Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai globalizáció világában...

A mai globalizáció világában mennyire lenne lehetséges külföldi árukat vámokkal hátrányba hozni a hazaival szemben, hogy csökkenjen a munkanélküliség?

Figyelt kérdés
Mint tudjuk nagy a munkanélküliség itthon, aki meg dolgozik és minimálbért keres, szintén nem a munkájához méltóan él. Ugyanakkor nálunk még sokkal olcsóbban dolgoztatnak kínában meg hasonló helyeken, és azért tudják a termékeiket olyan olcsón adni mert olcsón rossz körülmények közt dolgoztatják az ottani népet. Olyan rossz körülmények közt, amivel az itthoni saját rossz közülményeinkkel se tudjuk felvenni a versenyt, értsd inkább odavisznek a multik gyárakat, ami meg mégis itthon van, ezekkel a termékekkel árban nem tud harcolni. Ezt embertelennek és primitívnek látom, ezért azon elmélkedtem, meg lehetne-e csinálni, hogy hazai gyárak termeljenek elsősorban a számunkra, és ezzel a móddal, a vámmal maradjunk itthon versenyképesek? Tudom hazai gyártáshoz tőke kell meg az eu valószínű a vámba belekötne. De ha több munkahely van, akkor több fogyasztó is, több adó, amiből még lehet munkát csinálni. Úgyérzem nem én találtam fel ezzel a spanyol viaszt, és ilyen biztos másnak is jutott már eszébe, tehát valamiért ezt nem lehet megcsinálni, én nem értek hozzá, ezt csak az átlag eszemmel találtam ki. Elmondja valaki hozzáértő, miért lehetetlen ez?
2014. dec. 8. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát, vámot kell emelni és kész. Cserébe viszont elképzelhető, hogy a kínaiak sem szaroznának és ők is megemelnék a magyar termékekre (mert már így is van vám, amit általában ki is fizetnek).


EU területéről érkező terméket pedig nem lehet vámolni, mert vámunió van. Ezért is lesz majd szar a palacsintában, ha megegyeznek az amerikaiakkal; mert akkor az amerikai termékekre sem lehet majd vámot rárakni és tökön döfi magát a teljes EU-s gazdaság.

2014. dec. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk az is érdekes, hogy ki keres minimálbért... Pont azok akiknek a munkája értékes?
2014. dec. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
tehát mondva egy példát, mondjunk elkezdünk cipőt gyártani, megcsináltatjuk tisztességes pénzt kifizetve amunkásoknak 4000 forintért. A kínában készült meg 2500, mivel egy kisgyerek napi 10 órában havi 100 dolcsiért dolgozik, ezért mi vámokat vezetünk be, hogy a külföldön készült cipő 4500 legyen.
2014. dec. 8. 18:21
 4/10 anonim ***** válasza:
3: De már van jó ideje van vám a külföldi termékekkel szemben! Egyedül az EU-ból érkező termékekre törölték már el, mert vámunió van.
2014. dec. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
második, nincs értéktelen munka. Az telejen ok, hogy keressen sokkal jobban egy orvos mint egy gyári melós, mert a munkája élethalál kérdése. De azért a gyári melós se haljon már éhen. Havi 67 ezerből nem lehet megélni.
2014. dec. 8. 18:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Ki van bármilyen szempontból ránk szorulva? És mi kikre vagyunk rászorulva?
2014. dec. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a gyári melós nem minibálbért keres...

nagyon nem


wc-s néni, takarító keres ennyit, középfokú végzettséggel már legalább a garantált bérminimumot keresik, és ha még keresett is (pl fémipari szakmák) akkor már a minimálbér dupláját is lehet keresni alaphangon

2014. dec. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahogyan mások is írták a kínai, indiai, vietnámi vagy épp bangladesi tömegárukkal szemben vámmal védik az uniós piacot, épp azért, hogy ne taroljanak minket le teljesen. Ami igazán durva, hogy még vám+szállítási költséggel együtt is még így is versenyképesek tudnak maradni az uniós cuccokkal szemben.

Viszont mindig van olyan, amibe sajnos bele lehet kötni, képzeld el, hogy még feljebb tornázzuk az importáruk vámját, ezzel teljesül a te elképzelésed, tehát növelni tudod a fizetéseket mondjuk a hazai könnyűiparban. Csakhogy egyrészt ezzel beindítod az inflációt is, ami begyűrűzik más szektorokba is, tehát a bérek vásárlóértéke egyáltalán nem, vagy alig emelkedik, ráadásul onnantól kezdve a szegényeknek nem lesz opció az olcsó kínai cipő, mert nem lesz olcsó kínai cipő, csak drága uniós, tehát egy ilyen húzással akár épp az ellenkezőjét is elérheted annak, amit szeretnél. Na tipikus melyik ujjamba harapjak helyzet, mert akármelyikbe is harapsz valakinek fáj!

2014. dec. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
utolsó köszönöm! Az inflációra nem is gondoltam. És összességében köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 8. 19:05
 10/10 huzoro ***** válasza:

" Na tipikus melyik ujjamba harapjak helyzet, mert akármelyikbe is harapsz valakinek fáj!"

Harapjak? Harapsz? Kinek fájhat még az én ujjam?

Helyesen: Bármelyik ujjamat harapom fáj!

Egyébként a többibe igaza van.

2018. aug. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!