Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nemi különbségek megszünteté...

A nemi különbségek megszüntetését célzó tervek, intézkedések miért keltenek akkora felháborodást Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nyugat-Európa jobb ebből a szempontból, ott már voltak ilyen intézkedések.

Illetve, vannak kísérletezések, hogy miként lehetne a legjobban kivitelezni.


A nemi különbségek megszüntetésével valósulna meg a teljes egyenlőség férfi és nő között.


Úgy gondolom, hogy egy igazi demokráciában nincs helye a nemi különbségeknek, nemi sztereotípiáknak.

Olyan ez, mint a faji megkülönböztetés, annak sincs helye, de ezen már túlléptünk.Most ideje, hogy a nemi különbségeken is túllépjünk.


Magyarországon a baloldal nagyon kerüli a témát, jobboldalon meg beszélni sem lehet róla, mert már a gondolatukkal is munkatáborba vitetnének.



2014. dec. 8. 19:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
84%
Kezdetnek beszélj a jóistennel, hogy egyenlítse ki a testzsírszázalékot, meg izomtömeget. Aztán már csak az időben kell visszautaznunk, hogy a génekbe ivódott viselkedési formákat egyenlítsük ki. Ezután napirendre veheti a parlament. De amíg nem tartunk itt, addig ne erőltessük.
2014. dec. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
60%
Személy szerint ha akarnak dolgozzanak csak a nők. Egyébként dolgozniuk is kell ha megakarnak élni. Nincs az hogy otthon marad a gyerekkel mert akkor viszlát. Szóval egyenlőség van csak a férfiak nem szülnek. Meg a férfiaknak nincs meszijük ami miatt idegbetegek és nem tudnak dolgozni. Ezeket számításba véve egy nőnek többet kell teljesíteni mert hátrányból indul. Ha egyenlőség van ezeket nem kell figyelembe venni viszont akkor ennek is a nők isszák meg a léjét. Szerintem szívesebben maradnának otthon most hogy tudják mi is a munka.
2014. dec. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 A kérdező kommentje:

Én nem az egyenjogúságról beszélek, hanem a nemi különbségek, jellegek megszüntetését.


Legyen csak ember, és ne nő meg férfi.

2014. dec. 8. 19:16
 4/87 anonim ***** válasza:
100%
Most is azok szerintem. Bár tény hogy vannak bizonyos álláshirdetések amire kifejezetten fiatal lányokat keresnek. Például eladó, pultos. Ezeket is fel lehetne jelenteni. Na meg ami vicces és fel is jelentették hogy a nőket ingyen engedik be a szórakozó helyre a férfiaknak fizetni kell. Ezért van az hogy ez a féle különbség nem csak hátrányokkal jár. Persze ellehet törölni de a férfiaknak csak kívülröl könnyebb most hogy dolgoznak a nők tudják miből maradtak ki. Amúgy ilyen drasztikus különbségek nincsenek manapság.
2014. dec. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
97%

"Én nem az egyenjogúságról beszélek, hanem a nemi különbségek, jellegek megszüntetését. "


:D : D : D


Aki akar, egy nemek alatti biomasszába beleposhad.

DE: Aki meg nem, azt hagyjátok békén, mert kitapossuk azoknak a beleit, akik nem hagyják a nőt nőnek, a férfit férfinek.

2014. dec. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
73%
Nemi különbségek meg ha megszűnnek például egy vc mindenkinek az szerintem elég kényes dolog lenne. Már most is sok fiatal divatból homokos nem azért mert tényleg az hanem mert nem tudja hogy mi a helyes. Bizonyos fokú különbségek azért vannak mert az atomok között is az ellentétek vonzzák egymást. A nő gyönge törékeny a férfi masszív tömör. A nő szép finom vonású a férfi durva elnagyzolt. Ha két pozitív töltés találkozik akkor azok bizony taszítani fogják egymást. Erre épülnek még a bolygók csillagok is ha ezt akarod megváltoztatni hát.. nem fog sikerülni.
2014. dec. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
79%
Forduljatok az evolúcióhoz liberátorok először! :D
2014. dec. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
98%

Istent / az evolúciót hibáztasd azért, hogy vannak férfiak és nők, és ne a Jobbikot vagy bármely pártot.


De ha nem lennének nők és férfiak, hogy menne a szaporodás ?

2014. dec. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 szuperpocok ***** válasza:
96%

"Legyen csak ember, és ne nő meg férfi."


Te mekkora idióta vagy, már megbocsáss :D

A természet így teremtette meg mindkkét nemet, ez van. Te jobban csinálnád hülye gyerek? Költözz be Orwell 1984-ébe, ott jól érezheted magad majd a sok uniformizált szürkebirka között.


Félre értés ne essék, én támogatom a nemi egyenlőséget, de jogi értelemben! Például a nők is kapjanak ugyanazért a munkáért ugyanannyi fizetést mint a férfiak stb.


De te hermafroditát akarsz mindenkiből csinálni? :D Vagy mik is a terveid pontosan? :D


Agyament liberális fertő, de tényleg...

2014. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 A kérdező kommentje:

Erről beszéltem.

Úgy néz ki, hogy erre még várni kell 30-40 évet.


Addigra talán megváltozik a szemlélet és jobban kialakul a demokratikus, nyugatos gondolkodásmód.

2014. dec. 8. 19:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!