Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok erről a Szent...

Bob76xd kérdése:

Mit gondoltok erről a Szent Korona cikkről?

Figyelt kérdés
[link]

2014. dec. 10. 11:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%

Micisapka.


Ezt csak úgy leírtam, mert eszembe jutott. Semmire sem kívánok utalni vele.


A Koronáról meg csak annyit, hogy a jelenlegi büntetőjogi szabályozását is problémásnak látom, és nem támogatom hogy ennél is szigorúbb legyen.

2014. dec. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Amíg nem kapcsolnak negatív dolgokat a Nemzeti jelklpeinkhez addig nem tartom rossznak például egy pólón, de ha már valami eszetlen párt akarja magát reklámozni valami eszetlen szöveggel azt már nemlehet megengedni. én Balos vagyok de amit Dopeman csinált a himnusszal azt gusztustalannak tartom.
2014. dec. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%
Nevetséges. Elvileg köztársaságban élünk, erre egy koronát kéne dicsőíteni. Döntsük már el, hogy mit akarunk.
2014. dec. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%

Sporthasonlattal élve; minden csapat úgy játszik, ahogy az ellenfél hagyja.

Az USA-ból kitiltják, aki amerikai zászlót éget, nálunk Kossuth-díj jár érte...


Feltűnt nektek, hogy csak magyar jelképekkel teszik ezt?


A menóra, Korán, mint a gúny tárgya, vagy épp Mózes, Mohamed személye vajon miért nem szerepel a repertoáron?

Miért csak magyar és miért csak keresztény jelképek?


Elgondolkodtató...



Btk. 269/A. § Aki nagy nyilvánosság előtt a Magyar Köztársaság himnuszát, zászlaját vagy címerét sértő vagy lealacsonyító kifejezést használ, vagy más ilyen cselekményt követ el, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.



Btk-t kéne szigorúan és következetesen betartatni, illetve a nemzeti jelképeket kiterjeszteni a Szent Koronára is.

2014. dec. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
A Szent Korona a magyar címer része.
2014. dec. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%

"Az USA-ból kitiltják, aki amerikai zászlót éget,"


Erre kérhetnék konkrét példákat. Amerikában bár voltak és vannak próbálkozások a zászlóégetés tiltására, de ezek egyelőre (szerencsére) elvéreztek.


Az sem lenne utolsó, ha a jelenlegi Btk.-t idéznéd, nem a régit. Ami az alábbi (szerintem szégyenletes) szakaszt tartalmazza:

"334. § Aki nagy nyilvánosság előtt Magyarország himnuszát, zászlaját, címerét vagy a Szent Koronát sértő vagy lealacsonyító kifejezést használ, illetve azokat más módon meggyalázza, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2014. dec. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
Pereljék már be azt a nyomorék gyereket és legyen már vége ennek a bohóckodásnak.
2014. dec. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

Én azt, hogy biztosan nem szavazok a Jobbikra, de a Fideszre sem, mert nem jó érzés egy olyan ország állampolgárának lenni, ahol nem lehet nemzeti dolgokat gyalázni. Szabad véleménynyilvánítás, mi? Elvileg az is jogunk: [link]


Libsi ivadék vagyok, ez van. Minden tiszteletlenség nélkül mondom, hogy számomra ezek nem jelentenek sokat, maximum annyit, amennyit a nyakamba varrnak kötelességként, kényszerítve engem a szeretetre. De klassz országban élünk: kényszeríteni kell az embereket a tiszteletre, szeretetre... Talán el kéne gondolkodni a jobb oldalon és a Fityeszben is azon, miért vélekednek így amúgy átlagos emberek.

2014. dec. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
Érdekes. Mintha a liberalizmusnak az lenne az egyik alapelve, hogy: "mindent szabad, amíg az másnak nem árt". Nem? Szerintem a Szent Korona gyalázása sokaknak árt, mivel sokakat érzékenyen érint. Vagy ilyenkor nem érvényesül ez az elv?
2014. dec. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A liberalizmus nemzetfeletti, és emberképe is világpolgári, mivel hisz abban, hogy hosszabb távon a nemzetiesség gyakorlatilag átmegy károsba, ártalmasba, a nemzeti érzésű lesz az, aki a másik nemzeti érzelműt nem fogja tiszteletben tartani. A nemzetiesség konfliktusokat, erőszakot szül. Ha én nem vagyok magyar, és te nem vagy román, nincs konfliktus.
2014. dec. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!