a kulfoldon dolgozo magyarok beszamitasaval szepen sminkeltek a statisztikakat.
2014. dec. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

A közmunkások is dolgozónak számítanak, hisz már majdnem annyit keresnek mint a legtöbben foglalkoztatott minimálbéresek.


Közmunka 66e, minimálbér 72e. Sőt ! Mivel saját kerületükben dolgoztatnak, így bérletet sem kell venniük, ergo gyakorlatilag jobban jönnek ki mint a dolgozók.


Mennyivel csökkent a FIDESZ kormány alatt a munkanélküliség?

2016. jan. 16. 18:09
 18/22 anonim ***** válasza:
Kedve kérdez te hülye vagy ha neked a minimálbér az álmod akor hagyd abba az emberek bosszantását és meny közmunkára ahová NAGYRÉSZT ( bárki kerülhet ilyen helyzetbe ) selejtek kerünek akik az iskolát le se szarták
2016. jan. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%

2014-ben (ez a legfrissebb adat) 4 100 800-an dolgoznak az állami szférában és a versenyszférában együtt. 2010-ben ez a szám 3 732 400 volt. 2010-ben a közszféra 772 600 személyt foglalkoztatott, ma 854 100-at. Ehhez jönnek még a közfoglalkoztatottak, akiket valamiért nem számítanak bele a közszférába, tehát nem a költségvetés alkalmazásában állnak, az ő számuk 2010-ben mondjuk kb. 30 000 fő volt, 2014-ben pedig 160 000 körül. Ez azt jelenti, hogy kb. 156 900 fővel bővült a versenyszférában a foglalkoztatás, de ebbe beletartoznak a Magyarországon élő, külföldi telephelyen dolgozó munkavállalók is, akik állítólag kb. 100 000-en vannak. Így a teljes bővülés kb. 55-56 000 személy. Így tehát éves szinten 2010-től 2014-ig 11 200 fővel bővült a versenyszférában dolgozók száma.

Elég csekély... Ami viszont aggasztó, hogy négymillióan élnek létminimum alatt, és a dolgozók fele kb. szintén létminimum környékén, vagy alatta keres.

2016. jan. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"Közmunka 66e, minimálbér 72e. Sőt ! Mivel saját kerületükben dolgoztatnak, így bérletet sem kell venniük, ergo gyakorlatilag jobban jönnek ki mint a dolgozók."


Nem tudom honnan szedted ezt a bérletet nem kell venni, én pl a város másik végébe jártam, kellett a bérlet, ahogy a kolléganőknek is, akik szintén nem abból a körzetből jártak be, arról nem is beszélve, volt egy vidéki is, akinek 18 ezerbe került a bérlet, hogy a városba bejusson, utána szegény még 1 órát gyalogolt, mert helyire már végképp nem futotta, a vidékit sem fizettek ki neki.

2016. jan. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!